Receptek egymásnak!

A témát ebben részben 'Gasztronómia' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2012. november 28..

  1. Dark Angel / Guest

    Itt oszthattok meg egymással recepteket!
     
    Utoljára szerkesztve: 2014. október 16.
  2. wattacukor /

    Csatlakozott:
    2011. július 11.
    Hozzászólások:
    577
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    itthon



    Elkészítése:
    A hússzeleteket kiklopfoltam,sóztam,borsoztam. A főtt tojásokat ketté vágtam,kikapartam a tojás sárgákat. A tojás sárgákat összekevertem az előzőleg tejben megáztatott kifacsart zsemlével és a megfőzött zöldségekkel. Ízesítettem,sóval,borssal,kevés mustárral és hozzákevertem az apróra vágott petrezselyemzöldet.
    A hússzeletek végére tettem a fél tojást,a töltelékkel megtöltöttem, egy kicsit mellé is raktam és ráhajtottam a másik felét.(Fogpiszkálóval megtűzdelhetjük, hogy lehessen panírozni, csak ne felejtsük el kiszedni.) Liszt-tojás-zsemlemorzsába forgattam és olajban lassú tűznél,fedő alatt kisütöttem. Fűszeres burgonyával tálaltam. A burgonyát vékonyra szeltem,sóztam,borsoztam,pirospaprikát szórtam rá,lisztbe forgattam és forró olajban kisütöttem.
     
  3. rambo / Guest

    Sonkabomba

    Hozzávalók:
    1 egész füstölt csülök vagy
    (60 dkg főtt,füstölt comb),
    1 ek.zselatin,
    3 dl tejszín,
    díszítéshez:3 főtt tojás,
    salátalevél,
    esetleg olajbogyó vagy
    piros színű paprika,p.zöld.

    Elkészítés:
    A csülköt egy éjszakára beáztatjuk,majd megfőzzük.
    Lebőrözzük,kicsontozzuk,majd kétszer átdaráljuk.
    A zselatint 1 dl vízben állandóan kavargatva felfőzzük,(kb.3-4 percig),majd langyosra hűtjük.
    Az oldott zselatint a keményre felvert tejszínhez adjuk,majd a darált sonkával összekeverjük.Egy magas
    falú edénybe,esetleg formába öntjük a tejszínes húst,majd másnapig hűtőben dermesztjük.A formából könnyen kiboríthatjuk a húst,ha pár másodpercre forró vízbe mártjuk.
    Tálra borítjuk és díszítjük a fentiekkel.
     
  4. Winnetou /

    Csatlakozott:
    2012. december 09.
    Hozzászólások:
    78
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Banános csokis sütike.

    Hozzávalók (4 személyre):

    25 dkg liszt,
    18 dkg cukor,
    3 tojás,
    1 dl olaj,
    1 dl langyos víz,
    1 csomag sütőpor,
    1 csomag vaníliás cukor,
    3 banán,
    1/2 tábla tejcsoki,
    pici só.

    Elkészítés:

    1, Tojásokat ketté választjuk.
    2, Tojássárgáját a cukorral, olajjal és langyos vízzel kikavarjuk.
    3, Banánt egy kistányéron villa segítségével összenyomkodjuk, majd a tojássárgás keverékbe tesszük és alaposan összekeverjük. Végül kés segítségével apróra törjük a csokit és ezt is beletesszük.
    4, Lisztbe beletesszük a sütőport és a vaníliás cukrot és a masszába öntjük. Piskótaszerű tésztát kapjunk.
    5, Tojásfehérjébe egy csipet sót teszünk és kemény habbá verjük.
    6, A két masszát lassú mozdulatokkal alaposan összekeverjük.
    7, Közepes méretű olajozott tepsibe öntjük és kB. 35 perc alatt megsütjük.

    Sütési idő: 35 perc
    Sütési mód: alsó sütés
    Sütési hőfok: 175 °C
     
  5. rambo / Guest

    http://torrent-empire.me/kepfel/di/4KXS/5.jpg

    Kókuszos, kávés szelet

    Hozzávalók a tésztához:
    • 5 tojásfehérje
    • 20 dkg cukor
    • 6 evőkanál liszt
    • 15 dkg kókuszreszelék

    Hozzávalók a krémhez:
    • 5 tojássárgája
    • 12 dkg cukor
    • 2 evőkanál liszt
    • 1 dl feketekávé
    • 0,5 dl tej
    • 15 dkg margarin

    Tetejére:
    • 100 g étcsokis tortabevonó
    Mi így szeretjük: békebeli házi sütemények


    A kókuszos tészta összeállításához verjük fel kemény habbá a tojásfehérjéket és a cukrot, és keverjük hozzá a lisztet és a kókuszreszeléket. Öntsük a masszát egy közepes méretű tepsibe, amit előzetesen kenjünk ki vastagon vajjal, majd szórjunk meg liszttel. Süssük úgy 170 fokon kb. 20 percig.
    A kávés krémhez keverjük el a tojások sárgáját a liszttel, cukorral, kávéval és a tejjel. Állandó kevergetés mellett főzzük sűrűre, majd hűtsük le langyosra és dolgozzuk össze a margarinnal is. Simítsuk a kókuszos tészta tetejére, és vonjuk be csokimázzal. Ehhez egy evőkanál vízzel olvasszuk meg a tortabevonót, és kenjük a krém tetejére. Hűtőben pihentessük, hogy az ízek összeérjenek.
     
  6. rambo / Guest

    http://torrent-empire.me/kepfel/di/ERM9/4.jpg
    Isteni szelet

    Hozzávalók:
    • 5 tojás
    • 20 dkg cukor
    • 15 dkg liszt
    • 1 mokkáskanál sütőpor
    • 5 dkg keserű kakaópor

    A krémhez:
    • 2 dl tej
    • 2 evőkanál liszt
    • 15 dkg darált dió
    • 5 dkg margarin
    • 20 dkg porcukor
    • 1-2 evőkanál rum

    Tetejére:
    • 100 g étcsokoládé


    Verjük fel kemény habbá a tojásfehérjéket a cukor felével. Keverjük össze a lisztet a sütőporral és a kakaóporral. Robotgéppel keverjük krémesre a tojássárgákat a cukor másik felével, majd forgassuk össze a tojások felvert habjával. Ezután adjuk hozzá a sütőporral, kakaóporral elkevert lisztet is. Tegyük egy közepes méretű, sütőpapírral kibélelt tepsibe. Úgy 180 fokra előmelegített sütőben süssük tűpróbáig, vagyis kb. 20 percig.

    Ezalatt főzzük sűrű krémmé a tejet a liszttel. Tegyük félre hűlni, majd adjuk hozzá a margarint, a cukrot, a diót és egy kevés rumot. Amikor jól kihűlt, kenjük a tésztára. Fedjük be csokimázzal, ehhez egy evőkanál víz hozzáadásával olvasszuk meg az étcsokoládét gőz fölött, és kenjük a krém tetejére.
     
  7. suncorgo /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    423
    Kapott lájkok:
    46
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tejszines sült csirke

    hozzávalók 4 főre

    • 4 db csirkemell vagy comb
    • bors
    • 200 ml fözötejszin

    Egyszerű és gyorsan elkészíthető étel és finom. Rizzsel vagy főtt tésztával tálaljuk!

    elkészítés:


    1. A húst sózzuk, borsozzuk.
    2. Egy tűzálló edénybe tesszük, leöntjük a tejszínnel.
    3. Előmelegített sütőben megsütjük.
     
  8. Dark Angel / Guest

    Rántott karaj angyal módra :tef161:

    Gondolom mindenki készített már rántott karajt. Nos ez a recept kis színt ad újra a már néha, szürkének mondható fogásunknak. Kicsit feldobja a vasárnapi ebédünket.Érdemes hát kipróbálni. A lényege annyi, hogy két szelet hús közé, sonkát tesszük, majd megtöltjük gombapörkölttel. Azt ne feledjük, hogy ez
    lényegében két szelet húst. Én egy felet bírok megenni belőle. :tef161:

    Hozzávalók:



    • tetszés szerinti gomba
    • 6 vastagabb szelet karaj
    • 3-6 szelet sonka
    • hagyma
    • pirospaprika
    • bors
    • pirosarany
    • ételízesítő
    • majoránna
    • liszt
    • tojás
    • zsemlemorzsa

    Elkészítés:

    1. A hagymát futtasd meg egy pici olajon. Mikor üveges, add hozzá a pirospaprikát. (Előtte vedd le a tűzről, mert megkeseredik a paprika!!!) Öntsd hozzá a felkockázott gombát és kb. 2 dl vizet. Fedd le, és várj, amíg a gomba összeesik és levet enged. Add hozzá a fűszereket ízlésed szerint, és közepes lángon főzd, amíg megpuhul a gomba.

    2.A karajt vékonyra klopfoljuk, ízlés szerint fűszerezzük. (De azért mind két felét sózzuk meg)
    Mehet rá a sonka, majd a gombapörkölt. Majd fedjük be egy másik szelet hússal. De úgy is lehet hogy hengert formálunk belőle és úgy töltjük meg. Aztán irány a panír.
    Bőséges, közepesen meleg olajban süssük. (Ne legyen forró az olaj, mert akkor a közepe nem sül át.)
     
  9. Winnetou /

    Csatlakozott:
    2012. december 09.
    Hozzászólások:
    78
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Pizzás csigák recept.

    Hozzávalók:
    3 dkg élesztő
    50 dkg liszt
    1 evőkanál tejföl
    1 evőkanál olaj
    2,5 dl víz
    2 kiskanál só
    1 kiskanál cukor

    Töltelék: pizzakrém, sonka és húsos szalonna vékony csíkokra vágva, reszelt sajt

    Elkészítés:
    Gépben összegyúrjuk, kelesztjük. 2 részre osztjuk, egyenként téglalapokra nyújtjuk. Rákenjük a pizza krémet, rászórjuk a sonka, szalonnaszeleteket, és a reszelt sajt nagy részét.

    Feltekerjük, és 2 ujjnyi vastagra vágjuk. Tepsibe rakjuk, sajttal megszórjuk.

    Előmelegített sütőben 200 fokon 20 percig sütjük.

    Tanácsok:
    Sokkal jobb, ha inkább több, kisebb csigát készítünk, mert hamarabb sülnek, és gusztusosabbak is!
     
  10. Fűző /

    Csatlakozott:
    2013. március 27.
    Hozzászólások:
    119
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    ÓZD
    Elkészítés
    1. A lisztet egy nagy tálba szitálom a sütőporral együtt. Egy másik tálban a vajat és a cukrot robotgéppel habosra keverem, majd egyenként hozzáadom a tojásokat, hozzákeverem a joghurtot, a lisztet, a mákot és a reszelt gyümölcshéjakat. Fakanállal az egészet simára keverem.

    2. A sütőt előmelegítem 180 C fokra. Egy 20 cm-es tortaformát kibélelek sütőpapírral, belesimítom a masszát, és kb. 45-50 perc alatt megsütöm (tűpróba!), majd leveszem róla a karimát, és hagyom kihűlni.

    3. Amíg a torta sül, a krém hozzávalóit simára keverem, felhasználásig hűtőbe teszem. Végül a teljesen kihűlt torta tetejére kenem, és megszórom a reszelt citrom- és narancshéjjal.
    Tipp: A krém alapvetően savanykás ízvilágú, de aki édesebben szereti, az a krémbe is nyugodtan tehet egy kis cukrot.


    A Te szavazatod:
    Mindenki:
    103 db szavazat, atlagban: 3.82
    Hozzávalók
    A tésztához:
    - 250 g liszt
    - 70 g darált mák
    - 2 kis doboz natúr joghurt
    - 170 g puha vaj
    - 170 g cukor
    - fél cs. sütőpor
    - 3 egész tojás
    - 2 citrom reszelt héja
    - 1 narancs reszelt héja

    A krémhez:
    - 250 g mascarpone krém
    - 2 ek. citromos joghurt
    - 1 kisebb narancs leve

    A díszítéshez:
    - 1 kisebb narancs reszelt héja
    - 1 citrom reszelt héja

    [​IMG]
     
  11. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Tejfölben pácolt csirkemell tepsis reszelt krumplival recept

    hozzávalók / 4 adag

    A húshoz



    A sütéshez



    A körethez


    elkészítés


    1. Egy mélyebb edényben elkészítjük a pácot: a tojásokat felverjük, hozzákeverjük a tejfölt, a zúzott fokhagymát és a fűszereket.
    2. A csirkemelleket felszeleteljük, a vastagabb részeket enyhén kiklopfoljuk, és alaposan beleforgatjuk a pácba.
    3. Lefedjük, és egy napra hűtőbe tesszük.
    4. Másnap a köretet készítjük el először, amihez a krumplit jól megmossuk, héjában megfőzzük, majd meghámozzuk.
    5. Egy jénait kikenünk margarinnal, és a kihűlt krumpli harmadát nagy lyukú reszelőn belereszeljük. Megsózzuk, beterítjük vékonyra szelt hagymával, ráreszeljük a sajt felét, és margarindarabkákat is teszünk rá. (Én azt is reszelni szoktam nagy lyukú reszelőn.) Ezt végigcsináljuk a krumpli második harmadával is, majd az utolsó adag krumpit már csak tejföllel locsoljuk meg, és megszórjuk zsemlemorzsával.
    6. Előmelegített sütőben pirulásig sütjük.
    7. Amíg a köret a sütőben van, a húsokat a pácból kiemeljük, lisztbe forgatjuk, és olajban megsütjük.
    8. Tálaláskor olvaszthatunk rá füstölt sajtot, de ez el is maradhat.





    • [*=left]sütési hőfok: 180°C
      [*=left][​IMG]




     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    [h=1]Erdei gyümölcsös linzertorta[/h]
    [h=3] Az ötletet egy zacskó, a mélyhűtőmben várakozó mirelit erdei gyümölcs adta. A többi már jött magától...Nagyon finom lett! Próbáld ki Te is, más gyümölccsel is elkészíthető!
    [/h]
    [​IMG]
    Elkészítés
    1. A tésztához a vajat elmorzsolom a liszttel, és a többi száraz összetevővel. A közepébe mélyedést készítek, beleütöm a tojást és hozzáadom a tejfölt. Alaposan összegyúrom, és folpackba csomagolva legalább fél órára hűtőbe teszem pihentetni. Lisztezett deszkán kerek lappá nyújtom.

    2. A töltelékhez a gyümölcsöt egy lábasban lassú tűzön a cukorral együtt felfőzöm, csak annyira, hogy kicsit pépes állaga legyen. Amikor már langyos, hozzákeverem a pudingport, a tejszínt, és ízlés szerint még cukrot (én savanykásabban szeretem).

    3. A tölteléket a tésztára borítom, eloszlatom rajta, és 160 fokon (légkeverésen) kb. 20-25 percig sütöm.
    (Ha a tészta széle már nagyon sülne, nyugodtan takard le fóliával, és úgy süsd tovább.)










    Hozzávalók
    Tésztához:
    - 300 g liszt
    - 130 g vaj
    - 100 g cukor
    - 1 egész tojás
    - 1 ek. tejföl
    - 1,5 tk. szódabikarbóna

    Töltelékhez:
    - 1 zacskó (kb.450 g) mirelit edei gyümöcs
    - 3 ek. cukor
    - 1 cs. vaníliás pudingpor
    - 2 dl tejszín
     
  13. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Céklás süti

    Brownie receptből soha nem elég, én is mindig kipróbálok újabb és újabb verziókat. Nagyjából egy éve teljesen beleszerettem a céklával készült változatba, ahol mondogathatom magamnak sütimajszolás közben, hogy „ebben zöldség van, csak a vitamin miatt eszem...”. A cékla pedig nem csak egészséges, de nagyon jó, szaftos-puha állagot is ad a tésztának. Nem véletlenül nevezik ezeket a csokis-céklás édességeket red velvetnek, vagyis vörös bársonynak..

    [​IMG]Fotó: Katuci

    Ebből a sütiből sikerült a lisztet is kiiktatni, szóval még egy ok, hogy nagyon szeressük. Alakbarát verzió is létezik, zárójelben jelezni fogom. Állítom, hogy ettől még fogyni is lehet. Szinte. Oké, nyilván nem egy zöldsaláta, de kompromisszummentesen finom, nincs benne liszt, és ha úgy akarjuk, cukor sem. Van viszont zöldség és mandula, mindkettő értékes tápanyag. Diétás sütiben ennél jobb nem létezik.

    [h=3]Hozzávalók (20 cm-es átmérőjű tortaformában készítve):[/h]15 dkg vaj (alakbarát verzióban kókuszzsír)
    15 dkg nádcukor (alakbarát verzióban eritrit)
    15 dkg cékla
    15 dkg 60%-os étcsokoládé
    15 dkg őrölt mandula
    1 evőkanál cukrozatlan kakaópor
    2 tojás
    1 teáskanál vanília-kivonat


    1. A céklát meghámozzuk, megmossuk, nagyobb darabokra vágjuk, puhára főzzük. Ha megfőtt, leszűrjük és simára pürésítjük.
    2. A vajat és a csokoládét összeolvasztjuk. Hozzákeverjük a cukrot, a tojásokat, a vaníliát és a céklapürét.
    3. Beleszitáljuk a mandulát és a kakaóport. Néhány mozdulattal összevegyítjük.
    4. Vajazott tortaformába öntjük a masszát. 180 fokra előmelegített sütőben nagyjából 30 perc alatt készre sütjük. A teteje ilyenkor még puha marad, de hűlés közben még szilárdulni fog.
    5. Hagyjuk kihűlni, nagy gombóc vaníliafagylalttal tálaljuk.
     
  14. suncorgo /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    423
    Kapott lájkok:
    46
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    5 perces fánk




    Tényleg finom és nem szivja meg magát olajjal :tef293: Én nutellával tőltöttem meg . Fincsi volt
     
    • Like Like x 3
  15. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Laktató és őszi: pórés burgonyalepény
    Laktató, ízes, mégis húsmentes étel. Igazi őszi ebéd/vacsora. Válasszunk hozzá egy szép szál pórét és valamilyen jófajta sajtot (én érett ementálit használtam, kitűnő volt az édeskés íze).

    [​IMG]
    Fotó: Katuci
    Természetesen ebbe is tehetünk pirított gombaszeleteket, ha még több őszt, esetleg sonkát, ha még több fehérjét szeretnénk belevarázsolni.

    h i r d e t é s
    Hozzávalók:
    50 dkg főtt krumpli (érdemes 60-70 dkg nyers krumplival számolni)
    1 szál póréhagyma
    5 dl tejföl
    2 tojás
    20 dkg sajt
    1 evőkanál vaj
    só, bors

    1. A krumplit héjában megfőzzük (nem kell teljesen puhára, hiszen még kap hőt a sütőben). Megtisztítjuk, hagyjuk langyosra hűlni, majd vékonyan felkarikázzuk. Amíg fő a burgonya, a hagyma végeit levágjuk, lehúzzuk a külső héját, felkarikázzuk, és alaposan átmossuk, hogy ne maradjon benne föld vagy homok.
    2. A sütőformát kivajazzuk (én 30 cm-es piteformát használtam, de mehet szögletesbe is) .
    3. A tejfölt simára keverjük a tojással, sóval, borssal és a reszelt sajttal. Beleforgatjuk a hagymát és a krumplit is (valamint ha még azt is teszünk bele, itt keverjük hozzá a lepirított gombaszeleteket és/vagy sonkadarabokat is). Az előkészített tálba szedjük.
    4. 200 fokra előmelegített sütőben 20 perc alatt készre sütjük.
     
  16. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Ez majdnem olyan lesz mint a hétköznapi kocsonya? Van ennek valami konkrét neve / mint például steak-valamicsoda? Kissé amerikaias kajának tűnik! Egyáltalán nem "idegenkedés" - nálunk ezt disznótoros-2-nek nevezik: ami kimaradt / kocsonya.
     
  17. suncorgo /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    423
    Kapott lájkok:
    46
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Túrós rakott hús



    [​IMG]

    Ma nem csak süti készült, hanem ez a különlegesség is. Amikor nem kell sehova mennem, szeretem úgy kezdeni a napomat, hogy mindent elintézek a konyhában, esetleg előtte bevásárolok, és csak aztán tanulok. Előbb a szükséges szórakozás, aztán a jól megérdemelt tanulás. Így sokkal könnyebben állok neki. A mai kis szórakozásomnak azért meg volt az ára, mert tegnap este 9-kor értem haza, és akkor kellett nekiállnom mindent előkészíteni.
    Reggel, miközben ezt csináltam, pár dolog eszembe jutott. Először is: nagyon szeretem a különböző rakott húsokat és egyre több variációban készítem őket. Másodszor: Időnként olyan ötleteket próbálok ki, amik a legtöbb ember számára biztosan hajmeresztőnek tűnnek. Apa nagyon szereti a túrót, de szerintem erre ő is igencsak felhúzta volna a szemöldökét.
    De örömmel jelenthetem, hogy a túrós rakott hús nagyon finom és nem mellékes, hogy szerintem élőben sokkal jobban mutat, mint a képen. Azért is kedvelem a túrós ételeket, vagy süteményeket, mert nem nagyon kell velük számolgatni, mégis nagyon jól eltelítenek, ahogy ez is.
    Hozzávalók 6 személyre:

    • 1 kifilézett csirkemell
    • 500 g túró
    • 140 g tejföl (5,6 g CH)
    • 150 g reszelt sajt (6 g CH)
    • 2 g fokhagyma (0,526 g CH)
    • bors
    • tej
    A húst még előző este előkészítjük. Sózzuk, borsozzuk és tejben pácoljuk.
    Másnap leöblítjük róla a tejet, és felszeleteljük, majd kiklopfoljuk.
    A túrót összekeverjük a sajt kb. felével, egy kevés sóval és borssal, valamint apróra vágott, vagy fokhagymanyomón átnyomott fokhagymával. (Én csak 1 gerezdet mertem belerakni, mert nem tudtam, hogy milyen erős lesz majd az íze a túró miatt, általában egy kicsit bátrabban használom. Most viszont ettől nem is kell több, mert elég intenzív.)
    Egy hőálló tálat jól kivajazunk. Az alját kibéleljük egy réteg hússal és elsimítjuk rajta a túrós masszát. A tetejét lefedjük a megmaradt hússzeletekkel, majd megszórjuk a sajt másik felével.
    Előmelegített sütőben fólia alatt kb. 50-55 percig sütjük, majd levesszük a fóliát, és kicsit alacsonyabb hőfokon további 10-15 percig sütjük, hogy a sajt egy kicsit megpiruljon.
    Barna rizzsel, burgonyával tálaljuk.
    Mivel 100 g-ig ezekkel a tejtermékekkel nem kell számolni, csak a tejfölt és a sajtot vettem figyelembe. Így az étel összesen 12,12 g CH-t tartalmaz, adagonként 2,02 g-ot.



    Ezt a receptet még nem próbáltam ki :tef293: Ha valakinek lesz ideje és elkésziti leirhatná milyen lett .Szerintem jól néz ki de a túró és a hús valyon hogyan passzolnak egymáshoz?
     
    • Like Like x 1
  18. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Hát szerintem sehogy. :tef318: De ha elkészíted megkóstolom. :tef318:
     
  19. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    mersey "Túrós rakott hús" receptje megihletett. Férfi vagyok és "kollégiumi muszáj szobafőzőmester". Amit készítettünk: BMV-leves = Bele Minden Vacakot. Valami jobbat kínálok ennél!
    Rántott sertésmájat.
    Kissé óvakodni kell - havi 2-3 alkalom / vagy túlzott vitamin-bevitelünk lesz.
    Link szerint:
    Rántott sertésmáj | NOSALTY – receptek képekkel
    Amúgy meg egyszerű!
    1. A disznómájat 1 cm-es szeletekre vágjuk.
    2. A tojást felverjük a sóval és az ételízesítővel.
    3. Bepanírozzuk a májat / liszt , tojás , zsemlemorzsa / és forró olajban közepes lángon szép pirosra sütjük.
    4. Tálalás során köretként: hasábburgonya, főtt krumpli.
    5. Javaslom savanyúságként az uborkát. A cékla se rossz, vagy a kis dinnye. De mindenképpen valamiféle savanyúságot javallok.
     
    • Like Like x 2
  20. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Csoki bevonatú kekszgolyó recept
    [​IMG]

    • 400 g kekszmorzsa
    • 10 dkg margarin
    • 10 dkg porcukor
    • 1 csomag vaníliás cukor
    • 2 ek cukrozatlan kakaópor
    • 6 ek lekvár/ dzsem
    • 10 ml rumaroma (ízlés szerint)
    • 20 dkg meggy
    • 10 dkg tortabevonó
    • 2 ek napraforgó olaj

    • elkészítés
      1. A meggy kivételével az alapanyagokat összekeverjük, ha nem elég gyúrható, még egy kevés lekvárt teszünk bele.
      2. Golyókat formálunk belőle úgy, hogy a közepébe fél szem meggyet teszünk.
      3. Fogpiszkálót vagy más falatka tűt szúrunk bele, ez lesz a fogója, ha mártogatjuk a csokimázba.
      4. Felolvasztunk gőz fölött 1 tortabevonót, 1-2 kanál olajat teszünk bele, hogy fényes legyen.
      5. Ebbe mártogatjuk bele a golyókat, vigyázva, hogy ne essenek le a fogpiszkálóról.
     
Címkék :