Nem:
    Férfi
    Elképesztő NBA-rekord:Thompson 37 pontot dobott egy negyedben
    2015. január 24., szombat 10:03

Klay Thompson, a Golden State Warriors játékosa 37 pontot dobott a harmadik negyedben, ezzel új csúcsot állított fel az NBA-ben. Csapata 126-101-re győzte le a vendég Sacramento Kingset.
    A korábbi, egynegyedes NBA-csúcsot George Gervin (San Antonio) és Carmelo Anthony (New York Knicks) tartotta 33-33 ponttal.
    Thompson képtelen volt hibázni, kilencből kilenc hármast szórt be a 3. negyedben, ez is új ligacsúcs, és a büntetővonalról is pontos volt. Egymás után 19 pontot szerzett. A harmadik negyedben rajta kívül csak két csapattársa szerzett összesen négy pontot, Curry két büntetőt dobott be, és Green szerzett még egy kosarat.
    "Azon szerencsés NBA-játékosok közé tartozhatom, aki együtt kosarazhatott Michael Jordannel, Tim Duncannel, David Robinsonnal és más örökké meghatározó játékossal. De hiába csinált látványos dolgokat esténként Michael, ilyet még sosem láttam. Ugyanakkor emlékeztet is Jordanre, mert ő is túlvilági dolgot tett" – áradozott a Golden State edzője, Steve Kerr Thopmsonról.

Thompson a pénteki meccen végül egyéni rekordnak számító 52 pontig jutott.

Golden State Warriors-Sacramento Kings 126-101
    Forrás:Sport Géza - Kosárlabda - Elképesztő NBA-rekord: Thompson 37 pontot dobott egy negyedben