Sport Csigolyáját Törte Szalay Balázs Navigátora - Feladták Az Afrika Race-t

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2014. december 31..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Már az első gyorsasági szakaszon véget ért a korábbi Dakar-rali útvonalán zajló Africa Race tereprali-verseny a Szalay Balázs, Bunkoczi László párosnak.


    Az Opel Dakar Team keddi közleménye szerint a magyar duó a marokkói Nador és Errachidia közötti első szakasz rajtjától 14,6 kilométerre nagy sebességgel egy homokfalnak ütközött, az autó pedig előbb a tetejére, majd az oldalára borult. Mivel nemcsak a versenygép, hanem a navigátor is komoly sérüléseket szenvedett, a csapat kénytelen volt feladni a versenyt.

    [​IMG]
    Elég csúnyán fest az Opel
    Forrás: dakar.hu

    „Nem mondhatom, hogy egy pillanatnyi kihagyás volt, mert nagyon koncentráltam. S azt sem, hogy a navigátor hibája, hiszen neki meg az volt az itinerében, hogy menjünk egyenesen. Egyszerűen ilyen az autósport. Megvannak a maga veszélyei, ezért is annyira népszerű a nézők körében. Más kérdés, hogy most pokoli érzés most a kórház felé menni, ahelyett, hogy az első tábor irányába tartanánk...” - szólt Szalay Balázs autentikus beszámoljója a baleset után.

    "Laci azt mondta, az itiner javításában az állt, hogy ezen a gödrön simán át lehet menni egyenesen, így nagy sebességgel érkeztünk, s túl későn láttam meg az előttünk lévő homokfalat. Én kimásztam, de Laci nagyon rosszul volt, őt egy néző segítségével húztam ki" - emlékezett vissza a pilóta, aki hozzátette, az Opel Mokka eleje hatalmas ütést kapott, s kiszakadt mind a két első kereke..

    A baleset után Bunkoczit vákuumágyba fektetve, mentőhelikopterrel szállították kórházba, ahol kiderült, két csigolyája eltört. Szerencsére azonban nincsenek belső sérülései, mozog keze-lába, úgyhogy a csapat reményei szerint hamarosan átszállítják Európába.

    Az Africa Race január 11-én zárul Dakarban. Immár Szalayék nélkül.
    Csigolyáját törte Szalay Balázs navigátora - feladták az Afrika Race-t - Sport24