Tech 15 milliárd dollárra perlik a Facebookot

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. május 19..

  1. Devil / Guest

    Készül?ben a közösségi szolgáltatás els? gigantikus pere.

    Figyelemre méltó módon csupán néhány órával a Facebook tegnapi t?zsdére kerülése el?tt a Stewarts Law és Bartimus, Frickleton, Robertson & Gorny ügyvédi irodák közösen bejelentették, hogy a közösségi oldal ellen indított 21 korábbi pert összefogva koncentrált támadást indítanak Zuckerberg aranybányája ellen.
    Az irodák munkatársai szerint mint tavaly szeptemberben kiderült, a Facebook sütik segítségével egy ideig törvénytelen módon a kijelentkezésük után is követte a felhasználóinak online aktivitását, a vonatkozó egyesült államokbeli jogszabály szerint ezen cselekedet az elkövetése minden alkalmával legalább 100 dolláros kártérítési kötelezettséget von maga után.

    A felperesek felhasználónként és napi szinten 10 ezer dollár kártérítést követelnek, összesen nagyjából 15 milliárd dollárt (~3,52 trilliárd forintot) szeretnének kiperelni a Facebookból. Az irodák által kiadott sajtóközlemény szerint nem csupán egy újabb kártérítési perr?l van szó, hanem az online magánélet tiszteletben tartása kapcsán egy egész ipart megváltoztatni képes jogi vitáról.

    Szerz?: Wiezner István 2012. május 19.

    http://nonstopuzlet.hu/15-milliard-dollarra-perlik-a-facebookot-20120519.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Ezt nem értem

    Ezt nem értem ,Zuckerbergék mi a bánatnak követték a kijelentkezett felhasználókat ? Titokban adatokat gy?jtenek az állami szerveknek ! Megérdemelné a büntetést de gondolom nem vágna eret ez miatt f?leg hogy t?zsdén van .
     
  3. Devil / Guest

    re: nem értem

    Azért még részvényeket nem vennék :tef161: nem tudom, de ha összegy?jtik az e-mail címeket is akkor már szép pénzeket lehet akasztani velük. De én azt nem értem, hogy tudják le követni azt a több milliós embereket , külön szerverparkot hoztak létre a kémkedésre? (pénz az van rá)
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Értem, téged

    Értem, téged a technikai része érdekel :tef161: engem meg az miértje (erkölcsi) lehet azért követték ?ket hogy lássák a szokásaikat és ezekb?l merítettek ötleteket mit kell még bezsúfolni a fészre (reklám. játék stb)
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    82 milliárd dollár

    Most olvasom olyan 82 milliárd dollárt ér most a facebook úgyhogy lehet mit elperelni .
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hüha

    Hüha,az már nem aprópénz!:tef293:
     
  7. Devil / Guest

    re: :tef293:

    A helyükbe nem pereskednék, kipengetném a bal zsebb?l azt a 15 milliárdot aztán menjenek el fagyizni bel?le :tef161:

    A miértje azért nem érdekel soha az ilyen dolgokban , mert tudom, hogy a pénz körül forog az ilyeneknek az agya!
     
  8. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    20 milliárd dollárt

    Most olvastam 20 milliárd dollárt kereset a facebook t?zsdére lépésével , nem egy csóró gyerek az biztos .
     
  9. Devil / Guest

    facebook

    t?zsdére "könny?" bejutni, csak bent maradni nehéz! ha majd 5 év múlva is ott lesz akkor veszek egyet, addig gy?jtögetem a fagyira félretett pénzemet :tef161: