Influenza Szenon.te Felkészültél Rá?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. december 23..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hogy készültök fel az influenza ellen?Vitaminokkal?Esetleg védőoltással?Egyáltalán van értelme beadatni az oltást?Biztos,hogy jó lesz arra a mutációra ami érkezik?
    Ezt szeretném veletek megbeszélni minél több hozzászólás keretében.:tef293:.
     
  2. Rotti / Az Őrző-védő

    Csatlakozott:
    2015. március 20.
    Hozzászólások:
    1,008
    Kapott lájkok:
    676
    Beküldött adatlapok:
    0
    Annyi féle mutáns baktérium létezik, hogy szerintem semmi értelme a védöoltásnak... Sok gyümölcs és egy C-Vitaminkúra (1 max 2 hónapos) böven elég amit megelözesként probálni lehet.
     
  3. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én vitaminokkal védekezek,persze nem tablettákkal hanem gyümölcs,zöldség,és kovaföld,mind mind természetes cucc.A védőoltást egyszer a mamám elment és attól betegedet le,szóval az se garancia hogy megvéd :tef161:
     
  4. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Én gyógyszeres vitamin kúrát végzek és oltatom is magam évente. Meg szoktam úszni a járványt.
     
    • Like Like x 2
  5. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hát pedig én éltem a lehetőséggel,mivel a munkahelyemen volt ingyenes védőoltásra lehetőség.Nem tudom,hogy megvéd-e bármitől is ,de én azt hallottam hogy az idén hatásos lesz az esedékes mutációra,ami nem mondható el minden évben.:tef293:
     
    • Like Like x 2
  6. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Úgy tudom hogy az influenzának egy évben egy variánsa támad,és avval oltanak be.
     
  7. tusz76 /

    Csatlakozott:
    2013. november 02.
    Hozzászólások:
    97
    Kapott lájkok:
    45
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ha megengeditek hogy hozzászóljak én úgy gondolom bőven elég a "gyümölcsök mértéktelen bevitele" bármilyen kórság ellen. Ha lehet akkor soha nem megyek orvos vagy patika közelébe. Az immunrendszerünk azért van, hogy megbirkózzon a "szeméttel" és ezek a beadott ellenanyagok csak arra hivatottak hogy gyorsabban és specifikusabban felkészítsék az immunrendszert a támadásra. Most nem kezdem el hosszasan kifejteni a hatásmechanizmusukat (utána lehet nézni), de szerintem feleslegesek.
     
    • Like Like x 3
  8. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Épp ezért indult a téma,hogy minél több vélemény szülessen és köszönöm neked is a hozzászólásod.:tef344:
    Nos én nem vagyok a téma doktora,de gondolom ha nem érne semmit,akkor nem is készülne ellenanyag.És talán pont azért adnak az épp aktuális vagy annak gondolt törzs legyengítettjéből kis adagot,hogy a szervezet saját maga kezdjen el ellenanyagot termelni és ne kelljen majd antibiotikum kúra ha a szervezet nem tudja maga legyűrni a vírust.
     
  9. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hát nem tudom hogy akarnak egy vírust antibiotikumokal kezelni,azok csak baktériumra jóhaha
     
  10. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Te ne forgasd ki a szavaim!:tef161: Én magára a betegségre gondoltam,hogy azt kell antibiotikummal kezelni.Hogy baktérium,vagy vírus az nekem egyre megy.A lényeg úgy is az,hogy beszélgessünk jókat!:tef293:.
     
  11. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Antibiotikummal nem szabad vírust kezelni,sőt szappanba se kéne rakni,ezek a rossz felhasználás miatt alakulnak ki antibiotikumra immunis baktériumok.Ha orvos vírusra antibébit akar adni,szerintem keresetek egy másik dokit,vagy kérdezétek meg hogy biztos hogy lediplomázott belőle .:tef293:. Bemásolom hogy szabad kezelni.
    Legfontosabb az influenza kezelésében, hogy a beteg maradjon ágyban, pihenjen, sok folyadékot igyon, és kerülje az erőfeszítéseket. A súlyos tüneteket mutató, de szövődménymentes betegek paracetamolt, aszpirint, ibuprofent vagy naproxent szedhetnek. A Reye-szindróma (influenza fertőzést követően kialakuló tünetegyüttes, mely agyi elváltozásokkal és a máj zsírosodásával jár együtt) veszélye miatt a gyerekek ne kapjanak aszpirint: szükség esetén paracetamol és amidazophen adása elfogadható. A közönséges megfázásnál is alkalmazott szerek, pl. orrdugulást oldó szerek vagy az inhalálás mérsékelhetik a tüneteket.
     
  12. drotos /

    Csatlakozott:
    2015. november 10.
    Hozzászólások:
    485
    Kapott lájkok:
    190
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én rendszeresen szedek vitaminokat.
    C-vitamint 1000mg + multivitamin pakk
    viszonylag olcsó, és nem vagyok tőle beteg.
     
  13. Rajoscsibe /

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 09.
    Hozzászólások:
    189
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Tavaly a nagyobbik lányom be volt oltva,mivel asztmás mégis elkapta. Megfertőzte a kicsit is aki nem kapott védőoltást. A kicsi előbb gyógyult meg,mint a nagy. Idén nem oltatok, mert felesleges, nem lehet tudni idén melyik fatája fertőz a vírusnak , csak ha már megjelent,de akkor már késő beadatni.
     
  14. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Na én beszereztem a védő italt 50 fokos szilva pálink kb egy liter.Na ezt győzze le a nátna vagy a baci..
     
  15. Zotyacom /

    Csatlakozott:
    2015. november 12.
    Hozzászólások:
    284
    Kapott lájkok:
    94
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nekem ugyan ez csak körtéből! :tef293:
     
  16. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem vagyok kapós a betegségekre. Úgy hogy nem készülök sehogy. Erős az immunrendszerem nagyon. Így nem foglalkozok a betegségekkel. :tef293:
     
  17. Pegazus_SCD / NoPainNoGain

    Csatlakozott:
    2010. július 29.
    Hozzászólások:
    2,790
    Kapott lájkok:
    368
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Vezető pozició
    Lakhely :
    Miskolc
    Évente ha 1x-2x beteg szoktam lenni akkor sokat mondok. De attól vitamint mindig szedek!
     
  18. balint355 /

    Csatlakozott:
    2014. november 08.
    Hozzászólások:
    99
    Kapott lájkok:
    47
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerencsére nem szoktam beteg lenni, pedig nem nagyon védekezek sehogy :tef293:
     
  19. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Egyszer vásároltam és beadattam a védő oltást az influenza ellen. Rövidesen beteg is lettem. :tef161: ráadásul vehettem még gyógyszereket is. Akkor megfogadtam soha többet nem kérek védőoltást, azóta is tartom magam ehhez. Maradok inkább a zöldség és gyümölcs fogyasztásánál.
     
  20. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Na én vöröshagymát eszek és az tuti védelem megfázás ellen meg más ellen is..