Kinek Mi A Véleménye Az Előítéletről?

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' zörgőfürge hozta létre. Ekkor: 2015. október 05..

  1. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    szerintetek mindenkiben van legalább egy kis előítélet?Voltatok már olyan helyzetben,hogy valakit előre megítéltetek,mert hallottatok róla ezt-azt,ami nem is biztos,hogy igaz volt,vagy egyáltalán nem volt igaz,de ti elhittétek és már egy előre kialakult egy kép az illetőről?És esetleg ha megismerted,akkor esett le a papírtantusz,hogy talán mégsem olyan,mint azt állították róla?
     
  2. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az előítélet természetes dolog,mint bármelyik érzelmünk.És volt hogy kellemeset csalódtam,de volt hogy pofára estem,de volt olyan is hogy eltaláltam hogy milyen ember.De előre nagyon ritkán ítélek el valakit,inkább megvárom hogy meg ismerjem.
     
  3. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Röviden:
    Mindenki előítéletek alapján dolgozik, és később finomít rajta.

    Hosszan:
    Az emberi agy a hiányos információ hézagait kitölti, azzal, amit már megtapasztalt.
    Amikor először találkozol valakivel, akkor elég hiányos információból építkezel. Figyeled a kinézetét, ápoltságát, testbeszédét, amit mond, ahogy mondja (hangsúly, szóhasználat stb). A memóriádban létrehozod az ő "lenyomatát". Te ezzel a lenyomattal vagy kapcsolatban. Az ismeretségetek elmélyülése közben ez a lenyomat folyamatos igazításon megy keresztül. Sok esetben az a gond, hogy a "frissítés" nem megy végbe vagy csak ritkán, így hosszú idő után döbben rá az ember, a lenyomat nem egyezik a valós személlyel.

    UI: az emberi agy mintákkal dolgozik, mindent így osztályoz, cimkéz. A gond az, hogy ennek vannak hátulütői. :tef344:
     
  4. zörgőfürge /

    Csatlakozott:
    2010. július 26.
    Hozzászólások:
    2,260
    Kapott lájkok:
    684
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Bizony én is úgy gondolom,hogy vannak előítéletek,sőt magam is szoktam alkotni előítéletet,aztán hogy jól gondoltam-e vagy sem az úgy is akkor fog kiderülni,ha jobban megismerszik az ember.
     
  5. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Előítélet, mindenkiben kialakul akár beismeri akár nem. Persze bennem is kialakul elsőre valami. Aztán az idő ha úgy van úgy is segít ebben. Hallani sokfélét lehet, de nem kell elhinni, elég ha raktározva van :tef293:
     
  6. rambo / Guest

    Ezt utálom a legjobban ha valakit le nézzik mindenki induljon ki ön magából
     
  7. szappanoskrumpli /

    Csatlakozott:
    2016. március 23.
    Hozzászólások:
    430
    Kapott lájkok:
    26
    Beküldött adatlapok:
    0
    elítélem az előítéletet Tongue Out
     
  8. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Rossznak!Nagyon rossznak tartom!
    És vallom mindenki magából indul ki!
     
  9. Ametiszt /

    Csatlakozott:
    2019. január 21.
    Hozzászólások:
    661
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    előítéletet mondasz másokról, szinte magad írod le, mindenki saját magából indul ki. Nem szeretek senkit sem megítélni, főleg nem mások szavaiból. Majd én megismerem és az alapján, hogy milyen velem eldöntöm milyen ember is valójában. Nem mindenkivel viselkedünk egyformán, lehet hozzám valaki nagyon jó, míg másokhoz rossz, szóval attól is függ ki hogy áll a másikhoz ...szerintem...
    Messziről jött ember, azt mond amit akar...venni kell a fáradtságot és megismerni a másikat ha akarod, ha nem, akkor tök mindegy milyen az előítéleted, mert a másikat nem fogja érdekelni mit gondolsz róla...