Boltban Vásárolod A Zenét, Vagy Letöltöd?

A témát ebben részben 'Zenével kapcsolatos beszélgetések' Vendég hozta létre. Ekkor: 2015. április 07..

  1. Vendég /

    Csatlakozott:
    2014. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    4,403
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Tied a szó!​
     
  2. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Régebben vásárolgattam, még azok a cuccok is megvannak, de már évek óta letöltöm.
     
  3. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bonanza Banzájt megvásároltam, és még néhány lemezt.
    Legöbbjüket letöltöm.
     
  4. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    "Műgyűjtő vagyok"
    - az értéket megveszem / van arany hordozó rétegű CD-lemezem (is)
    - néhány olyan darab, amelyből talán 1 000db készült
    - van szerzői kiadásom (limited 100db Edition)
    Mivel jelenleg pénzem nincs / se töltögetek mindenfélét. Amit én kedvelek: lemezkalóz és hónapok sora / várakozása, míg megkerül.
    Jó példa rá a Hypnotix III. albuma (Hipnotix - Side Effect [2010]) ég alól, föld alól se... csak kalóztól.
    Gyakran "megkísért" némi fülbemászó melódia a rádióból: ilyenkor áll fönn az az eset / egy évben összes ÉRDEKES albumból 2db zeneszám a teljes gyűjteményem. A többi: HULLADÉK!
     
  5. frediw / Guest

    20-22 eve vasaroltam(akkor nem volt mas lehetoseg),ma mar letoltom :tef344:
     
  6. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    Átlag zenét letöltöm, de amelyik zenekar megérdemli attól néha szoktam egy-egy cd-t venni, főleg, hogy magyar punk/rock előadók cdje 1000körül megy a média márkba...
     
    • Like Like x 2
  7. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Vásárolni? xd
    Aki megveszi az is online mp3-ba vagy flac-ba még olcsóbb is és ugyanúgy megveszed azt is csak nem egy elavult cd-n van....
     
  8. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    De ha megveszem, attól még le van töltve, a cd, csak dízs a polcon, amivel a zenekart és a pézsóher kiadót támogatom :tef161:
     
    • Like Like x 2
  9. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    porfogónak jó xd
     
  10. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Valójában a CD az eredeti és a "legrosszabban szóló" formátum.
    Aki a CD-ről kopizik (MP3 320kb/s) esetén 1/3 file-nagysággal CD-közeli hangminőséget kap. FLAC / ez is 'csak losses'. A VALÓSÁG = bakelit lemez (jelenleg a legdrágább). Nos, mi a helyzet az 5.1 quardo hangzással? A bakelit a valóság - a 'művi' térhatás melyik eset? Szerintem a pont vége a felhasználói rendszeren van: lejátszó / erősítő / hangfalak. Magnódekktől HighEnd hangfalakon sem "jön le" 16 000 Hz-nél több.
     
  11. kacsa /

    Csatlakozott:
    2012. május 30.
    Hozzászólások:
    2,290
    Kapott lájkok:
    234
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pesze, hogy az a legroszabb, de pl. Moby Dick új albumát tavaj összel nem adták ki semmi másban, így is egy darabot találtam az egész városban, persze nagyobb külföldi elöadóktól be lehetne szerezni mást is, akár vinyil-t is de ha úgysem hallgatja az ember akkor miért nem jó a CD? Poszméh: Igen porfogó, de jól mutat a polcon az a 4 stóc cd, és jó érzéssel tölt el, ha a 1-2-3-4ezer forintos CDnek akár csak egy forintja is elkerül a zenekarhoz, mert ezzel is támogadtam a munkásságukat...
     
    • Like Like x 2
  12. BudaésPest /

    Csatlakozott:
    2015. február 09.
    Hozzászólások:
    1,183
    Kapott lájkok:
    212
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Nem hiszem, hogy a bevételük nagy része ebből lenne.
     
  13. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bevétel nagy része az "eladatlan lemezek" után van. Mondjuk úgy: kiadok 10 ezer darab 'Kecsi Enigma Terminator' soundtrack lemezt az új filmem zenéjét. Mivel a mozik csak jövőre játsszák (mihelyst a sikerfilmek lefutottak) 'Kecsi' első moziját: a jegypénztáraknál ingyen adott CD-ért előre licitálnak a Vaterán... Valójában, amit a piac 'bedob' a köztudatba. Zámbó Jimmy halála után is készített lemezeket. Úgy hívják őket: "kiadatlan, stúdió-változat" és stb.
     
  14. góré / Maffiavezér

    Csatlakozott:
    2013. június 14.
    Hozzászólások:
    983
    Kapott lájkok:
    166
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szerintem egyszer se vettem zene CD-t.az a néhány eredeti max 5db azt is kaptam.ha már packokat is lehet letölteni akkor leszedem mind.gépemen elfér.amit aktívan hallgatók azt rámásolom a telefonra.napi egy órát hallgatom telefonon
     
  15. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Amennyiben az illető együttes albuma nagyon érdekel: megvásárolom CD-lemezben (eredeti anyag / vagy bakelitben). Némileg így trófeának számít nálam.
    Volt szobatársam (főiskola) Édesapjával készíttettet egy ún. CD-falat. Az összes CD lemeze fel van rá rakva = így a CD-borítók egyféle szobadíszt képeznek.
    Évek óta gondolkodok rajta, hogy majd 200db lemezemet én is felrakjam. Valószínűleg a plafon lenne rá elégséges :tef344:
    Bár van már nagyjából 6 éve, hogy CD-t vettem (azt is leárazva, akciósan). Viszont nem bántam meg! Olyan "régi" Disco-számok vannak rajta, amelyek még a neten is nehezen kerejthjetők elő (vagy: sem!).
    Nekem nincsen multimédiás mobiltelefonom. Nem is nagyon érdekel. Még az MP3 / CD DiscMan sincsen hallgatva (csak amikor Szegedre jártam számítástechnikát tanulni), akkor játszott be WalkMan válogatás kazettával, vagy egy újraírható CD kedvenc dalaimmal.
     
  16. Victory1995 / Torrentező

    Csatlakozott:
    2012. augusztus 14.
    Hozzászólások:
    1,354
    Kapott lájkok:
    780
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Én még soha nem vásároltam és 1db eredeti zene CD-m sincs. Jobban mondva 1-2 zene CD-m van összesen. a gépemen telómon van 500 zene kb azokat szoktam hallgatni youtubon vagy valahol hallok jó zenét akkor azt letöltöm amit megunok azt meg kitörlöm. Tehát így folyton cserélgetem a zenéket.
     
  17. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Nekem nagyon kevés eredeti CDm van..mindég letöltöttem amit épp hallgatni akartam...azaz le kalózkodtam ahogy régebben mondták
     
  18. kecsi /

    Csatlakozott:
    2013. augusztus 31.
    Hozzászólások:
    3,220
    Kapott lájkok:
    529
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nagyjából csak nevetek!
    Az eredeti is original!
    Ja...h, hogy leszedém a netről...
    ... de az nem kézzelfogható.
    Még akkor sem, ha kiírom CD-re.
     
  19. magyusz /

    Csatlakozott:
    2014. március 12.
    Hozzászólások:
    1,040
    Kapott lájkok:
    329
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Boltban vásárolt lemezem nagyon kevés van. Jobb szeretem magam összeállítani, amit szeretnék hallgatni, ezért nem szoktam cd-ket megvenni, csak azokról egy-egy számot válogatok ki magamnak. Sajna ezért letöltöm őket.
     
  20. lajoska76 /

    Csatlakozott:
    2014. október 21.
    Hozzászólások:
    422
    Kapott lájkok:
    174
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    En letolttom mert magyar eloadok nem nagyon kaphatok itt nalunk