Chilében már öt év börtön is járhat a karantén megsértéséért

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' lena61 hozta létre. Ekkor: 2020. június 19..

  1. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    MTI2020.06.19. 06:05


    Öt évre emelte a karanténintézkedések megsértéséért maximálisan kiszabható börtönbüntetést csütörtökön a chilei parlament.

    A rekordidő alatt elfogadott törvénymódosítás értelmében a legnagyobb büntetési tétel azokra szabható ki, akik úgy szegik meg a karantént, hogy tudatában vannak annak, hogy fertőző betegek. Az új törvény azonban ennek hiányában is 3 év börtönnel fenyegeti azt, aki nem tartja be az előírt korlátozásokat.

    [​IMG]
    A "tudatlanokat" is börtön fenyegetiFORRÁS: AFP/ADRIANA THOMASA CARBALLO
    "Minél inkább betartják az emberek a korlátozásokat, annál rövidebb ideig kell érvényben maradniuk az intézkedéseknek, és annál kevésbé kell korlátozni a szabadságjogokat" - magyarázta Sebastián Pinera chilei elnök a törvény aláírásakor.

    Chilében 225 103 ember kapta el eddig az új típusú koronavírust, amely eddig 3841 emberéletet követelt a dél-amerikai országban.
     
    • Like Like x 1
  2. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szia. Tán az oroszoknál is hasonló a helyzet. Öszintén szólva meg is értem,mert pár maljom miatt ezrek halhatnak éhen...(és persze a vírus miatt is sokan) Ma olvastam valahol,hogy több mint 30 000 beteg lett 1 nap alatt. :tef10:

    gonzzo
     
    • Like Like x 1
  3. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Igen Ukrajnában is baj van.......itt meg nem bírnak magukkal az emberek! Nem vagyok egy ideges típus.....de ezt a rongyrázást, az én birka türelmem sem viselte jól, mikor megláttam, hogy koncertek is lesznek. Meg sem nézem, hogy hány fő az engedélyezett.
    Megéri vajon ekkorát bekockáztatni, hiszen egy fertőzött...tünetmentesen is elég....tüsszent és kész !
     
    • Like Like x 1
  4. gonzzo410 /

    Csatlakozott:
    2012. március 17.
    Hozzászólások:
    1,069
    Kapott lájkok:
    136
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pontosan! Csak hát a pénz az úr!!
     
    • Nyertes Nyertes x 1
  5. lena61 / hóbagoly / RIP

    Csatlakozott:
    2020. április 09.
    Hozzászólások:
    3,734
    Kapott lájkok:
    1,349
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Pontosan. Ezzel kevés betűvel is kimondtad az örök igazságot! :tef10:
     
    • Like Like x 1