Hmm ez Érdekes A világ leggyorsabb autója jégen

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' teteny hozta létre. Ekkor: 2013. március 14..

  1. teteny /

    Csatlakozott:
    2012. október 09.
    Hozzászólások:
    276
    Kapott lájkok:
    9
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    A világ leggyorsabb autója jégen
    [origo]|2013. 03. 14., 14:41|
    Címkék:autós videó




    A Nokian legújabb szöges gumijaival szerelt Audi RS6-os megdöntötte a jégen száguldás világrekordját. Ugyanez a páros korábban 331,610 km/h-val tartotta a csúcsot, ezt most 335,713 km/h-ra sikerült javítani. A rekordkísérletre - az el?z?höz hasonlóan - a finnországi Oulu egyik befagyott öblén került sor, a Guinness szabályainak megfelel?en két, ellenkez? irányba végrehajtott futás átlagolása után jött ki az eredmény. Az Audit Janne Laitinen vezette, az el?z? rekordnál is ? ült a bal egyben.




    http://www.origo.hu/auto/20130314-335tel-tukorjegen-autoval.html
     
  2. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
  3. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    szárazon

    Sziasztok!
    Hát én még szárazon is félnék ennyivel menni!Nem is hiszem,hogy mernék! :tef293:
     
  4. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Üdv barátom!

    Nem hinném,hogy ez félelmi kérdés lenne nálad,csak neked már megfordul a fejedben az,hogy egy hiba,vagy szerencsétlen eset,és egy ilyen felesleges hülyeség végett nem látod többet a családod,és ?k sem számíthatnak rád többet,ezért nem látod értelmét a rizikózásnak.
    Valamint te már tisztában vagy azzal,hoghy közbejöhetnek nem várt tényez?k,(akár nem a te hibádból kifolyólag is)és azzal is,hogy az ember nem halhatatlan.
    Na ezek a gondolatok egy 18-20 év körüli srácnak a fejében nem fordulnak meg,ahogy anno az enyémben sem,és gondolom,hogy a tiedben sem.
    Ebb?l fakadóan adódnak gyakran komoly tragikus végkimenetellel záruló események.
     
  5. kiscsibe /

    Csatlakozott:
    2012. május 05.
    Hozzászólások:
    1,119
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    pipus-re

    Szia pipus! :tef293:

    Nekem egyszer volt egy motoros kalandom.
    Felültem egy ismer?söm mögé a motorra.
    Azt tudtam, hogy nagyon jól és biztos kézzel vezet.
    Ez a motor egy nagyon er?s gép volt.Nem egy sima utcai hanem valami különleges volt vele.
    Én autós szemszögb?l néztem el?re, miközben el?zésbe kezdett.
    Hátúról úgy t?nk 2 autót fogunk megel?zni, de nem ez történt.
    Egy er?teljes gázadás után(miközben én alig bírtam a motoron maradni)
    megel?ztünk kb 6 vagy 7 autót.
    Szinte szédít? volt a gyorsulás a sebesség és az egész.
    Szerencsére biztonságban épségben zárult a dolog.
    A motorosokkal sokszor az a baj, hogy nem rendelkeznek kell? gyakorlattal egy ilyen félelmetes er?gép megzabolázásához.
    A motorozást, vagy utazást rajta persze nem szerettem meg azóta sem. Túl veszélyesnek találom, f?leg ilyen rossz min?ség? utakon.
    Egy Audival száguldozni sokkal biztonságosabb, egy védett erre kijelölt pályán.
    Ett?l nem félnék annyira mint motorral közlekedni.
     
  6. Kopasz /

    Csatlakozott:
    2011. október 03.
    Hozzászólások:
    1,868
    Kapott lájkok:
    171
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Nehézgépkezelő
    Lakhely :
    Győr
    Elképesztö

    Hát igen,azt hiszem ha százas szegek lognának ki a gumibol se menék vele.Elképesztö mire képes a teknika.
     
  7. Warrior /

    Csatlakozott:
    2011. szeptember 28.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    58
    Beküldött adatlapok:
    0
    nekem max km/h ....

    Nekem Max amit futotam a sajat automal az volt 217 km/ora de oszinten mondom hogy elege nagy sebeseg volt szamomra ezeken az utakon (nem paljan voltam )...Csak e Audi A4/2002 TDI 131 lovasom van ,es birta siman de En man nem :lol: igy lelasultam/viszaengetem inkab ...
    De 335 km/h-val nem iss gondolkodnak hogy megcsinajam mert Huuuuuu felnek :tef293:
     
  8. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Kiscsibe-re

    Szia Kiscsibe!

    A motor különlegessége szerintem az lehetett,hogy gyorsasági motor volt. :tef293:
    Anno azt hiszem,s?t biztos vagyok benne,hogy mögém sem ültél volna fel kétszer semmilyen motoron. :tef161: Egyébként hátul ülve csalóka,mert ha kell? sebességel dönt be az ember a kanyarba,mégha tudja és érzi is,hogy az teljesen biztonságos,annak ellenére te hátul ülve úgy érzékeled,mintha dobálná ki a hátulját.Egyenes el?zésnél is csak az elöl ül? érzékelheti pontosan,hogy azok az el?zések mennyire biztonságosak. :tef293:
    A baj nem az,hogy nem rendelkeznek kell? rutinnal,hanem egy ilyen
    gép birtokában és pláne fiatalon,mint a drog hatalmába keríti az embert a sebesség vonzássa,és ráadásul a tulaj,azt gondolja,hogy ennek megmutatásával tud imponálni a "kiscsibéknek" :tef293: és arra nem is gondol,hogy esetleg pont ezzel ijeszti el.(Arra sem gondol,hogy hátul ülni megfelel? öltözék és bukósisak,valamint kapaszkodó nélkül-feltételezem,hogy ezek nem voltak adottak számodra,és 200-300 közötti sebességnél a bukósisak folythat,a ruhát,majd letépi rólad a szél,a tank szorításától meg már izzad a tenyered és izomlázad lesz,és miután leszállsz a motorról remegsz mint a kocsonya)
    Egyébként egyetértek,hogy nem erre az utakra van kitalálva a száguldozás,még autóval sem,és azzal sem biztonságosabb,csak úgy érzed és gondolod,mivel ott nem érzékeled úgy a sebességet,és azt hiszed,hogy adott esetben a karosszéria minden komolyabb bajtól megóvhat.(Tudnék rá példákat mondani,de már megint sokat írtam)