Könyvajánló

A témát ebben részben 'Kultúrával kapcsolatos beszélgetések' Endless hozta létre. Ekkor: 2010. október 29..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    E. L. James - A sötét ötven árnyalata

    Könyv címe: E. L. James - A sötét ötven árnyalata

    [​IMG]

    Az Ötven árnyalat-trilógia második kötete.

    A gyönyör? fiatal milliárdos, Christian Grey egyedi ízlését?l és sötét titkaitól elbátortalanodva Anastasia Steele kilép a kapcsolatból, és beindítja karrierjét a seattle-i könyvkiadónál.

    De a Christian iránt táplált vágy még mindig jelen van minden egyes ébredésénél, és amikor a férfi egy új megállapodást ajánl fel, Anastasia képtelen ellenállni.
    Újra lángra lobban perzsel?en érzéki viszonyuk, és Anastasia egyre többet tud meg sérült és megszállott „Ötven árnyalatának” szívszaggató múltjáról.

    Míg Christian bels? démonaival harcol, Anastasiának szembe kell néznie a férfi korábbi partnerei iránt érzett dühével és féltékenységével, és meg kell hoznia élete legfontosabb döntését.
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    E. L. James - A szabadság ötven árnyalata

    Könyv címe E. L. James - A szabadság ötven árnyalata

    [​IMG]

    A szabadság ötven árnyalata az Ötven árnyalat-trilógia harmadik kötete!

    Amikor a naiv Anastasia Steele és a gyönyör? fiatal milliárdos, Christian Grey találkozott, azonnal átjárta ?ket az érzéki izzás, amely visszavonhatatlanul megváltoztatta az életüket.

    Ana, akit sokkolt, bár ugyanakkor vonzott Christian nem szokványos szexuális ízlése, komolyabb elkötelez?désre vágyott. Christian, nem akarván elveszíteni a lányt, beleegyezett a feltételeibe.

    Most mindenük megvan – szerelem, szenvedély, intimitás, vagyon és a világ összes lehet?sége. De Ana tudja, hogy az ? szeret? Ötven Árnyalatával nem lesz könny?, együttlétük számos nem várt kihívás elé állítja mindkett?jüket. Anának meg kell tanulnia osztozni Christian fény?z? életstílusában, anélkül, hogy feláldozná identitását.

    Christiannak pedig felül kell kerekednie agresszív irányítási kényszerén, miközben múltja démonjaival is meg kell küzdenie.

    De éppen amikor úgy t?nik, közös er?vel bármilyen akadályt képesek leküzdeni, a balszerencse, a rosszakarat és a végzet összeesküszik ellenük, és valóra válnak Ana legsötétebb félelmei…
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Na akarjátok?

    Want to hear Kate Moss reading Fifty Shades of Grey in her very best sexy voice?
    Naa igen hallgatja valaki??? Bátorság. :tef293:
     
  4. trabanthycomat /

    Csatlakozott:
    2013. március 13.
    Hozzászólások:
    150
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Horgas Béla : Tipi-Tupa Hercegn?

    Horgas Béla : Tipi-Tupa Hercegn?
    Illusztráció: Anna Margit

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ha megjeleníted a képet láthatod hogy magas felbontású oldalakat raktam ide
    akinek kell több oldal az kérjen és rakok ide
    (a könyv nem kapható)
     
  5. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    valaki olvasta a regény trilogiát?

    Megfilmesitik a regényt, én alig várom, különleges történet , elfojtott vágyak.

    Múlt héten az Anonymous hackercsoport feltörte és nyilvánosságra hozta a német Constantin Film nev? filmgyártó cég bizonyos titkos dokumentumait, köztük egy olyat is, ami szerint A szürke ötven árnyalata filmváltozatában esetleg Emma Watson játszaná a f?szerepet.A népszer? erotikus ponyvaregény f?h?se egy Anastasia nev? lány, aki szadomazo viszonyba keveredik egy Christian nev? milliomossal.

    2013. 03. 18.,
    http://www.origo.hu/filmklub/blog/keszuloben/20130318-emma-watson-nem-szerepel-a-szurke-otven-arnyalata-filmvaltozataban.html?source=hirlevel
     
  6. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    a szurke otven arnyalata

    Beleolvastam a trilogia elso ,majd a masadik reszebe is.Valamikor sok erotikus regenyt olvastam es talan meguntam oket ,es ezert nem talatam kiemelkedobnek barmely hasonlo konyvnel.
     
  7. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    szokatlan izlések harca az önuralommal szemben

    Erotikus ponyvaregények csoportjába sorolják valóban.
    Viszont ami megkül?nbözteti az átlagostól, az pontosan az érzéki viszony ötven árnyalatának a kialakulása...küzdelem ellene, harc a bels? démonokkal, és a végs? döntés meghozatala.
    Ezért várom a filmesitett változatot, mennyire sikerül visszaadni a lélek harcát a bels? kényszer ellen.
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia klarensz!

    Ha szeretsz olvasni,és hozzá tudsz jutni,akkor én javaslom neked amit lejjebb ajánlottam a fátyol mögött thrilógiát Jean Sasson-tól.Szerintem nagyon tetszene neked,és azt,úgy gondolom,hogy biztosan nem fogják megfilmesíteni,de ha így is történne,akkor sem nézném meg a filmet,mert esetleg csak egy sorozat árán tudnának visszadni abból valami igazán komolyan értékelhet?t,amit a könyv nyújtott,de ez már csak azért sem történhet meg,mert nem hiszem,hogy engedélyeznék ezt így hitelesen megfilmesíteni.

    Hasonló témát dolgozott fel a lányom nélkül soha c. könyv is,amit utána meg is filmesítettek,ami persze már nem adta vissza ugyanazt az élményt,amit a könyv nyújtott.
    Amit én ajánlottam az sokkal részletesebben dolgozza fel az arab n?k helyzetét,sorsát,küzdelmét,amit generációkon keresztül bemutat,és sokkal több mindent érint.

    Az egy gésa emlékiratait ugyan megfilmesítették,és kapott 3 Oscart,de mivel én el?ször a könyvet olvastam,ezért kimondottan csalódtam még abban a filmben is,mert közel sem adta vissza azt a film,amit a könyv elolvasásának élménye nyújtott.Eleve nem tartottam valószín?nek,hogy ennyi eseményt belelehet s?ríteni kb. 90 percbe,úgy,hogy az visszadja azt,hogy milyen nagyszer? könyvr?l van szó,és szerintem abszolút nem is jött össze.
     
  9. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    a szurke

    Ha megfilmesitik,akkor en is meg fogom nezni.
     
  10. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    fatyol mogott

    Sajnos nagyon de igazan nagyon keves idom jut olvasasra,de ajanlasodra a "A fatyol mgott" cimu konyvet elkezdtem olvasni, meg is bantam ,mert keptelen voltam abbahagyni.Valamikor sokat olvastam ,mint fentebb irtam erotikus konyveket,de nem csak,hanem minden mast.Most viszont mar egy felora sem igen jut olvasasra,ez meg aki szeret olvasni jol tudja milyen keves.Mikor nem birod letenni a konyvet,es kepes vagy reggelig ulni mellette,amig az utolso lap is kiolvasodott.Hat kb.ez a konyv is igy magahoz kotozott :tef293:
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Mindenképpen rákeresek és elolvasom az általad ajánlott könyvet, igazából n?knek való könyvnek igérkezik. Én is úgy járok , majd mint Ikata, nem fogom tudni letenni.:tef293:
    Igy voltam amikor a Wass Albert könyvsorozatot olvastam, vagy akár a Leon Uris pl. Exodus , amit 2-szer olvastam el egymás után, annyira megfogott...Dan Brown könyvei, stb.
    A könyvek megfilmesitése mindig csalódást okoz nekem is, emlékszem els? csalódás a Pillangó volt, a film sehogy sem hozta vissza azt az érzést amit a regény elolvasása okozott.
    Sorolhatnám, mert rengeteg példa van...
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Ikatának, olvasás

    A könyvolvasás külön életet érdemelne,:tef293: gyerekkoromban soha nem tettem le a könyvet, mindig olvastam, akkoriban nem volt ilyen sok tv. müsor, nem volt internet.Szaladgáltunk, játszodtunk, aztán irány olvasni órákon keresztül, bujtuk a könyvtárakat, kikölcsönöztük a könyveket, ...a kötelez? háziolvasmányok mellett, nagyon sok felelhet? irodalmi müvet olvastam, folyóiratok, stb, kés?bb jöttek csak a ponyva és erotikus regények, aztán elmúlt ez a láz is.
    Mostanában tényleg kevesebb id? jut könyolvasásra, azt is kés? éjszaka, mert ha nekikezdek olvasni lehetetlen letenni.
     
  13. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Érdekl?dni más országok,földrészek kultúrája,szokása és az ott történ? események iránt nem hinném,hogy n?i privilégium lenne,vagy ha igen,akkor baj van velem,mert én nagyon szívesen olvastam,és nagy hatással voltak rám ezek a m?vek.
    Azt is olvastam korábban,hogy kedvelted Agatha Christie krimiit is.
    Ebben a m?fajban meg Evelyn Marsh m?veit ajánlanám még neked.(? orvosi krimiket írt els?sorban)
     
  14. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    re:focinorbi

    Evelyn Marsh m?veit...köszi szépen , megkeresem.
    Krimit igen , tényleg sokat olvastam, f?leg Agatha Christie-t. Na látod ebben a müfajban , nagyon jók a megfilmesitett változatok, igazából , nagyon élvezhet?en közelitik meg az eredeti könyveket.
    Vagy akár , ha nem olvastad , még akkor is tökéletes filmek...Poirot a kedvenc kis belga.:tef293:

    Kedvenc ...más országok,földrészek kultúrája,szokása...ezek a Te szavaid,:tef293: igen bizony, egyik nagyon jó könyv A bengáli tüz Germánus Gyula , Hajnóczy Rózsa ,a keletkutató tanár( nekem nagyon tetszett) ,India , , Rabindránáth Tagore idejében,kalandos, útirajz , hallottál a könyr?l? Esetleg olvastad ? mert engem nagyon-nagyon megfogott ez a könyv. Ezt most én ajánlom , ha esetleg nem ismered. :tef293:
     
  15. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Nekem régen volt egy olyan id?szak,amikor sokat olvastam,és ha elkezdtem egy könyvvet olvasni,akkor azt nagyon ritka esetben nem fejeztem be még azon a napon.
    Most már egy könyv megvásárlása sajnos luxusnak számít,és a tv-n keresztül meg nem állok neki olvasni,ezért csak az ajánlók csoportját tudom er?síteni.
    Egyébként utánanéztem,annak amit ajánlottál,(egyébként különben is megbízom az ízlésedben)és könyvben biztosan elolvasnám,de majd megkérdezem pár ismer?sömet,és amennyiben megvan nekik,akkor olvasni fogom,ezt a m?vet.
    Köszönöm az ajánlásod!
     
  16. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    filmesitett konyvek

    Sajnos a konyvek megfilmesitese nekem is majd mindig csalodast okoz.Kivetelt kepez Jane Austen "Buszkeseg es balitelet" regnyenek 1995-os BBC altal valo megfilmesitese.Szinte megelevenedik a konyv.De mas minisorozatot is lattam a BBC altal megfilmesitve,amik szinten nagyon tetszettek ,bar nem mindegyiket olvastam konyvben ,peldaul Elizabeth Gasskel-tol az "Eszak es del" vagy az "Edesek es mostohak" cimu konyv megfilmesitesei.
     
  17. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bengáli t?z

    Könyv címe: G. Hajnóczy Rózsa - Bengáli t?z
    Kiadás dátuma: 1972
    Formátum: DOC

    A nagysiker? Bengáli t?z írója, G. Hajnóczy Rózsa három évet töltött férjével együtt Indiában, Rabindranath Tagore szantiniketáni telepén, ahol férje, a világhír? orientalista professzor, Germanus Gyula mohamedán irodalmat és történetet adott el? 1929-t?l 1932-ig, a felesége pedig megírta ezeknek az éveknek a történetét.
    Ma már a legjobb magyar és külföldi útleírások sorában tartjuk számon Hajnóczy Rózsa munkáját, mely messze túln?tt a személyes visszaemlékezés keretein. Mi teszi oly magával ragadóvá ezt a sokrét?, izgalmas írást? Talán els?sorban az, hogy nem korlátozódik a szokványos naplófeljegyzésekre, anyaga sokkal gazdagabb és hatalmasabb. A szantiniketáni telep és az ottani élet rajza mellett a korabeli "ezerarcú" India szinte valamennyi arca megjelenik legalább egy-egy rendkívül érzékletes villanásnyira, Gandhi mozgalmai éppen úgy, mint a jógik, fakírok, misztikusok Indiája, a bennszülött kasztok élete éppúgy, mint az indiai-angol társadalom élete, s mind e mögött India évezredes történelme is fölsejlik a Szantinetikánban elhangzó beszélgetések, el?adások, magyarázatok kapcsán.
    Az élmények, adatok e szédít? b?ségét egy tehetséges elbeszél? rendezte el vonzó, esztétikus arányok szerint, foglalta egységbe egyéni látásmódjával, s ami talán a legf?bb: az útleírás el?terében tucatnyi kisregényt olvashatunk, valódi írói remekléssel megjelenített emberi sorsokat.
    http://www.antikvarium.hu/ant/book.php?ID=22905

    tracker/nCore
     
  18. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Evelyn Marsh: A kábulat ára

    Író:
    Evelyn Marsh

    Cím:
    A kábulat ára

    Kiadás éve:
    1988

    Oldalak száma:
    91

    Nyelv:
    magyar

    Formátum:
    .doc

    Tartalom:
    Jorgosz, a lelkiismeretes, kiváló görög orvos a thesszaloniki kórházban titokzatos történések gyanúsítottja lesz, ahonnan egy végzetes hiba miatt távozni kényszerül.
    Testvére, a jókép? Themisz, a szinte nincstelen, ám feltörekv? halász Kosz szigetén él ifjú feleségével. Kapzsisága, a pénz utáni vágya egyre veszélyesebb helyzetekbe sodorja, a maffia hálójában verg?dve embertelen tettekre vetemedik. Gazdagságának súlyos terhét?l nem szabadulhat!
    Az éjben ágaskodó sziklaszirtek sokféle titkot hallgatnak ki, de mit rejteget a parti kunyhó?!
    Evelyn Marsh: A kábulat ára

    A kórházból rejtélyes módon elt?ntetett csinos, fiatal n?betegeket Isztambulba csempészik, a maffia aljas tervei el?l szinte lehetetlen a menekülés! Vagy mégis sikerülhet? A n?i fondorlat majd mindenen átsegít! Letaszít, elkábít, vakká tesz, de célját eléri!
    A szerelem többekkel hamis, kegyetlen játékot ?z, de az igaz érzelmek csodálatosan egymásra találnak!


    http://www.libri.hu/konyv/a-kabulat-ara.html
    tracker/Bithorlo
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    klarensz-re

    Szia klarensz!

    Ugye nem,azt akarod mondani,hogy már el is olvastad?
    Az érdekl?déset látom sikerült felkeltenem,és ennek örülök,mert biztosan érzem,hogy tetszeni fognak neked ezek a m?vek.
     
  20. hartigan /

    Csatlakozott:
    2013. november 14.
    Hozzászólások:
    2,021
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Evelyn Marsh:-RE

    Hi

    Evelyn Marsh: nagy kedvenc akárcsak Robin Cook de még emliteném Robert Ludlum - ot is ( A Bourne triologia )

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]