Halálbüntetés

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. április 14..

  1. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Szerintem van aki igenis megérdemli. Amit problémásabbnak érzek az a bizonyítás; mi van, ha nem ismeri be, hogy bűnös, mégis halálra ítélik aztán később kiderült, hogy nem ő követte el az adott bűntényt? Másrészt ha van lehetőség tényleges életfogytiglanra, olyan helyen ahol garantáltan nem fogja jól érezni magát 10-20-50 évig, akkor lehet, hogy ez nagyobb büntetés.
     
  2. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem ítélem el,de csak sorozat gyilkos,és terroristákon követném el,a nemi erőszakosokat,pedofilokat,és a hasonló állatokat,munka táborba,és bányába vinném őket ahol a belüket is ki dolgoznák,persze a humános bánás módban nem részesülnének a börtönben.
     
  3. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    szerintem is megérdemelné pár ember.például ott van az a srác aki pár éve egy szigeten megölt rendőr ruháb sok fiatalt börtönbe zárták...Azóta csak videójátékozik tv nézz és éli életét .A sok megölt ember hozzátartozója pedig szenved.
     
  4. klingb /

    Csatlakozott:
    2015. december 16.
    Hozzászólások:
    180
    Kapott lájkok:
    31
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Egyértelműen be kellene vezetni, jó sok emberre ráférne!!
     
  5. Cherry /

    Csatlakozott:
    2016. január 18.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    56
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    budapest
    Üdv Mindenkinek!

    Érdekes ez a téma...konkrétan emiatt regisztráltam,amikor felfedeztem.

    Egyfelől ellenzem a halálbüntetést,mert valóban sok esetben kiderült már,hogy olyan embert végeztek ki,akiről kiderült,hogy semmi köze nem volt hozzá....vagyis ártatlan volt.

    Másfelől viszont...azokkal nem tudok teljesen egyetérteni akik szerint "Az életet Isten adta, tehát csak Isten veheti el"
    Szépen hangzik de...azért ez nem ennyire egyszerű...

    Bizonyos esetekben,amikor valakit előre megfontolt szándékkal,tudatosan,aljas indokból és/vagy nyereség vágyból meggyilkol valaki,szerintem megérdemelné,hogy kivégezzék,vagy élete végéig "Gulág-színtű" ellátást kapjanak.
    (Akik olvastál Alekszander Szolzsenyicin könyvét a Gulágról,amit saját élményei alapján írt,azok tudják mi is az a "Gulág")

    Reagálnék egyik korábbi hsz-a amit a Klarensz nevű fórumozó írt.
    Idézem:
    " Az önhibáján kivül elkövető gyilkosságok ( lásd az autóbalesetek, pl .) azokat börtönnel és kétkezi munkával büntetném. "

    Hmm...Bocsi Klarensz,de itt egy kis kavarodás van.....

    Először is,az autóbaleset, hogy lenne "gyilkosság"? Az NEM gyilkosság!
    Gyilkosság=Előre megfontontolt szándékkal,tudatosan elvenni egy ember életét. Ez a gyilkosság.

    Ha valaki VÉLETLENÜL elüt a kocsijával valakit,az kb a "gondatlanságból elkövetett emberölés" kategória.
    Ha pedig "önhibáján kívül" ütött el valakit (ahogy írtad Klarensz),az pedig egyáltalán semmiféle bűnt NEM követett el (jogilag).
    Habár nem vagyok benne biztos,hogy valóban ezt akartad-e írni?!
    Mert szerintem....Te vagy másra gondoltál (csak rosszul fogalmaztál),vagy ha nem, akkor nem vagy tisztában az "önhibáján kívül" kifejezés jelentésével.
    Ugyanis az azt jelenti,amikor a kocsi vezetője minden vizsgálat szerint szabályosan közlekedett,alkoholt sem fogyasztott,hanem (pl) a gyalogos átrohant a piros lámpán....ilyen esetben a sofőrt felmentik a vádak alól, mert igaz, hogy az "ő kocsija ütötte el" az illetőt,de nem az ő hibája volt,hanem a gyalogosé.
    Tehát a sofőr VÉTLEN 100%-osan.
    Hogy lenne ez gyilkosság?
    Jogilag sem az és morálisan sem az...
    Más kérdés,hogy érzelmileg szörnyű lehet ilyesmit átélni....még ha tudja is az illető (a sofőr) magáról, hogy nem ő tehet róla....

    Ha viszont a sofőr hibája volt a baleset,vagyis pl túl gyorsan ment,vagy szabálytalanul,vagy részegen vezetett,az megérdemli a börtönt....de még ez "sem" ugyanaz mint a gyilkosság.
     
  6. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,725
    Kapott lájkok:
    673
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ha rajtam múlana akkor bevezetném újból a halál bűntetést,egyrészt lenne vissza tartó erelye,másrészt elgongolkodnának a bűnözők érdemes ezt az életet vinni. Pl: Tavaly kaposváron egy 20 éves trafikos lányt megöltek, megkapta a bevételt mégis elvágta a tor..t,meg lehetne itt sorolni több esetet.. Én biztos nem etetném itatnám,meg tévéznek,kigyúrják magukat.Hess a süllyesztőbe alja népség,menjenek doldozni !!!
     
  7. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Szerintem nem büntetés a halál. Inkább magánzárka élete végéig. Se napfény, se levegő. Gyerekgyilkosokat meg bevágnám a legzoralabbak közé.
    [DOUBLEPOST=1453454762,1453454511][/DOUBLEPOST]
    Börtönbe nem a veszélyes vagy nagyon kimagasló bűnt elkövetett ember kerül, azok fegyházba kerülnek. Vannak fokozatok mégpedig: fogház, börtön, fegyház.
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2016. január 22.
  8. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Ezzel egyet tudok érteni. Már abban az esetben, ha nem a mostanában divatos liberális vonalon indulunk el és azt vizsgálgatjuk, hogy szegény gyilkosnak mennyi joga van és hogyan lehet bánni vele, stb. Legyenek tényleg rosszak a körülmények. Viszont nem tenném be a gyerekgyilkosokat a "legzoralabbak" közé. Szerintem a legnagyobb büntetés egy magánzárka lenne, könyvek; TV, bármilyen elfoglaltság lehetősége nélkül. Dögöljön bele a magányba és az unalomba!
     
    • Like Like x 2
  9. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Én azért bedobnám a közösbe. Még a legelvetemültebb bűnöző többsége is családpárti. Egy emberi roncsot csinálnak a gyerekgyilkosokból,erőszakolókból,családon belüli erőszakot elkövetettekből és az ok nélkül családtagjukat kinyíró emberből és szerintem nagyon is megérdemlik.
     
  10. Cherry /

    Csatlakozott:
    2016. január 18.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    56
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    budapest
    A gyilkosságon kívül mi az a "tett" amiért szerintetek valaki megérdemelné a halálbüntetést?
     
  11. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az aki gyerekeket molesztál.
     
  12. Cherry /

    Csatlakozott:
    2016. január 18.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    56
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    budapest
    Ezzel egyetértek!
    De sokak szerint az életfogytig tartó fegyház sokkal "jobb" az ilyeneknek, mert a halálbüntetésnél csak egy pillanatig szenvednek, életfogytig tartó fegyháznál viszont évtizedeken keresztül.

    Vélemények? Szerintetek melyik (lenne) a "jobb" ilyen embereknek?
     
    • Like Like x 3
  13. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Az én módszerem elég radikális lenne. Az ilyen ember a halálsoron várakozna. Random rátörnék a cellát, vinnék kivégezni, de a gáz, vagy az infekció nem tartalmazna méreget. XD Ezt jó pár évig eljátszanám velük, mert az ilyen embernek egy halál kevés. Én személyesen is tudtam egy ilyen perverz létezéséről. Az én és az ő szerencséje is az volt, h a rendőrök gyorsabbak voltak. Tehát nem tudok se megbocsájtó sem pedig kevésbé radikális lenni..
     
    • Like Like x 2
  14. Cherry /

    Csatlakozott:
    2016. január 18.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    56
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    budapest
    És azzal egyetértetek,hogy "politikai" okból is lehetett halálbüntetést kapni?
    Bizonyos országokban most is lehet.....

    A magam részéről ezzel NEM tudok egyetérteni! Politikai okól, senkit nem tudnék halálra ítélni....
     
  15. Adante /

    Csatlakozott:
    2015. február 24.
    Hozzászólások:
    2,160
    Kapott lájkok:
    323
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem függ, hogy milyen politikai ok?
     
  16. Cherry /

    Csatlakozott:
    2016. január 18.
    Hozzászólások:
    283
    Kapott lájkok:
    56
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    budapest
    Pusztán azért mert.....tegyük fel, hogy a "Micimackó" párt van hatalmon,de Gipsz Jakab a "Zsebibaba" párttal szimpatizál. Pusztán EZÉRT (ehhez hasonló ok miatt) lehetett pl halálbüntetést kapni....és bizonyos országokban most is....

    De Te mire gondoltál Adante?
    Mert a szavaidból arra következtetek, hogy "szerinted van" olyan politikai ok ami miatt "megérdemelHETI" valaki a halálbüntetést? Mire gondolsz?

    Ha esetleg arra gondolsz,hogy pl: "Gipsz Jakabb" megöletett vagy megkínoztatott embereket, vagy egzisztenciálisan ellehetetlenített....stb....az természetesen BŰN, méghozzá ÓRIÁSI.....de ez NEM "politikai ok", hanem gyilkosság, hatalommal való visszaélés.....stb. Egyszóval köztörvényes bűncselekmény, ami miatt MINDENKIT elítélek!!!

    Vagy Te másra gondoltál?
     
  17. Adante /

    Csatlakozott:
    2015. február 24.
    Hozzászólások:
    2,160
    Kapott lájkok:
    323
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kádárék, Ceausescu időkre gondoltam.
     
  18. Pegazus_SCD / NoPainNoGain

    Csatlakozott:
    2010. július 29.
    Hozzászólások:
    2,790
    Kapott lájkok:
    368
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Vezető pozició
    Lakhely :
    Miskolc
    Hát ahogy nézem a hireket és hallom hogy ez meg ez megölt egy pici babát!az az én szemembe biztos nem kapna semmiféle kegyelmet.
     
    • Like Like x 2
  19. Adante /

    Csatlakozott:
    2015. február 24.
    Hozzászólások:
    2,160
    Kapott lájkok:
    323
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pegazus!
    Az ilyen embereknek a halálbüntetés megváltás lenne. Pl. Dark módszerei is hatásosak lennének.
     
  20. lajoska76 /

    Csatlakozott:
    2014. október 21.
    Hozzászólások:
    422
    Kapott lájkok:
    174
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    En Kadart nem ismerttem csak Ceaucescut de a mostani helyzet nem sokkal kulombozik itten Ceaucescu halalbuntetese nem oldota meg a problemat tobb minden kaphato de nincsen eleg penz akkor meg forditva volt