Tech A Google figyelmeztet, ha fel akarják törni a postafiókunkat

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. június 07..

  1. Devil / Guest

    Biztonsági figyelmeztetést ad ki online szolgáltatásait igénybe vev? felhasználóinak a Google, ha állami szervek részér?l profiljuk feltörésére tett kísérletet, vagy annak lehet?ségét észleli.

    Amennyiben a Google biztonsági monitoring szolgáltatása behatolási kockázatot észlel, ennek tényér?l az online szolgáltatások menüsora alatt színesen kiemelt szöveggel figyelmezteti a felhasználót.
    A Google biztonsági blogján megjelent közlemény szerint a figyelmeztetés ténye önmagában még nem jelenti azt, hogy hatósági behatolás történt volna, lehet, hogy csak fennáll a veszélye a monitoring szolgáltatás elemzése szerint.
    A Google az információ rosszhiszem? felhasználásának lehet?ségére hivatkozva nem adott tájékoztatást arról, hogy milyen módon azonosítja az állami, illetve állami támogatással m?köd? szerveket.
    A Google a figyelmeztetés mellett egyúttal megoldást is kínál a behatolási kockázat elhárítására. A belépési jelszó azonnali megváltoztatását javasolja kis- és nagybet?k, valamint írásjelek vegyes alkalmazásával. Emellett javasolja a kétlépcs?s belépési azonosítási eljárás alkalmazását. Javasolja a böngész? program, az operációs rendszer, a különböz? plugin (böngész? szoftvermodul) alkalmazások és a szövegszerkeszt? szoftverek lejújabb verzióra történ? azonnali frissítését is.
    A Google figyelmezteti a felhasználókat, hogy szolgáltatásainak igénybevételekor mindig figyeljenek a beléptetési címre, mivel az adatlopásokra gyakorta más címre történ? átirányítással kerül sor.

    MTI|2012. június 7
    http://www.nyest.hu/hirek/a-google-figyelmeztet-ha-fel-akarjak-torni-a-postafiokunkat
     
  2. Devil / Guest

    csak arról nem

    Csak arról nem ad tájékoztatást mikor a google ad tovább infókat rólunk!
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    figyelmeztetés

    Eddig is volt figyelmeztetés , én egyszer kaptam hogy az USA-ból akartak belépni vagy valami ilyesmi akkor cseréltem jelszót meg még pár módosítást is eszközöltem .Az állami szerverekr?l történ? behatolást vagy kémkedést nem hiszem hogy jeleznék , a google is gy?jti az adatokat mint más alkalmazások azt hogy mit kezdenek vele nem tudjuk de céljuk van az biztos , céljuk a totális megfigyelés amit csak úgy tudnánk elkerülni ha nem használnánk a világhálót .Nem bízom egy alkalmazásban sem legyen az biztonsági vagy más én abban a tudatban használom ?ket hogy tudják mit csinálok mert adatokat gy?jtenek a tevékenységeimr?l , így nem ér meglepetés remélem . :tef293:
     
  4. Devil / Guest

    re: figyelmeztetés

    Személy szerint nem vettem még észre, hogy valamiféle figyelmeztetést adott volna ki, vagy csak nem jöttek felém rossz emberek nem tudom :tef161:
    Egyet értek, hogy minden alkalmazás vagyis a legtöbb gy?jti és fel is használja valamire az adatokat! De! Nem érdekel, hogy tudják vagy sem, hogy törvény sért? dolgokat csinálok vagy sem, mert nem én vagyok az egyedüli az országban és ennyi hely a börtönökben nincsen! :tef161: Úgyhogy figyeljenek csak továbbra is, remélem ha jönnek el?tte szólnak és f?zök nekik egy kávét :tef318: