Történelmet Írt Játékok

A témát ebben részben 'Játékokkal kapcsolatos beszélgetések' Pyki hozta létre. Ekkor: 2015. október 20..

  1. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerinted melyik játékok írtak történelmet az elmúlt 40 év során?Hogy tették,és milyen újításokat,és forradalmat hoztak magukkal?
     
  2. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Szerintem a WoW. Megmutatták hogyan kell MMORPG-t csinálni. 2x évesen kezdtem a bétával, most 41 vagyok és még játszom...azóta próbálnak sokan MMORPG-t csinálni.
     
  3. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Tökéletesen igazad van,én is játszogattam vele,az a rengetek felszerelés,szörny,küldetés,faluk,városok,hősök,és a játék vizuális élménye páratlanná és egyedi atmoszférát teremtett.Csak sajnos egyre több hülyeségel erőszakolják meg a játékot.
     
    • Like Like x 2
  4. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Ebben egyetértünk. Történelmet írtak vele, de közel se volt minden döntésük jó. Azt se szerettem, hogy sokmindent lebutítottak, gondolom azért, hogy könnyebb legyen, ezzel is többeknek csináljanak kedvet hozzá (pl talentek egyszerűsítése, raid cuccok raidelés nélkül stb). Nekem szerencsém, hogy egy összetartó csapatban (guild) vagyok, így a social része is nyom annyit a latba mint maga a játék.
     
  5. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én is elvesztem abban a hatalmas képesség fában :tef161:.És sok olyan dolog volt amihez hülye voltam.De inkább ezért menyen el a kedvem mert a játék túl bonyolult,mint hogy teljesen egyszerű legyen.És sajnos ennek a lebutításal sok játék egyszerű lett hogy többet eladjanak belőle.Sajnos a játék ipart is utolérte a pénz éhség.
     
  6. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A TV játékos ping-pong. (Az első ha jól emlékszem egy oszcilloszkópon ment.)
    C64-en a Impossible Mission
    Az első 3D-s Wolfeinstein.
    Az első Tomb Raider 3D-ben, ahol tényleg 3 dimenzióban körbenézhettél.
    Ezek azért mérföldkövek voltak.
     
    • Like Like x 2
  7. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    • Like Like x 2
  8. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Én a 3D-s játékok közül a Duke Nukem 3D-t éreztem korszakalkotónak. Nekem valahogy abban tárult ki először a világ és volt meg a 3D-s szabadság.
     
    • Like Like x 2
  9. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A Tomb Raider tényleg korszak alkotó volt a stílusában,de a 3dben úgy tudom hogy a quake meg előzte.
    [DOUBLEPOST=1445446259,1445445856][/DOUBLEPOST]Akkor én is mondok egy párat.Pitfall a legelső platformer játék.Vagy a dune 2 ami forradalmasította és ki kukázta körökre osztott stratégiai játékokat.És senki se említette a doom1,2,igaz 3dben nem volt nagy előre ugrás,max hogy voltak magaság és árkok,de nem tudtál fel,le nézni.De grafikailag,és a játékmód még is egy nagy ugrás volt wolfeinsteinhez képest.
     
    • Like Like x 2
  10. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Jaja, imádtam a Dune 2-t, nálam a Red Alert 2 megy azóta is. Minden évben 2-3 alkalommal végignyomom.
    Sok játékban bevezették ugyan a fel le nézést, de torzított. Tomby volt az első torzulásmentes, és ahhoz adták ki a 3DFx patchet, hmmmm, átnedvesedtem :tef161:
     
  11. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Red Alert2 nekem is sok kellemes emléket juttat az eszembe,pentium1 gépemen úgy szaggatot mint a franc :tef161:,De csíptem az első részét is,mamut tankal minden egységet a földbe tiportam :tef161:
     
  12. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Igen, a mamuttank király volt. Ha túl sokszor használtad a chronosphere-t jöttek az időviharok...