Nagyvilág A román miniszterelnök tagadja, hogy akasztásról beszélt

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Mézga hozta létre. Ekkor: 2018. január 15..

  1. Mézga / nem lopott :D

    Csatlakozott:
    2016. május 10.
    Hozzászólások:
    16,667
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Mihai Tudose román miniszterelnök hétfőn azt mondta: nem fenyegetőzött akasztással, amikor múlt héten az erdélyi magyar pártok autonómianyilatkozatát kommentálta.


    Tudose leszögezte: románként határozottan fenntartja álláspontját, hogy semmilyen szinten - még békés egyeztetéseken sem - képezheti alku tárgyát Románia területi integritása, nem lehet szó Románia valamely részének autonómiájáról.

    Amikor a zászlón való lengést említettem, az állami hatóságokra utaltam, amelyeknek alkalmazniuk kell a törvényt. Az ő mandátumuk fog a zászló mellett lobogni, ha nem szereznek érvényt a törvénynek. Erről beszéltem, nem valakinek a felakasztásáról - jelentette ki a Szociáldemokrata Párt (PSD) végrehajtó bizottságának ülésére érkező román kormányfő.

    [​IMG]
    Mihai TudoseForrás: AFP/Stringer
    A külügyi bizottság rendkívüli ülést tart


    Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke kedd délután három órára összehívta a testület rendkívüli ülését Mihai Tudose korábbi nyilatkozata miatt.

    Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pedig azt mondta ma reggel, hogy teljességgel elfogadhatatlan a 21. századi Európában, hogy egy komplett nemzeti közösséget és annak vezetőit akasztással, halállal fenyegetnek meg. Szerinte ez nem méltó egy kulturált európai politikushoz.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...