A Jogvéd? Lobbisták Üzleti Célból Perelik A Rajongókat

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. május 22..

  1. Devil / Guest

    1500 dollárt várnak a kalóznak vélt felhasználóktól, a szóban forgó zenekar tehetetlen.

    Bár a jogvéd? szervezetek világszerte azt hangoztatják, hogy a m?vészek érdekeiért harcolnak, és ?ket képviselik, a valóságban nem mindig ez történik. Az utóbbi hetekben az All Shall Perish nev? kaliforniai, deathcore stílusú zenekar rajongóit támadták meg a bíróságon a lobbisták, szerz?i jogvédelem címén.

    A zenekar figyelemreméltó zenei tartalmat alkotott létezése során, azonban nem mindegyiknek rendelkezik már a szerz?i jogával. A Nuclear Blast nev? kiadójuk eladta ezeket a jogokat egy World Digital Rights névre hallgató cégnek, amely mindezt most arra használja fel, hogy torrentoldalakról halászott IP-címek segítségével 80 kalóznak kikiáltott rajongót vigyen a bíróságra, akik vélhet?en letöltötték az együttes zenéit. A WDR fejenként 1500 dollárt kérne az alperesekt?l.

    Az együttes ügyvezet?je, Ryan Downey elmondta, hogy sokkolta ?ket a kiadó és a WDR lépése, nekik és az ügyvédjüknek pedig fogalmuk sem volt a történésekr?l. Az eset miatt megtépázott hírnev? zenekar ügyvezet?je hozzátette, hogy mindent megtesznek a rajongóik védelmében, és azokért is kiállnak, akik letöltötték a zenéiket.
    Downey hozzátette: "Bármi is lesz a megoldás a kalózkodásra - streaming, el?fizetés, Kickstarter, teljesen új megközelítés -, az együttes és én egyetértünk abban, hogy A ZENERAJONGÓK BEPERLÉSE NEM AZ."

    Amint azt ez az ügy - és a The Pirate Bay-é - is mutatja, attól, hogy a szerz?i jogot megsértették vagy sem, a m?vészek jelent?s része nem hiszi, hogy a helyzetet a saját rajongóik perelése oldja meg.

    Szerz?: Harangi László 2012. május 22.
    http://pcworld.hu/a-jogvedo-lobbistak-uzleti-celbol-perelik-a-rajongokat-20120522.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem se

    Szerintem se a pereskedés a megoldás , persze nyerészked?k mindig lesznek mint a cikk is mutatja . Majd csak kitalálnak valamit de els? lépésben a közvetít?i rendszert kellene felszámolni .