Egy volt válogatott futballista szerint a szülők és a tabletek felelősek a magyar futball helyzetéér

A témát ebben részben 'Labdarúgás' csigafi hozta létre. Ekkor: 2017. december 25..

  1. csigafi /

    Csatlakozott:
    2017. július 24.
    Hozzászólások:
    59
    Kapott lájkok:
    14
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    cyber paraszt
    Lakhely :
    időgép
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Egy volt válogatott futballista szerint a szülők és a tabletek felelősek a magyar futball helyzetéért


    [​IMG]


    Mátyus János egy étteremben ülve fejtette meg, miért nem bukkannak fel tehetséges fiatalok itthon a futballpályákon.

    Mátyus Jánosnak, a REAC jelenlegi sportigazgatója, korábbi válogatott futballistának is feltette a szokásos kérdést a magyar futball helyzetéről a Nemzeti Sport. A szakember pedig érdekes dolgot emelt ki az interjúban a problémát iletően.

    "Valami nagyon elromlott, félrement az elmúlt tíz-húsz évben a magyar futballban. Úgy látom, és ezzel aligha vagyok egyedül, hogy a kudarcokért nem elsősorban azok a gyerekek a hibásak, akik a zöld gyepen, műfüvön próbálkoznak, hanem sokkal inkább azok, akik messze elkerülik a futballpályákat. Egyre kisebb a választási lehetőség, egyre szűkebb a piac, és én ezért elsősorban a szülőket hibáztatom. A nagy siránkozás, magyarázkodás közepette akadt-e egyetlen olyan szülő, aki azt mondta volna, kérem szépen, rosszul nevelem a gyerekemet, elkényeztetem, a csillagokat is lehozom neki az égről?

    Lehet, hogy furcsa példa lesz, de talán megérti, mire gondolok: többször látom elegáns éttermekben, hogy ül a család, a gyerek pedig leves kanalazgatása közben is a táblagépét nyomkodja. Hát egy ilyen kölyöktől aztán várhatja bárki is, hogy majd valamikor mínusz tíz fokban futkározik, szenvedve, fújtatva az edzéseken.

    - világított rá a mai fiatalok nagy hibájára Mátyus. Mi csak azt szeretnénk tudni, hogy a horvát vagy szerb gyerekektől is elkobozták korábban a tableteket vagy egyéb kütyüket ahhoz, hogy Vb-résztvevő válogatottjuk legyen?