Sport A korábbi pick közönségkedvenc lengyelországból is figyeli a csapatot

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Gray hozta létre. Ekkor: 2013. december 30..

  1. Gray /

    Csatlakozott:
    2013. december 30.
    Hozzászólások:
    2,497
    Kapott lájkok:
    450
    Beküldött adatlapok:
    0
    [​IMG]



    Két évet húzott le a Pick Szeged színeiben Antonio Pribanics, aki a nyáron hagyta el a Tisza-parti csapatot és igazolt Lengyelországba. A kiváló beállós jól érzi magát új állomáshelyén, ám saját bevallása szerint sok mindent meg kellett szoknia, így azt is, hogy kisebb városban él, valamint azt, hogy új csapata közönsége közel sem annyira fanatikus, mint a szegedi drukkerek.
    Antonio Pribanics 2011-ben érkezett a Pick Szegedhez, mégpedig a Bjelovartól, ahol két évet húzott le. A kőkemény beállóst hamar megszerette a szegedi közönség, ahogy Pribanics is otthon érezte magát Szegeden. A legutóbbi idény végén azonban véget ért a szegedi kaland, a horvát játékos Lengyelországba igazolt.
    "Furcsa volt megszokni, hogy egy nagyváros után egy kisvárosba, Mielecbe költöztem. Itt csak 60 ezren élnek. A lengyelek más mentalitásúak, mint a magyarok, akiket nagyon kedveltem. A nyáron országot, várost, csarnokot, öltözőt és csapatot váltottam, de színeket nem, az új csapatom is kék-fehér, mint a Pick Szeged" - beszélt jelenlegi állomáshelyéről a korábbi szegedi közönségkedvenc.
    Pribanicsnak bejött a váltás, jól fogadták a társak is saját bevallása szerint. A horvát klasszis csapata vezéregyéniségévé vált rövid időn belül, ám ahogy lenni szokott, a lehető legrosszabbkor jött egy sérülés, amely visszavetette a teljesítményét.
    "A sérülésemig én voltam a csapat leggólerősebb játékosa, ám utána eltörtem az ujjam, és ki kellett hagynom három meccset. Rosszul kezdtük a bajnokságot, edzőt is váltott a vezetés. Azóta egyre jobban fut a szekér, ami fontos, hiszen a legjobb hat között kell zárnunk az alapszakaszt. Ha ez sikerült, akkor a rájátszás első körében elkerüljük a Wisla és a Kielce csapatát, utána pedig bármi előfordulhat" - beszélt csapata teljesítményéről a beállós, aki örömmel hallja, hogy a szegedi közönség nem felejtette el és még mindig szeretettel gondolnak rá vissza a drukkerek.
    "Örömmel hallom, hogy még mindig szeretnek a szurkolók, nagy megtiszteltetés ez számomra. Az új csapatom közönségére sem lehet panasz, de azt az érzést, amikor az újszegedi sportcsarnokban pályára léptem telt ház előtt, nem tudják pótolni, ez nagyon hiányzik" - zárta a delmagyar.hu-nak adott interjúját Antonio Pribanics.