Versek és idézetek

A témát ebben részben 'Kultúrával kapcsolatos beszélgetések' Dark Angel hozta létre. Ekkor: 2012. augusztus 09..

  1. Dark Angel / Guest

    Ide tehetsz versek és idézeteket!
     
    Utoljára szerkesztve: 2014. október 16.
  2. suncorgo /

    Csatlakozott:
    2009. június 03.
    Hozzászólások:
    423
    Kapott lájkok:
    46
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Az élet olyan, mint egy szennycsatorna. Hogy mit lehet kihozni belőle, az attól függ, hogy mi lett beleadva.
    Tom Lehrer

    Az ember élete két részbol áll. Az elsoben reménylünk egy boldog jövot, a másodikban bánkódunk elkövetett hibáink felett. E két idoszak között alig marad egy percünk a csendes, boldog élvezetre.
    Széchenyi István

    Az életet már megjártam;
    Mit szivembe vágyva zártam,
    Azt nem hozta,
    Attól makacsul megfoszta.

    Egy kis független nyugalmat,
    Melyben a dal megfoganhat,
    Kértem kérve:
    S o halasztá évrül-évre.
    Arany János


     
  3. joe03 / Guest

    Amíg rendszeresen ittam, mindenre vissza tudtam emlékezni, akár megtörtént, akár nem.



    [h=2]Mark Twain[/h]
    [h=2][/h]
     
  4. szeryy /

    Csatlakozott:
    2012. szeptember 17.
    Hozzászólások:
    125
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Murphy törvénye:
    Ami elromolhat, az el is romlik.

    De elote ad el jo penzert.- Szeryy torvenye
     
  5. joe03 / Guest

    “Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy bikától, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy.” (Dennis Wholey)
     
  6. rambo / Guest

    ne csalj meg!

    Ne csalj meg senkit, gondolj csak magadra
    Neked is fájna, ha valaki megcsalna
    Mikor rád gondolok úgy elfog a bánat
    Látni szeretnélek s úgy vágyom utánad
    Akármit is teszek rólad jár az eszem
    Gondolj te is én rám drága kicsi szívem.:tef161:
     
  7. joe03 / Guest

    Találtam valamit ami nem vers! és szerintem nem is idézet,de nekem nagyon tetszik.

    Mindenki olvassa el !!!!!!! megéri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – Mama miért sírsz? - kérdezi a kisfiú az édesanyját. – Mert én nő vagyok - válaszolta az asszony. – Ezt nem értem! - mondja a kisfiú. – És ezt soha nem is fogod megérteni … - válaszolta gyermekét átölelve az anya. Később megkérdezte a fiúcska az édesapját is: „Papa, miért sír a mama látszólag minden ok nélkül?” „Minden nő ok nélkül sír.” – Ez volt minden, amit az apa válaszolt. A fiúcska felnőtt férfi lett, és még mindig kereste a választ, hogy vajon miért sírnak időközönként a nők. Egyszer megkérdezte a Legfelsőbb Hatalmat: – Mondd Atyám, miért sírnak a nők olyan könnyen? Az Atya elgondolkozva válaszolt: „Amikor a nőt teremtettem, valami különlegeset alkottam. Oly erőssé tettem a vállát, hogy a világ terheit elbírja, mégis oly gyengéddé, hogy vigasztalást is tudjon adni. Oly belső erőt adtam neki, ami lehetővé teszi, hogy akkor is tovább menjen, amikor már mindenki más feladja, hogy a betegségek és a bánat idején is ellássa családját panaszkodás nélkül. Oly mély érzéseket adtam neki, amelyekkel gyermekeit mindig és minden körülmények között szereti, még akkor is, ha a gyermek őt mélyen megbántotta. Oly erőt adtam neki, mellyel a férjét minden hibájával együtt szereti és elviseli, és azért alkottam a férfi oldalbordájából, hogy vigyázzon férje szívére. Oly bölcsességet adtam neki, hogy tudja: egy jó férj soha nem sérti meg a feleségét, mégis néha próbára teszi a nő érzéseit, határozottságát és kitartását, hogy szikla szilárdan férje mellett áll-e? És végezetül könnyeket is adtam neki, hogy sírhasson. A könnyek kizárólag csak az övéi, és annyit használ belőlük, amennyire csak szüksége van. Látod: Egy nő szépsége tehát nem a ruhájától függ, amit éppen visel, vagy az alakjától, amilyen az ő formássága, de még nem is attól ahogyan a haját viseli. Egy nő szépségét a szemeiben ismered fel, mert ez a szíve kapuja, ahol a szeretet lakozik.
    [video=youtube;VehbnKcFpnI]http://www.youtube.com/watch?v=VehbnKcFpnI[/video]
     
  8. rambo / Guest

    ha szeretlek.....

    Ha szeretlek, akkor hazugság,
    Amit igaznak hittem én.
    Hazugság a sírás, a bánat
    S az összetörtnek hitt remény.
    Hazugság akkor minden, minden,
    Egy átálmodott kárhozat,
    Amely még szebbé fogja tenni
    Az eljövendő álmokat.

    Ha szeretlek, akkor vergődve
    A halált nem hívom soha,
    Eltűröm még a szenvedést is,
    Nem lesz az élet Golgotha.
    Mikor álmomból fölébredtem,
    A percet meg nem átkozom -
    A lelkedhez kapcsolom lelkem
    S mint régen, ismét álmodom.

    Ha szeretlek... Ne adja Isten,
    Hogy hazug legyen ez a hit!...
    De mért?... Legyen hitvány hazugság,
    Elég, hogy engem boldogít.
    Ha úgy érzem, hogy most szeretlek,
    Haljak meg most, ez üdv alatt, -
    Többet ér egy hosszú életnél
    Egy álmot nyújtó pillanat!...


    ,,A lány szerette, A fiú nem.
    A lány felnézett rá, A fiú nem.
    A lány szerelmet vallott, A fiú megalázta.
    A lány sírt végette, A fiú kinevette.
    A fiú csak akkor jött rá mit tett,
    Amikor a lány sírjára virágot tett."
     
  9. wattacukor /

    Csatlakozott:
    2011. július 11.
    Hozzászólások:
    577
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    itthon
    "Egyszerű Nő vagyok...Valakinek
    szép, valakinek csúnya, valakinek
    kedves, valakinek mogorva. Olykor
    csendes vagyok, máskor mindenkit
    túlkiabálok. Valakinek nyitott vagyok,
    valakinek zárkózott. Láthatsz okosnak, néha naivnak, érettnek, bölcs
    nek vagy
    gyerekesnek.
    Jelenthetek bármit az életedben, mégis
    ugyanaz maradok: egy Nő, aki Él,
    Remél, olykor Fél, de még mindig Hisz
    és Álmodik!"
     
  10. rambo / Guest

    Az igazi nőnek csak a szemét nézd, és azt sem kívülről, hanem a lelke felől. Először meg kell érezni a lelkét. Ha a lelke felől nézed, az első réteg a félelem, a múlt és a jelen sebei. Ha ezzel megtanulsz bánni, akkor láthatod a második réteget, a gyengédséget, a cirógatás vágyát. Ha ezt is látod, a harmadik rétegben látod az öröm pajkosságát, a negyedikben a harag villámait, az ötödikben a harmónia vágyát, a hatodikban a gyönyör cirógatását, és a hetedikben azt a szeretetet, ami teljesen a Tied. Minden igazi nő hét fátyoltáncot táncol, és régen elvesztél, ha a fátylat, a keblei halmát, vagy a csípőjét nézed. Csak a szemét nézd, a teljesen ruhátlan lénye, az örömtől hullámzó, vagy fájdalomtól görnyedő teste minden apró titka a szemében van.:tef293:
     
  11. rambo / Guest

    "Soha ne fordíts hátat az érzelmeidnek. Ha szereted, valld be! Az elején nem tudod még értékelni és felfogni, mit veszíthetsz, erre hónapokkal később döbbensz csak rá. Szóval, tedd fel magadnak a kérdést: megéri elveszíteni, félredobni azt, akit szeretek? Lehet, hogy rengeteg akadály áll a boldogság útjába, és egyszerűbb elnyomni az érzéseket, de az elnyomás alatt ott vannak, és rengetegszer elő fognak törni. Okosabb döntés hátat fordítani, mint egy picit harcolni valamiért, ami boldoggá tehet később? Soha ne hagyd veszni a szerelmet! Az utolsó percig megéri küzdeni. Mert második esély mindig van. A kérdés: élsz-e vele vagy tovább szenvedsz és okozol szenvedést annak, aki a lelkét is kitenné érted?":tef161:
     
  12. wattacukor /

    Csatlakozott:
    2011. július 11.
    Hozzászólások:
    577
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    itthon
    Szemed tükrében látom magam...
    vidám-bús szemedben,
    életem virul szívedben,
    kezem... kezedben.
    Ölelésed oltalmában keresem a támaszt,
    bizsergető, meleg érzés,
    melyet csókod íze áraszt.
    Karjaidba megérkeztem:
    Isten küldött talán?
    Rám csókolta áldását,
    s vezetett hozzád
    a szerelem nyomán.
    Drága érzés, fájó féltés
    költözik hozzám,
    jöttödre aranyba hull,
    kivirul magányos kis szobám.
    Révbe értem mára már
    nálad kicsi párom,
    sorsom beteljesülését
    biztonságban várom.
    Rád bízom az életem,
    emellek az égig,
    magasztallak, dicsőítlek
    életem végéig.
    De az élet után szívem
    nem szűnik meg dobogni,
    szíveddel fog továbbra is
    égni, vágyni, lobogni.
    Repüljünk hát Ámor szárnyán,
    nézz rám, s nyújtsd karod,
    Istened leszek, vagy szolgád,
    ha te is úgy akarod.
    Őrződ leszek, oltalmad,
    s te is vigyázol rám,
    folytassuk hát utunkat a szerelem nyomán.

     
  13. rambo / Guest

    "Gondoltál már arra valaha, hogy van valaki a világon, aki rád gondol, amikor nem tud elaludni? Vagy mosolyog már csak a neved hallatán is? Mi van, ha van egy ilyen ember, akinek te jelentesz mindent, de te még csak észre sem veszed?"
     
  14. wattacukor /

    Csatlakozott:
    2011. július 11.
    Hozzászólások:
    577
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    itthon
    Elmúltak a szép napok, elszálltak az évek,
    Csak régi sebeim fájdalmát látom, ha a szemedbe nézek.
    Nincs már benne jókedv, öröm, kacagás,
    Nincs már meg az a tüzes, vad lázadás.
    Eltűnt a fénye, s az a különleges csillogás,
    Melyet oly sokszor láttam, de rajtam kívül senki más.
    S ha magamba tekintek csak összedőlt üres romokat látok,
    Ha a tükörbe nézek, igaz mosolyt már régóta nem találok.
    Helyette arcomat éjenként könnytenger borítja el,
    Szívem üvölt, de hangjára csak a sötét csend felel.
    S könnyem éget, perzsel amint elhagyja szemem,
    Majd a párnámra hull, tanulságot hagyva ott nekem.
    Ám nem jó tanár, hisz még mindig nem tudom,
    Egyedül, nélküled, hogy menjek az úton.
    Igyekvőn szedném lábaim, hogy messzire érjek,
    De minden lépésemben a régi emlékek mesélnek.
    Mindenkiben azt látom, mi egykor bennem égett,
    Míg én üres vagyok, s már rég nem látlak téged.
    Ám ha mégis látlak, tőlem messze vagy,
    Messzebb, mint a Hold, a csillagok, s a fénylő Nap.
    S karom feléd nyújtani már nem tudom,
    S te már nem hallod, amikor a nevedet suttogom.
    Már csak magamban őrizhetem a múltat, halkan, titokban,
    Már nem én hallhatom, szíved mily’ ritmusra dobban.
    S tudom, az én szívem úgy dobogni nem fog már,
    Mert ez az érzés az életben csak egyszer jár.
    Így lehunyom a szemem, s utat adok az újabb könnyeknek,
    S csak remélem, hogy sose feledi el, ha valakit egyszer igazán szerettek.
     
  15. rambo / Guest

    "Minél több a szenvedés, annál erősebb a szerelem. A veszély csak erősíti a szerelmem, fokozza, megfűszerezi. Leszek számodra az angyal, akire szükséged van. Még szebb életet hagysz magad után, mint amilyet elkezdtél. A mennyország visszavisz, rád néz, majd így szól: Csak egy dolog teheti a lelket teljessé, az pedig a szerelem.":tef293:
     
  16. rambo / Guest

    "Gondoltál már arra valaha, hogy van valaki a világon, aki rád gondol, amikor nem tud elaludni? Vagy mosolyog már csak a neved hallatán is? Mi van, ha van egy ilyen ember, akinek te jelentesz mindent, de te még csak észre sem veszed?":tef293:
     
  17. rambo / Guest

    "A szerelmes csók stresszhatást vált ki a szervezetből. Felgyorsul a pulzus, nő a légzésszám, emelkedik a vérnyomás. Egy csók három perccel rövidíti meg az életet.":tef293:
     
  18. rambo / Guest

    A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel.
     
  19. rambo / Guest

    "Felednem kell a múltam, ha nem akarok úgy élni, mint egy gyűrött felmosórongy. De mindig újra és újra meghallgatom azokat a zenéket, amelyeket akkor szerettem, újra megnézem a régi képeket, ösztönösen előidézem az emlékeket - és egész nap, minden percben azon elmélkedem, hogy vajon az, ami engem ennyire megvisel, őt is megviseli?":tef161:
     
  20. rambo / Guest

    "Nehéz foglalkozni valakivel, amikor tudod, hogyha egy lépést előre lépsz, beleszeretsz, és ha egyet visszalépsz, elromlik a barátságotok.":tef293: