Hmm ez Érdekes Amikor a legnépszer?bb rosszat jelent

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Anita29 hozta létre. Ekkor: 2012. június 19..

  1. Anita29 /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    534
    Kapott lájkok:
    58
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    Magyarország
    Amikor a legnépszer?bb rosszat jelent:
    a világ legrosszabb jelszavai és PIN kódjai

    Ha valaki azt hitte, hogy okos dolog a "jelszó" vagy "password" szót választani jelszavának, az nagyot tévedett és jobban teszi, ha gyorsan megváltoztatja azt. Nem elég, ha az "o" bet?t kicseréli "0"-ra, ennél sokkal er?sebb jelszót kell kitalálnia, ha személyes adatait biztonságban szeretné tudni. Mark Burnett gy?jtését elemeztük a 10000 leggyakoribb jelszóról.

    Más gyakori jelszavak sokszor tartalmaznak különböz? egyszer? számsorokat, mint például az "123456"-ot, vagy éppen különböz? neveket, mint - az angol nyelvterületen készült kutatás alapján - a "michael". Az is gyakori, hogy a billenty?zeten egymás mellett elhelyezked? gombok lenyomásával állítjuk össze jelszavainkat: így jönnek létre például a "qwerty" vagy a "qazwsx" bet?sorok. Sokszor halljuk, hogy az er?s jelszó egyik titka, hogy egyaránt tartalmazzon bet?t és számot is. Az "abc123"-hoz vagy a "trustno1"-hoz hasonló kombinációk azonban bár ennek a kritériumnak megfelelnek, valljuk be, mégsem bizonyulnak igazán megfejthetetleneknek.

    Íme, a 25 legrosszabb jelszó, amelyek a hackerek által ellopott jelszavak között a legtöbbször bukkannak fel:

    password
    123456
    12345678
    1234
    qwerty
    12345
    dragon
    pussy
    baseball
    football
    letmein (magyarul: engedj be)
    monkey
    696969
    abc123
    mustang
    michael
    shadow
    master
    jennifer
    111111
    2000
    jordan
    superman
    harley
    01234567

    Ha felfedezi az általa gyakran használt kombinációt a listában, akkor mondanunk sem kell, hogy azonnal változtassa meg jelszavát. A b?nöz?k ugyanis rendkívül könnyedén fel tudnak törni felhasználói fiókokat csupán annyival, hogy a fent látható gyakori jelszavakat próbálgatják újra és újra. Annak ellenére, hogy az embereket folyamatosan arra biztatják, hogy használjanak biztonságos és er?s jelszavakat, sokan még mindig gyenge és könnyen kitalálható jelszavakat választanak, kiszolgáltatva ezzel önmagukat a különböz? csalásoknak és személyiségazonosság lopásoknak.

    Habár egyre szofisztikáltabb eszközök állnak a hekkerek rendelkezésére, még mindig szívesen választanak könnyen támadható célpontokat maguknak. Ilyen jelszóval pedig nem kell sokáig várnunk, amíg valaki bejut a fiókunkba.
    Ugyanazt a jelszót használja mindenhol?

    Sokan esünk abba a hibába, hogy szinte minden regisztrációnkhoz ugyanazt a jelszót használjuk. Ez természetesen egészen addig nem probléma, amíg az egyik helyen ki nem szivárog: utána nem kell hozzá sok kreativitás, hogy az összes többi oldalunkat is "feltörjék."

    Például, ha mindössze egy ártalmatlan fórumba regisztrálunk az email címünkkel és jelszavunkkal, joggal gondolhatjuk, hogy túl sok adatot nem lehet t?lünk ellopni. Ugyanakkor, ha a fórum üzemeltet?je nem elég figyelmes, nem elég alapos, vagy egyszer?en csak nincs ideje a biztonsággal foglalkozni, akkor hekkerek könnyek ellophatják az emailcím-jelszó párost.

    Ha pedig pont ugyanezt a jelszót használjuk levelezésünkhöz is, akkor máris kinyílik Pandóra szelencéje: a postafiókunkba belépve rögtön megtalálhatják az összes olyan oldalt, amire korábban regisztráltunk.

    Ráadásul ha valaki hozzáfér a leveleinkhez, nem is kell azonos jelszót használnunk mindenhol: rögtön adott neki a lehet?ség, hogy egyszer?en egy új jelszót kérjen a bejelentkez? oldalon. Egyetlen éjszaka alatt új jelszókat kérhet minden online szolgáltatáshoz aminek bármilyen értéke is van számunkra, majd ember legyen a talpán, aki ezeket mind visszaszerzi.

    Éppen ezért érdemes legalább valamilyen plusz szavakat, karaktereket hozzáf?zni a gyakran használt jelszavainkhoz, így rögtön elkerülhetjük, hogy automatizált módszerekkel, azonos jelszó próbálgatásával minden fiókunkba bejussanak.

    Ne felejtsük el azt sem, hogy egy adott szolgáltatás id?vel felértékel?dhet: ha évekkel ezel?tt egy egyszer? jelszóval regisztráltunk a Facebookra, mondván úgysem tudjuk mire lesz ez jó, akkor lehet, hogy elérkezett az ideje ezt valami bonyolultabbra változtatni. F?leg ha hitelkártyát, vagy bármely más fizetéssel kapcsolatos adatot is megadtunk az eltelt évek során, akkor mindenképpen biztosítsuk, hogy a jelszavunk legalább a számunkra legjobbnak ítélt szintet eléri, és egyedi, nem azonos más szolgáltatásoknál használt kulcsainkkal.
    1234, egyszer?bb nem is lehetne!

    Er?s jelszavak választásával már többször foglalkoztunk korábbi cikkeinkben, viszont még nem volt szó egy még fontosabb számkombinációról: a PIN kódjainkról. Hiszen ezekkel általában sokkal fontosabb adatokat védünk, mint jelszavainkkal.

    A személyes azonosító kódok kiválasztásában is felfedezhet?ek bizonyos tendenciák: például gyakran használunk négy ugyanolyan számot, vagy valamilyen irányban egymás mellett elhelyezked? karaktereket, vagy éppen a születési évünket. Érdekes, hogy az 1990-2000 közötti számok is mind megtalálhatóak az 50 leggyakoribb kód között, és az is egyre elterjedtebb, hogy bizonyos szavak SMS-ben való leírásánál alkalmazott számokból épül fel egy-egy PIN kód. Például ilyen az 5683 számsor is, amely a LOVE szó megfelel?je.

    A 25 leggyakoribb PIN kód is jól mutatja, hogy mi alapján választjuk ki számkódjaikat:

    1234
    0000
    2580
    1111
    5555
    5683
    0852
    2222
    1212
    1998
    6969
    1379
    1997
    2468
    9999
    7777
    1996
    2011
    3333
    1999
    8888
    1995
    2525
    1590
    1235

    Bizonyos esetekben a tolvajoknak csak kevés lehet?ségük van, hogy kitalálják PIN kódunkat: például néhány ATM automata három elrontott beütés után nem adja vissza a kártyát. Máskor viszont több lehet?ségük van próbálkozni. Így nem szerencsés a fent látható számkódok közül választani, már csak azért sem, mert az els? tíz adja az összes összegy?jtött PIN kód 15 százalékát. Ez pedig azt jelenti, hogy ha egy tolvajnak van például tíz lehet?sége kitalálni az adott PIN kódot, akkor elég jó esélyekkel indul, hogy megtalálja a megfelel?t. Tíz próbálkozáshoz pedig már négy-öt pénzkiadó automata is elegend?.

    Ezután könnyedén tud például készpénzt felvenni számlánkról, és ennek az illetéktelen használatnak az utólagos bizonyítása lényegesen bonyolultabb, mint más banki visszaéléseknél. Míg az átutalások rögzítéséhez a bankok különféle biztonsági megoldásokat is bevetnek: általában SMS-ben érkez? els?dleges vagy másodlagos jelszóval kell jóváhagynunk a különböz? e-bankos utalásainkat vagy telefonon kérnek meger?sítést az átutalás jogosságát illet?en, addig a készpénzfelvétel a PIN kód eltalálásával könnyedén kivitelezhet?.

    Azt pedig, hogy egy jelent?s készpénzfelvétel el?tt ellopták kártyánkat és a PIN kódunkat is kitalálták, szinte lehetetlen utólag bizonyítani. Az egyetlen biztos megoldás ilyen esetben, ha minél el?bb bejelentjük a lopást és letiltjuk az elveszített bankkártyánkat - szerencsére, erre minden bank non-stop ügyfélszolgálatot biztosít.

    Forrás: http://www.antivirushaz.hu/
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én nem hallottam

    Én nem hallottam még olyanról hogy egy tolvaj áll az ATM el?tt és próbálkozik :tef293: , persze mindegy minden alapon így is lehet . A jelszavak , err?l volt szó már aki nem veszi a fáradságot a megfelel? jelszó megválasztásához , és nem figyel oda honnan jelentkezik be stb annak úgy kell , manapság másról se lehet hallani mint a biztonság , tegyük meg a megfelel? lépéseket .
     
  3. Anita29 /

    Csatlakozott:
    2012. április 01.
    Hozzászólások:
    534
    Kapott lájkok:
    58
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    Magyarország
    re-Én nem hallottam

    Így igaz, remélem én megteszem, és csak idézem szavaid: "Tegyük meg a megfelel? lépéseket . :tef293:
     
  4. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    jelszavak

    Hát legalább 2 jelszavam benne van ebbe a listába ha nem több. :tef161: Persze csak olyan oldalaknál használom ahol csak körülnéztem majd angolosan távoztam.

    Amúgy egy ajánlat: A legjobb jelszó amihez még jelszó-emlékeztet? sem kell az a : hibás vagy a helytelen. Mivel ha rossz jelszót írsz be és be akarsz lépni akkor úgy is kiírja, hogy a jelszó hibás. :tef161: :tef161: :tef161:
     
  5. Spyke79 /

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Én jelszavaim nem szerepelnek

    Én jelszavaim nem szerepelnek benne,már megtanultam:kis bet?,nagy bet?,szám,spec karakter:tef293: