Hmm ez Érdekes ByeAlex jutott ki az Eurovízióra

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' aron500 hozta létre. Ekkor: 2013. március 03..

  1. aron500 /

    Csatlakozott:
    2012. november 25.
    Hozzászólások:
    712
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    A Dal 2013 szombati dönt?je után kiderült, hogy ByeAlex és a Kedvesem cím? dal képviseli Magyarországot az 58. Eurovíziós Dalfesztiválon május 14. és 18. között Malm?ben.

    A Dal nevet visel? magyar válogatóverseny szombati dönt?jében a nyolc finalista mez?nyét az öttagú zs?ri sz?kítette négyre, közülük a tévénéz?kt?l ByeAlex (Márta Alex) és a Kedvesem kapta a legtöbb sms-szavazatot. A dal szerz?i Márta Alex és Palásti Kovács Zoltán Zoohacker.

    A legjobb négybe bejutott még a zs?rit?l a legtöbb pontot kapott Kállay-Saunders András és a My Baby, Radics Gigit?l az Úgy fáj, valamint Vastag Tamás Holnaptól cím? dal. A Dal négy legjobbjára összesen 244 ezer szavazatot adtak le a tévénéz?k.

    "Egyáltalán nem akartam nevezni erre a versenyre, zsigerb?l tiltakoztam ellene, t?lem távol állnak az ilyen tévés vetélked?k. A lemezkiadóm, a CLS Music menedzsmentje azonban beadta a dalt, ami egyáltalán nem olyan, amilyenek az eurovíziós számok lenni szoktak" - mondta ByeAlex korábban az MTI-nek.

    Felidézte, hogy a Kedvesem cím? dal ötlete csaknem három évvel ezel?ttre nyúlik vissza, de csak a versenyre lett bel?le kerek egész. Eredetileg egy kísérletez?s, popos számot írt, a szöveg egy életében megtörtént szituációról szól, abból az id?b?l, amikor elhagyatottan élte mindennapjait.

    "A végs? változat valójában egy remix, amelyet az eredeti sávokra Zoohacker készített. A szám az ? felfogásában is meg?rizte bájosságát, akárcsak a nemrég elkészült táncosn?s klip" - jegyezte meg a 28 éves dalszerz?-énekes. ByeAlexet az el?dönt?b?l és a középdönt?b?l is a tévénéz?k szavazatai juttatták tovább. Mint az MTI-nek kifejtette, már dolgoznak a Kedvesem angol nyelv? változatán, bár legszívesebben magyarul énekelné el a számot Malm?ben.

    Az idén másodszor megrendezett A Dal cím? magyar válogatóversenybe 244 dalt neveztek, közülük harminc jutott az el?dönt?be, majd 18 a középdönt?be, onnan nyolc a dönt?be.



    Idén 39 ország vesz részt az Európai M?sorszolgáltatók Szövetsége (EBU) által szervezett versenyen, Magyarország dala a második malm?i el?dönt?ben, május 16-án hangzik el. A dalfesztivált ezúttal azért rendezik Svédországban, mert tavaly Bakuban egy svéd énekesn?, Loreen nyert Euphoria cím? dalával. Az el?adó által A Dal dönt?je számára küldött videoüzenet a szombati adásban volt látható és hallható.
     
  2. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Nyertes lehet ByeAlex Svédországban?

    A Kedvesem dal nem illeszkedett A Dal dönt?jében elhangzott slágerek mellé, és pont ezzel a kívülállósággal nyerte meg a szavazókat. Alex konkurensei és a nagyszájú celebek fanyalognak, az érdekes kinézet? énekes srác pedig a szívét adta a dalba.

    ByeAlex így nyilatkozott a Blikk magazinnak: "Persze tudom, hogy pont nekem nem volt megfelel? rutinom ehhez a meccshez, talán éppen ezért nem is érdemeltem meg a gy?zelmet. Azt gondolom, hogy ezek után a lehet? legjobb tudásom szerint véghez kell vinnem ezt az egészen. És azt is remélem, hogy azok, akik támadnak, nemsokára meglátják, én valóban az vagyok, aminek látszom. Egy jóindulatú srác, aki nem árt senkinek."

    Az énekes mellett áll kiadója és néhány szakmabeli, aki szerint a Kedvesem cím? dal nyer? lehet Svédországban, ahol hamarosan megrendezik az Eurovíziós Dalfesztivált.

    Szerinted van esélye ByeAlexnek?

    http://www.hotdog.hu/hirek/sztar-hirek/nyertes-lehet-byealex-svedorszagban#aktualisdoboz
     
  3. mezes /

    Csatlakozott:
    2013. január 22.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Re: Nyertes lehet ByeAlex Svédországban?

    Sziasztok !

    Szerintem miért ne ?
    Ha 1982-ben világsláger lehetett a Trio Da-Da-Da ?
    Ennek a dalnak számomra van varázsa, de az intenzív netes promó miatt, mire odakerül, a legtöbb fogékony ember már megunja.

    Szal, mégsincs esélye ...
     
  4. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    ByeAlex

    Sziasztok!
    No erre en is nagyon kivancsi vagyok :tef293:
    Nagyon aranyos,kedves kis dal.Elso perctol neki drukkoltam,de hogy az eurovizion megallja-e a helyet,az mar kerdes.
    Viszont miert ne,a tavalyi orosz asszonyok szintjet csak meguti :tef293:,legalabb olyan helyezest erjen el :tef293:
     
  5. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    lehet

    Sziasztok!
    Hát most meghallgattam!Úgy is jellemezhetném,hogy érdekes egy dal!De szépen szól!Nem hinném,hogy lenne esélyük,DE az elmúlt idényeket nézve,hogy kik nyertek és mivel,még esélyük is lehet!
     
  6. log /

    Csatlakozott:
    2013. február 26.
    Hozzászólások:
    102
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Byebye Alex..

    Nem hinném, hogy lenne esélyünk. Engem az zavar a legjobban, hogy sok énekes szerintem sokkal többet készült és jobb zenét csinált a Dalra, mégis egy ilyen hangtalan..kommersz.. na mindegy ... jut be..?? Vicc..
     
  7. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,911
    Kapott lájkok:
    771
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Byebye Alex ?

    Sziasztok!

    Se hangom se zenei hallásom! :tef344:
    Nem nagyon figyeltem a Dal 2013 válogatóját sem, mert ez szerintem megint csak a pénzr?l szólt.

    Abban biztos vagyok hogy ennél a nótánál van, volt sokkal jobb is.
    Valahogy nekem olyan Micimackósnak t?nik.
    De ki tudja mit szeretnek a 'népek' hisz ezt a nótát is ?k juttatták oda ahova.
    Akár még befutó is lehet?
     
  8. mezes /

    Csatlakozott:
    2013. január 22.
    Hozzászólások:
    98
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Re: Byebye Alex ?

    Hali !

    Magyarország, Csodaország ...
    Sohasem értettem, hogy egy tehetségkutatóban, miért várják el, pl. egy potenciális Mick Jaggert?l, hogy swinget énekeljen? És miért koreografálják meg ... A Stylist meg miért kényszeríthet rá idétlennél idétlenebb jelmezeket ?

    Én semmibe sem nézem az ún. tehetségkutató m?sorokat.
    Számomra, az énekes, már ha valóban az, mondjon valamit, és amikor kell, hozza azt az édes borzongató érzést.
    Amihez kell az el?adó is, de dönt?en mégis csak a Dalon múlik minden.


    :tef293:
     
  9. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    ByeAlex

    Sziasztok!
    Szerintem pont annyi esélye van mint a többi el?adónak !
    Most hallgattam meg másodszor,szerintem slágergyanús!
    Nyerni biztos nem fog, de rosszabbul se fog szerepelni mint az el?djei.( ez picit olyan minta MissWorld választás,tudjuk hogy gyönyör? lányaink vannak de sohasem jutunk még a közelébe sem!)
    Mivel ez így alakult drukkoljunk neki!Én legalábbis ezt teszem!
    Hajrá Alex! :tef293:
     
  10. szudata /

    Csatlakozott:
    2012. május 23.
    Hozzászólások:
    247
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    felháborodtam by alex...

    Sziasztok!

    El?re is elnézést kérek mindenkit?l akit érzéseiben megbántok de kimondom amit gondolok.
    Gyerekek! Ez felháborító és gyomorforgató!!! A hab a tortán az , hogy egy ilyen min?síthetetlen kibuc-szökevény indul képviselni hazánkat egy olyan szégyentelenül rossz válogató m?sor után mint amit ezeknek csinált a Királyi TV...
    Én nem gondolom azt , hogy az eurovízió valami nagyon meghatározó véleményformálásra alapot adó "megmérettetés" lenne de pont a mai elbutuló Európában sajnos az ilyen m?sorok alakítják a képet az egymástól távol álló kultúrákról, népekr?l, országokról sajnos...Ezért tartom már-már veszélyes baklövésnek ezt az eredményt.
    Komolyan gondoljátok akik bye-alex-funok vagytok hogy egy !DAL! fesztiválon egy énekelni egyáltalán nem tudó de trendi ruhában meghalni akaró emo-szökevényel kell képviselni Hazánkat?!?
    Nem gondolom , hogy a többi induló közül is fenntartások nélkül tudnék választani -írtam is fentebb a véleményem a válogatóról- de abban biztos vagyok , hogy ezt az embert a dohány utcáig kergettem volna legalább az els? cinevárig...
    Nem is fecsérelnék több szót itt mert indulatokat gerjeszt bennem az egész és ha eddigi soraim nem bántottak meg embereket a továbbiak biztos megtennék...
    Üdv!
    szudata
     
  11. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    -felháborodtam by alex...

    Szia!
    Szerintem ez semmivel sem rosszabb mint a Kereskedelmi RTL vagy az ezt mindenben koppintó Kereskedelmi TV2 licenszes gagyi m?sorai ami nem szól másról csak a néz?k lenyúlásáról!
    Nem értem a felháborodásod! :tef10:
     
  12. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    ByeAlex a Quartnak

    Egy ujabb cikk

    A Dal dönt?je mindössze a hatodik fellépése volt ByeAlexnek, aki három hete nézett utána, mit jelent a gyakorta ráaggatott hipszter szó, de nincs baja vele. A közönség által az Eurovízióra küldött énekes szerint kísérleti popot játszik, mert a dalaiban mindig van valami csavar, ráadásul azonnali állásfoglalásra készteti a hallgatókat. Azt viszont nem érti, miért estek neki a zenész celebek. Interjú a Kedvesem el?adójával.

    2013. 03. 05., 10:04
    http://www.quart.hu/quart/interju/20130305-byealex-interju-eurovizios-dalfesztival.html?source=hirlevel
     
  13. Devil / Guest

    mi ez a moslék?

    Egy ilyen zenének nem nevezett izét , én is össze tudnék hozni részegen is akár! Nagyon tehetséges a srác egy akusztikus gitár kísérettel rámond valami szöveget aztán ezzel jut ki! Gratulálok az embereknek, hogy nincs zenei izlésük!
     
  14. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,911
    Kapott lájkok:
    771
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Közben

    Sziasztok!

    Nem csak újabb cikk jelent meg de az agyam is pörgött és eszembe jutott.
    Nem is annyira Micimackós ez a nóta mit inkább Rebekás.

    De nagy úr a média! Szinte akárkib?l tud sztárt faragni ha egy kis zsetont lát benne.

    Engem talán emlékeztet az Uhrin ?rületre? :tef344:
     
  15. mookybaa /

    Csatlakozott:
    2011. január 27.
    Hozzászólások:
    342
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    by alex...

    Nincs ezen semmi meglep?, mindössze annyi történt, hogy a bulvártévéken és youtube-on szocializálódott nemzedék megtalálta a távirányítón az 1-es gombot.
    Aztán meg -apu majd feltölti a kártyát- és uccu neki toljuk az sms-t. 8)

    Egyébként meg totál mindegy, hogy ki megy ki. Itt az is komolyan befolyásoló tényez?, hogy az illet? honnan megy! Mármint a nyerési esélyek szempontjából, szerintem ez az eurovízió inkább népszer?ségi és népességi verseny (szerintem pont azért is lett eurovízió a neve,mert ha kína is indulhatna akkor tuti befutó lenne) :ördög:

    by moky :tef161:
     
  16. szudata /

    Csatlakozott:
    2012. május 23.
    Hozzászólások:
    247
    Kapott lájkok:
    4
    Beküldött adatlapok:
    0
    guzu...ne...

    Szia!

    Te! Guzu! Inkább ne is beszélgessünk err?l...felbax ez a téma és nem szeretnék pláne olyan user-el mint Te összekülönbözni ilyen miatt... :tef344:
     
  17. emanuel /

    Csatlakozott:
    2010. november 06.
    Hozzászólások:
    103
    Kapott lájkok:
    1
    Beküldött adatlapok:
    0
    moslék?

    Szia Devil!
    Sokan vagyunk olyanok akiknek a zenei izlesuk nulla,a fuluk botbol van es nem nagyon foglalkozunk a zenevel.De engem is el szokott varazsolni egy egy dal,vagy talan csak egy igen egyszeru kis melodia.Nem kell muveszien megkomponalt zenemunek lennie,egyszeruen csak letaglozzon.Nem tudom miert,mi az ami van benne es hat ram,talan kesernyes vagy edes emlekeket hoz fel a gyerekkorbol,nem tudom megmagyarazni.
    Ez a Baly Alex dal is ilyen.Nekem is elkerekedett a szemem amikor meglett az eredmeny,bar oszinten sejtettem hogy ha a zsuri beszavazza akkor a kozonseg megszavazza,de remeltem hogy megsem,mert szerintem sem odavalo.Viszont ha atmegy a szakmai zsurin,akkor nem sokkal fog tudni lemaradni a tavalyitol,legfeljebb egy helyezessel.Itt nem a dal szamit hanem az amit alabb mookybaa irt,nepesseg ,allamiok kozotti rokoni kapcsolatok stb.
     
  18. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    szavazás

    Szia!
    Hát lehet,hogy hülyeséget mondok,de szerintem az csak emberek lehúzására való,igazából az eredmény kimenetele már el?re meg van adva,legalább is szerintem!És ez igaz mindegyik tehetség kutató versenyekre is!Én így gondolom!
     
  19. focinorbi /

    Csatlakozott:
    2011. július 15.
    Hozzászólások:
    4,344
    Kapott lájkok:
    3
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    pipus-re

    Üdv barátom!

    Abszolút nem írsz hülyeséget,s?t...
    Az,hogy az emberek lehúzására megy az nem vitás,ha nem így lenne akkor nem lehetne bizonyos tehetségkutatók,valóság show-k esetén napokon,vagy akár egész héten keresztül szavazni,és lenne sms korlát is(mégpedig,hogy egy személy mennyit küldhet,mert akkor kevésbé szólna arról,hogy ki bírja jobban anyagilag,és inkább mutatna valós képet az eredmény)
    Nem vitás,hogy igazad van!!!
     
  20. klarensz / Moderator Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2012. június 27.
    Hozzászólások:
    16,928
    Kapott lájkok:
    2,488
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    nem vagyok ByeAlex fan

    ...és mégis, én aki az Illés,LGT, Omega zenéjén n?ttem fel... persze , hogy nehezebb elfogadni a fiatal generáció izlését, és tudjuk , hogy az a szavazati többség juttatta tovább a Dalban.
    Mondhatni zenében mindenev? vagyok, ha jó és pillanatnyi hangulatomnak és igényemnek megfelel.Kedvesem c.dal ByeAlext?l, viszont nem hozta ki bel?lem azt az érzést, viszont mégis van benne valami...talán a dal kedvessége és az az érdekes stilusa, nem tudom.
    Hitetlenül és kétkedve fogadtam az eredményt, és kiváncsian fogom nézni, hogyan tovább...viszont most, mivel a magyarokat képviseli, csakazért is neki fogok drukkolni, hiába más az én zenei izlésem.
    Szerintem mivel pénz van a héttérben az egész show világ erre utazik.
    Mi lesz ByeAlex zenei pályafutása a kés?bbiekben ?... na meg arra vagyok legjobban kiváncsi.