25 éve ilyesmiről álmodoztam, most pedig megvalósul

A témát ebben részben 'Hírek!' david9696 hozta létre. Ekkor: 2019. január 11..

  1. david9696 / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. július 12.
    Hozzászólások:
    14,585
    Kapott lájkok:
    284
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A nyolcvanas évek elején születtem, így én még ahhoz a generációhoz tartozom, akik elsősorban nem a jobbára borzasztó Michael Bay-féle Transformers-filmekből ismerik az alakváltó robotokat, hanem a parabola antennával fogott külföldi csatornákon látott animációs sorozatból, és a képregényből, ami 1991 és 1997 között összesen 35 számot élt meg Magyarországon.

    Talán kevesen tudják, de mind a rajzfilm, mind a képregény azért született, hogy megdobja a Hasbro eredetileg japánból importált Transformers játékfiguráinak eladását. Gyerekként nekem is volt néhány darab, ám ezek közül sok még arra sem volt képes, hogy robotból járművé alakítható legyen. Manapság már más a helyzet, ugyanakkor a teljesen hagyományos, kézzel változtatható modellek mellett nem nagyon van olyan figura a piacon, ami kihasználná a modern technika nyújtotta lehetőségeket.

    Ezek után nem csoda, hogy egykori (na jó, valójában mind a mai napig) Transformers-rajongóként felcsillant a szemem, mikor a Las Vegasban zajló CES (Consumer Electronics Show) egyik kevésbé nagy visszhangot kapó eseményén, a China Tech First Lookon megpillantottam a Robosen cég T9 nevű játékát, ami pontosan azt tudja, amiről én huszonöt évvel ezelőtt, kölyökként álmodoztam.

    A T9 egy nagyjából 30 centi magas robot, ami kísértetiesen hasonlít a klasszikus Transformersekre, képes autóvá alakulni és vissza, ráadásul távirányítható, mind jármű, mind robot formában.

    A 22 szervomotorral felszerelt játék tabletről vagy okostelefonról vezérelhető, autó formában kedvünkre száguldhatunk vele, robotként viszont nemcsak mozogni képes, de különböző kunsztokat is végrehajthatunk vele: tüzel a fegyvereivel, fekvőtámaszozik, táncol, vagy éppen az erejét fitogtatja.

    Már ez is elég meggyőző, de a lehetőségeknek itt még koránt sincs vége: a T9 ugyanis akár egyszerű, hang alapú parancsokkal is irányítható, és sokak számára az lehet a legvonzóbb tulajdonsága, hogy programozni is lehet. Az ehhez kapcsolódó felület ráadásul a grafikus scratch programozási nyelvet alkalmazza, így akár gyerekek is megalkothatják a saját mozdulataikat és parancsaikat a T9 számára.

    [​IMG]
    A Robosen T9 le sem tagadhatná, hogy a Transformers inspirálta – Fotó: Robosen
    A Robosen játékának egyetlen hátránya, hogy még nem kapható kereskedelmi forgalomban. A kínai cég tavaszra ígér Kicksterter kampányt, aminek keretében bárki hozzájuthat majd egy saját példányhoz.

    A Robosen munkatársai nem titkolták, hogy a Transformers inspirálta őket, sőt azzal is tisztában vannak, hogy akkor durranhatna nagyot a játékuk, ha megszereznék a világszerte népszerű alakváltó robotok jogait. A tárgyalások állítólag már folynak a Hasbróval, a magam részéről pedig drukkolok, hogy megvalósuljon a terv, mert még felnőtt fejjel is simán elszórakoznék egy ilyen robottal.