A Hét Csillagászati Képe - Az Én Kis Bolygóm

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' drogba № hozta létre. Ekkor: 2011. január 23..

  1. drogba № /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 29.
    Hozzászólások:
    19,281
    Kapott lájkok:
    33
    Beküldött adatlapok:
    0
    Foglalkozás:
    Pincér
    [center:2e0yuny0]A hét csillagászati képe - Az én kis bolygóm[/center:2e0yuny0]2011. január 23., vasárnap [center:2e0yuny0]Apró kis bolygóvá zsugorította asztrofotósunk az Arcturus Csillagvizsgálót is magán hordozó földdarabot, az eget pedig kifordította. Lássuk, hogyan készült a kép!

    Ez a felvétel körpanorámakép: 18 mm-es objektívvel vertikális helyzetben körbefotóztam a telket, majd Photoshopban összeraktam széles panorámaképpé. Ezután átméreteztem a képet négyzet alakúra, majd a Filter/Distort/Polar Coordinates eszközzel „összehajtogattam”.

    Igazából az ötlet egy neten látott képb?l jött, egy hasonló szerkesztés? képet láttam, ami egy tó jegén készült: körjég és néhány fa nyúlik ki sugárirányban. Ez a kép szinte teljesen fehér volt. Nemcsak a jeget ábrázoló része, hanem az égbolt is. Gondoltam, csillagos éggel talán kissé jobban nézne ki egy ilyen felvétel.
    [/center:2e0yuny0][center:2e0yuny0][​IMG][/center:2e0yuny0][center:2e0yuny0]Aznap este még vékony volt a holdsarló, és nagyon necces volt, hogy mennyire lesz derült az ég. Úgy gondoltam, ha szerencsém van, pont annyi felh? lesz, hogy azért a csillagos ég nagy része még látszani fog, de a kevés felh? még ad egy kis textúrát a képhez, talán a Hold sem égeti be túlzottan. Tehát felmentem Barátira, még sötétedés el?tt (akkor még több volt a felh?s, mint a derült égrész) folyamatosan figyeltem a m?holdképen a felh?zet vonulását. Felállítottam a fotóállványt arra a helyre, ahonnan nagyjából egyenletes magasságúnak láthatók a tereptárgyak, készítettem néhány próbafelvételt még világosban/szürkületben, majd vártam, hogy besötétedjen, és hogy miként alakul a felh?zet. Szerencsémre pont úgy alakult, ahogy elterveztem.

    A kép Gy?rújbarátról készült, Canon 30D fényképez?géppel, 18 mm-es objektívvel 10x30 s expozícióval, 2011. január 9-én.
    [/center:2e0yuny0]