Életmód Amikor Kihagy A Szív Egy Ütemet

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' klarensz hozta létre. Ekkor: 2014. október 02..

  1. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    2014. 10. 02. 16:45
    A szív erős és egyenletes lüktetése megnyugtató. Ám mi van akkor, ha ez a ritmus megváltozik, ha a szív kihagy egy ütemet?

    A kérdés a Szívderítő olvasóit is foglalkoztatja, egy látogató például a párja szívverését hallgatva rémült meg:

    "A párom nagyon makacs természetű, és nem akar orvoshoz fordulni a problémájával. Akkor vettem észre, hogy szabálytalanul ver a szíve, mikor tévézés közben a mellkasára feküdtem. Szerinte semmi probléma nincs vele, de szerintem tökre ütemtelenül dobog. Lehet, hogy szívritmuszavar?"

    [​IMG]
    A Szívderítő.hu szakértője, dr. Benczúr Béla belgyógyász, kardiológus véleménye szerint ilyen esetekben orvoshoz kell fordulni, hiszen csakis az EKG eredménye adhat pontos képet a ritmus megváltozásának hátteréről:
    "Nagyon fontos dolog, amit említ, hiszen az egyik leggyakoribb ritmuszavar a pitvarfibrilláció, sokszor csak ennyi jele van (ütemtelen szívverés, kihagyás). Önmagában nem jelent életveszélyt, elég jól tolerálják is az emberek, viszont vérrögképződésre és következményes stroke-ra hajlamosíthat, nem véletlen a kampány: Szívvel a stroke ellen! Igaz, hogy ez idősebb korban gyakoribb, de bármikor előfordulhat és alvadásgátlót igényel a stroke megelőzése érdekében. Vagyis készülnie kell egy EKG-nak, ez alapján orvosa felismeri, hogy valóban pitvarfibrillációról van-e szó, amely alvadásgátlást igényel, illetve megszüntethető, vagy ártalmatlan, más jellegű szívritmuszavarról."

    Ismerd meg a Szívderítőt!
    A Szívderítő olyan közösségi oldal, amelyen az érintettek hiteles, ellenőrzött információkhoz jutnak hozzá szív- és érrendszeri betegségekről és azok megelőzéséről. A szakmai felügyeletet a Magyar Kardiológusok Társasága látja el, közülük kerülnek ki az oldal szakértői is.

    Kérdezz, olvasd cikkeinket, nézd meg videóinkat, főzd meg az általunk ajánlott ételeket, hozz létre csoportokat vagy lépj be a már meglévő közösségekbe - vigyázzunk együtt a szíved egészségére!
    Amikor kihagy a szív egy ütemet