A témát ebben részben 'Labdarúgás' nonoka hozta létre. Ekkor: 2018. október 28..

2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Kiteljesedik a Real Madrid krízise: a spanyol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Barcelona a háromgólos Luis Suárez vezérletével 5–1-re legyőzte a fővárosi csapatot, ezzel ismét a tabella élére állt. A Real az első félidőben csak lézengett a pályán az el Clásicón és kétgólos hátrányba került, majd feltámadt, szépített és az egyenlítésre is volt lehetősége, ám Suárez duplája végleg eldöntötte a mérkőzést. A végére a vendégcsapat teljesen összeomlott, és négygólos vereséget szenvedett. A madridiak ötmérkőzéses bajnoki nyeretlenségi sorozatban vannak, ősi riválisuk kiütötte őket – vajon megtarthatja-e állását ezek után vezetőedzőjük, Julen Lopetegui?

[​IMG]
    Még a Messi-bábunak is fel van kötve a karja (Fotó: AFP)

Amilyen pocsék bajnoki formát mutatott a Real Madrid az elmúlt hónapban, az azt jelentette, hogy még a sérült Lionel Messi nélkül is egyértelmű esélyese volt a Barcelona az el Clásicónak a Camp Nouban – és az első félidőben teljesen a papírforma szerint is alakult minden. A Real egy krízisben levő, némileg hitehagyott és letargikus csapat képét mutatta.

Az első tíz percben még nem volt nagy gond a Real játékával, sőt, az első helyzet is a madridiak előtt adódott, a bal oldalon sprintelő Gareth Bale beadása után Karim Benzema lőtt kapu fölé. A dolgok a 12. perctől fordultak rosszra, lévén a Barcelona első igazán veszélyes akciójából rögtön meg is szerezte a vezetést.

Jordi Alba indult a bal oldalon, és egy remek labdával könnyűszerrel besprintelt a szélen a realosok mögé. Visszagurítása okos és pontos volt, érkezett a Real belső középpályásaitól elszakadó Philippe Coutinho, akinek már nem volt nehéz dolga a kapuba lőnie, hiába vetődött kétségbeesetten Thibaut Courtois és próbált menteni Sergio Ramos (1–0). Ez volt Coutinho első gólja az el Clásicókon.

A gól adott még egy kis plusz önbizalmat a Barcelonának, mely ugyan nem brillírozott, de teljesen irányítása alatt tudta tartani a mérkőzést – a Real Madrid próbálta fegyelmezetten egyben tartani az alakzatát és védekezni, ám kidolgozott akciók helyett csak távoli lövésekig jutott támadásban.

A Real úgy kapta meg a második gólt, hogy előtte esélye sem volt az egyenlítésre. A találathoz a video-asszisztens közreműködése is kellett: a 28. percben Luis Suárez a rövid sarokra befutva Raphaël Varane elé került, a világbajnok francia hátvéd feldöntötte, a VAR-egység visszajátszása után a Barcelona tizenegyest rúghatott. Luis Suárez magabiztosan a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt (2–0).

A félidőig lehetett volna a kettőből három is akár, de Rafinha csavarása elment a jobb fölső sarok mellett-fölött, míg közvetlenül a lefújás előtt a Barca csúnyán elrontott egy létszámfölényes helyzetben vezetett kontrát. Mindenesetre az első félidő alapján a hazaiaknak nem volt mitől tartaniuk – nagy feltámadásra lett volna szüksége a Real Madridnak.

Lopetegui cserélt a szünetben, Varane helyére Lucas Vázquez állt be. Az 50. percben aztán „derült égből Real-gól” jött: Isco adott keresztbe a jobb oldalról, Marc-André ter Stegen segítségével a labda átkerült a hosszúra. Marcelo átvette azt (erre elszállt Piqué), majd jobbal a hálóba lőtt hat méterről (2–1). Pont erre volt szüksége a fővárosiaknak!

A gól nagyon felbátorította a sokkal koncentráltabban és agresszívabban játszó madridiakat, akik bő öt percen belül egyenlíthettek volna, de elrontottak két-három lehetőséget, Luka Modric még a kapufát is eltalálta. A Barcelona teljesen elvesztette a mérkőzés fölötti kontrollt ebben az időszakban.

Hosszú idő után a 62. percben veszélyeztetett először a Barca, de hiába küldte Sergi Roberto beadását bravúros mozdulattal kapura Luis Suárez, a kapufa ezúttal a Realt mentette meg. Tűzerő azért a másik oldalon is maradt: Lucas Vázquez jobb oldali beadását fejelte ziccerből a kapu fölé Benzema.

Igazi feszültség költözött a pályára, a totális hazai fölényt hozó első félidő után a második igencsak méltónak bizonyult a szuperrangadóhoz. A 75. percben megkapta a mélyütéssel felérő harmadik gólt a Real Madrid: Sergi Roberto löbbölt a tizenhatoson belülre, Luis Suárez pedig felugrás nélkül, 13 méterről parádés fejest küldött a vendégek kapujának bal oldalába (3–1)!

Suárez ezzel még nem állt le: a remekül játszó Sergi Roberto csikarta ki a labdát Sergio Ramos mellett a 83. percben, kiugratta az uruguayi csatárt, aki kilépett a jobb oldalon, és finoman átperdítette a labdát Courtois felett (4–1). Nem volt még vége a madridiak kálváriájának: a 87. percben a csereként beállt Ousmané Dembélé verte át nagyon csúnyán Nachót a bal szélen, beadását egy másik csere, Arturo Vidal bólintotta a kapuba (5–1).

Ez lett a vége: 2–1 után úgy tűnt, a Real Madridnak lehet még esélye a gólszerzésre, ám a hajrában a Barcelona góllavinával söpörte el legnagyobb riválisát – és lehet, Julen Lopeteguit is a madridi kispadról.

SPANYOL LA LIGA
    10. FORDULÓ
    FC Barcelona–Real Madrid 5–1 (2–0)
    Barcelona,
    Camp Nou. V: José María Sánchez Martínez.
    Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Rafinha (N. Semedo, 69.), Rakitic, Busquets, Arthur (A. Vidal, 87.), Philippe Coutinho (O. Dembélé, 74.) – L. Suárez. Vezetőedző: Ernesto Valverde
    Real Madrid: Courtois – Nacho, Varane (Lucas Vázquez, a szünetben), S. Ramos, Marcelo (Mariano Díaz, 82.) – Modric, Casemiro, Kroos – Bale (Asensio, 77.), Benzema, Isco. Vezetőedző: Julen Lopetegui
    Gólszerző: Coutinho (11.), L. Suárez (30., 75., 83. – az elsőt 11-esből), Vidal (87.), ill. Marcelo (50.)