Tech A Facebook a telefonkönyvünket is átírja

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. július 02..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem volt a legszerencsésebb ötlet az automatikus e-mail cím változtatás a Facebook részér?l, most az okozza a gondot a felhasználóknak, hogy a telefonkönyvükben is megváltoztak az elérhet?ségek.Arról nemrég számoltunk be, hogy a Facebook meglehet?sen önkényes módon saját levelez?rendszerét tette alapértelmezett elérhet?séggé a felhasználók adatlapján. Ezen persze sokan felháborodtak, de igazából három kattintással orvosolható volt a probléma.

    A nagyobb gond az, hogy mivel a felhasználók nem kaptak külön értesítést, ezért sokan észre sem vették a cserét, viszont az okostelefonokba beépül? Facebook alkalmazások szépen egy szinkronizálás keretében a @facebook.com végz?dés? saját e-mail címet tették els?dleges elérhet?ségnek. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy sokan nem kaptak meg telefonról küldött leveleket saját címükre, mivel azt a Facebook fogadta.

    El?ször ezt a problémát egy Adobe alkalmazott vetette fel, azóta már egyre több fórumon (és persze Facebookon is) lehet olvasni róla. Érdemes tehát mindenképpen visszaállítani manuálisan elérhet?ségünket, ha nem szeretnénk, hogy elvesszenek a közösségi oldalakon küldött hoaxok és lánclevelek között a nekünk küldött személyes mailek.

    Szerz?: Horváth Péter 2012. július 02.
    http://nonstopmobil.hu/a-facebook-a-telefonkonyvunket-is-atirja-20120702.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Kezd teli lenni a hócip?m

    Kezd teli lenni a hócip?m a fésszel , az email átírást az észleltem de a telefonkönyvben nem látom hogy meg lenne változtatva . A lényeg tényleg küldhetnének értesítést az akciókról.
     
  3. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Ilyen problémám nincs

    szia!
    Nekem ilyen problémám nincs!Én amikor megvettem az Xperia minit,egyb?l letiltottam a facebook-ot a telefonomban! :tef293:
     
  4. maximus /

    Csatlakozott:
    2012. június 11.
    Hozzászólások:
    184
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Sziasztok!

    Már a facebook kicsit eltért az én karakteremtöl mikor kezdtem a faceelést jobb volt, de mostmár nem tetszik annyira!
     
  5. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én használom

    Szevasz .

    Én használom , nem rossz dolog mert sok infó egyb?l megvan , régebben csak telefonszám volt most minden adatot látok (e-mail, skype) és nem kell beírnom csak a nevet .
     
  6. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    Tudjátok

    Jók ezek az okos telefonok, de azért mégse legyen okosabb a gazályánál :tef293: a facebook info szezésre jó de telefonon csak sz?kség esetben használom :tef293:
     
  7. frediw / Guest

    A telefont

    A telefont beszedre hasznalom esetleg ha kavet is csinal az volna jo nekem :tef344:
     
  8. Bedy /

    Csatlakozott:
    2012. február 19.
    Hozzászólások:
    1,134
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    okos telo mindig okosabb

    az az igazság hogy van rajt számológép így okosabb a gazdájánál.
    s?t egyes telefonok annyira energia takarékosan vannak elkészítve és óvja a természetet hogy a nagy kijelz? miatt sz?r?bben kell töltögetni és ami nagyon nagy vicc hogy ébreszt? ugy van megoldva hogy ha ki van kapcsolva a készülék nem ébreszt csak bekapcsolt állapotban, na ez a komoly, és akkor mit?l okos telefon??
     
  9. ferpisti / Sorozatfüggggő

    Csatlakozott:
    2012. május 27.
    Hozzászólások:
    389
    Kapott lájkok:
    15
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Diák/egyetemista
    Lakhely :
    Budapest
    biza

    egyet kell értsek [@bebes]-el a régi nokiám ha ki volt kapcsolva os ébresztett és 4-5 napot is birta az új hiába hogy vadi új aksia van mikor éste beszélek rajta 3-4 orát már pityyog! egész éjjel vezetéken van másnap ugyanaz a mese! :tef293:
     
  10. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Így más

    Egy hiba miatt kerültek mobilra a facebook.com-os email címek

    Az új elérhet?ség és annak láthatósága tervezett akció volt, ám a mobileszközökhöz nem akartak hozzányúlni.

    A Facebook viselkedése lassan kezd kísértetiesen hasonlítani egy színdarabban játszó naiva verg?déseire: az el?z? héten ütötte ki a botrány, hogy a közösségi oldal a felhasználók tudta nélkül ajándékozta meg ?ket egy saját, facebook.com-mal végz?d? elérhet?séggel, amit még alapértelmezettnek is beállított a vállalat, mindenkinek. Hogy tovább f?tsék az indulatokat, a kék cég egy nyilatkozatában fejtette ki ártatlanságát, amely lépésével nem vívta ki az emberek bizalmát – mint ahogyan a legutóbbi akciójával sem: számos felhasználó meglep?dve tapasztalta, hogy az ismer?seik telefonra szinkronizált adatai között is az eredetileg megadott helyett a vállalat által biztosított cím vált láthatóvá.

    Az egyre duzzadó haragtenger nyomására a vállalat egy újabb közleményt adott ki, aminek jellegéb?l már kiolvasható az önbizalom csökkenése: a legújabb nyilatkozatuk szerint a facebook.com-os elérhet?séget és annak láthatóságát mindenképpen biztosították volna a felhasználók számára, ám hogy az került a telefonokra is, az egy, a rendszerben található hibának köszönhet?. A CNet kérdésére válaszolva az oldal kijelentette, hogy a hiba a készülékek egy kisebb táborát érinti, ám javában dolgoznak annak javításán: „Folyamatosan dolgozunk a probléma kiküszöbölésén, s hamarosan meg is lesz a megoldás, aminek köszönhet?en az érintett eszközök már az eredetileg megadott címeket húzzák majd le."

    Egy másik, a történések mellett szinte elenyész? hibára maga a cég hívta fel a figyelmet: ha a beállításoknál azt adjuk meg, hogy csak az ismer?seinkt?l és az ismer?seink ismer?seit?l szeretnénk leveleket kapni, akkor elméletileg az ebb?l a körb?l kies? küld?k levelei az Other (Egyebek) mappába kerülnek, ám az esetek kis százalékában az üzeneteket visszadobja a rendszer. Az oldal ígérete szerint ez a kellemetlen jelenség sem lesz sokáig jellemz?. A Facebook régi álma az oldal üzenetküld? rendszere funkcióinak továbbfejlesztése; talán ha kicsit csillapodtak a kedélyek, valamint a hibák is elt?nnek, id?vel valami igazán hasznos – és nem utolsó sorban pozitív – újdonságot is kapunk a facebook.com-os email cím mellett.

    Írta: Vértes Gábor | 2012-07-03 12:05 | Forrás: CNet
    http://itcafe.hu/hir/facebook_e-mail_uzenetkuldo.html