Sport Az utolsó tánc? Del Piero a Juve ellen!

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' watsap hozta létre. Ekkor: 2014. február 18..

  1. watsap /

    Csatlakozott:
    2012. július 13.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    331
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az ausztrál futballszurkolók megkapják az esélyt, hogy a történelem szemtanúi legyenek: Alessandro Del Piero ugyanis a Juventus ellen léphet pályára utoljára pályafutása során, Sydneyben! A Juventus legendája csapatkapitányként fogja pályára vezetni az A-League All Stars csapatot, a mérkőzés augusztus 10.-én kerül megrendezésre az ANZ stadionban. A Sydney FC kapitánya elmondta, hogy még nem döntött arról, hogy aláír-e egy újabb évet az Égszínkékekkel – a jelenlegi szerződése a szezon végén jár le. És ha a 39 éves világbajnok úgy dönt, hogy szögre akasztja a stoplist 20 fantasztikus év után, az All Stars meccs nemzetközi viszonylatban is óriási jelenőséggel bír, ugyanis ez lehet az utolsó meccse karrierje során. De Del Piero azt mondta, hogy még nem beszél a harmadik A-League szezonjáról, amíg véget nem ér az idény. A Sydney jelenleg csak hatodik, a múlt héten egy kulcsfontosságú győzelmet arattak, de Alex tudja, hogy nehéz feladat a döntőbe jutás: "Tényleg nem tudom, mi fog történni a következő szezonban. Először is a csapattársaimmal együtt erre a szezonra összepontosítunk. Nyertünk múlt héten, de nem vagyunk jó helyen a tabellán. Így csak az idény végén fogok beszélni a klubbal" Arra a kérdésre, hogy az All Stars összecsapás lesz-e a futballjának hattyúdala, azt válaszolta: "Igen, előfordulhat, hogy az lesz az utolsó, de lehet, hogy nem. Jelenleg nem időszerű az, hogy válaszoljak erre." Azonban a korábbi holland válogatott Edgar Davids azt mondta, hogy szeretné látni, hogy a korábbi csapattársa visszatér a zebrákhoz: "Igen, azt én is szeretném látni." Annak ellenére, hogy ő az ausztrál futball legkeresettebb csillaga a szurkolók körében, 2013-ban Del Piero lemaradt a Manchester United elleni All Stars meccsről. De most először léphet pályára egykori klubja ellen, azóta, hogy 19 évet lehúzott a Juventus mezében, ahol 11 szezon át a Bianconeri csapatkapitánya is volt, arról nem is beszélve, hogy 705 mérkőzésen szenzációs, 290 gólt szerzett a Juvénál. Ale azt mondta, hogy tartja a kapcsolatot egykori csapattársaival, de nem tudja, hogy hogyan fogja érezni magát ellenük: "Nagyon kíváncsi vagyok, nagy pillanat lesz ez számomra. Az érzelmeim? Nem tudok róluk beszélni. " Ez lesz az első alkalom, és mint minden első alkalom előtt, most sem tudom, hogy mi fog történni." Az Ausztrál Futball Szövetség elnöke, David Gallop felfedte, hogy Del Piero jelentős pályára lépési díjban részesül, de a pontos összeget nem hozta nyilvánosságra. Gallop kijelentette, hogy a Manchester United és a Liverpool sikeres látogatása után több nagy klub is érdeklődött a szezon előtti ausztrál barátságos mérkőzésről. A 31-szeres olasz bajnok Juventus már megállapodást kötött, hogy a legjobbjait küldi pályára Ausztráliában annak ellenére, hogy a mérkőzés csak egy hónappal a nyári világbajnokság után kerül megrendezésre, ahol 17 (!) Juve játékos is képviseltetheti magát. http://au.news.yahoo.com/ http://juventusfc.hu/az-utolso-tanc-del-piero-a-juve-ellen/
     
    Utoljára szerkesztve moderátor által: 2014. február 18.