0
    Foglalkozás:
    Pincér
    [​IMG]

A címvédő CSM Bucuresti 22-20-ra győzött az orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája győri érdekeltségű C csoportjában.

Az európai szövetség (EHF) honlapjának tudósítása szerint a pénteki mérkőzés első félidejében a házigazdák már 9-2-re is vezettek, ám a bukaresti együttes a szünet előtt egy gólra felzárkózott, a második felvonás elején pedig átvette a vezetést, amelyet a lefújásig szoros csatában megőrzött. A mezőny legeredményesebb játékosa Isabelle Gulldén volt, a vendégek svéd irányítója nyolc gólt szerzett.

Ezen a találkozón ült először a román csapat kispadján az új vezetőedző, Aurelian Rosca, aki a menesztett dán Jakob Vestergaard helyét vette át a hét elején.

Eredmény, 5. forduló:
    C csoport:
    Rosztov-Don (orosz) - CSM Bucuresti (román) 20-22 (11-10)
    szombaton játsszák:
    Midtjylland (dán) - Győri Audi ETO KC, Ikast 15.15
    Az állás: 1. (és már középdöntős) Győri Audi ETO KC 8 pont/4 mérkőzés, 2. CSM Bucuresti 4/5 (116-125), 3. Midtjylland 4/4 (88-101), 3. Rosztov Don 2/5

B csoport:
    vasárnap játsszák:
    Leipzig (német)-Asztrahanocska (orosz) 14.00
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Vardar Szkopje (macedón) 15.00
    Az állás: 1. (és már középdöntős) Vardar Szkopje 7 pont (138-102), 2. (és már középdöntős) Ferencváros 7 (115-89), 3. Asztrahanocska 2, 4. Leipzig 0

A csoportokból az első három helyezett jut a 12-es középdöntőbe, és viszi magával az egymás elleni eredményeket.