Sport Ecclestone: Valójában Schumacher Volt A Ferrari Csapatmenedzsere.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2015. március 09..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bernie Ecclestone a Ferrari, a Forma–1 és Sebastian Vettel érdekében is reméli, hogy a német képes lesz hasonló módon irányítani új csapatát, mint tette azt korábban Michael Schumacher.


    [​IMG] Bernie Ecclestone és Michael Schumacher (Fotó: xpb.cc)


    Amióta a hétszeres világbajnok elhagyta a Scuderiát, mindössze egy világbajnoki címet sikerült nyerniük a vörösöknek (2007-ben Kimi Räikkönennel). A csapat az elmúlt években egyre inkább hanyatló teljesítményt mutatott, ám 2015-nek teljesen megújulva és a korábbitól eltérő szemléletmóddal vágnak neki.

    Bernie Ecclestone úgy véli, a Ferrari jelenlegi helyzete sokban hasonlít az 1990-es évek közepén látottakhoz, amikor is Jean Todt csapatfőnökké történő kinevezése után (a franciát maga Ecclestone ajánlotta az akkori elnök Luca di Montezemolo figyelmébe) szintén komoly átszervezések történtek az istállónál, mely később példátlan sikerkorszakot nyitott a sorozatban öt világbajnoki címet nyerő Michael Schumacherrel.

    Az F1 brit feje úgy véli, azon gárdát valójában a hétszeres világbajnok vezette. „Amikor Jean Todtot kellett meggyőznöm arról, hogy menjen a Ferrarihoz, a csapat hasonló állapotban volt, mint ma. Túl olaszosak voltak, akárcsak most. Aztán jött Todt, mindent újjászervezett – annak is köszönhetően, hogy óriási támogatást kapott Michaeltől. Tudom ezt, mert Michael egyszer elmesélte nekem, hogy valójában mindig is ő volt a Ferrari csapatmenedzsere. És el is hiszem ezt. Valójában Michael Schumacher irányította a Ferrarit. Tudta, mely emberekre van ehhez szüksége” – nyilatkozta Ecclestone a Weltnek.

    Majd a kérdésre, vajon Sebastian Vettel képes lesz-e hasonló szerepet magára vállalni, kissé bizonytalanul felelt. „Nem tudom, hogy megvannak-e az ehhez szükséges személyiségjegyei, de remélem, hogy Sebastian képes lesz úgy építkezni, ahogy akkoriban Todt és Schumacher. Signore Marchionne minden eszközzel szeretné megmutatni, hogy képes erre. Michael Schumacher vezette a Ferrarit. Nem hiszem, hogy Sebastian ugyanebbe a pozícióba kerül. Marchionne azt hiszi, hogy ő képes az élre vezetni az istállót. Remélem, hogy igaza van – miatta, a Ferrari, a Forma–1 és Sebastian miatt is.”

    Ecclestone korábban úgy nyilatkozott, kicsit bánja, hogy Vettel már idén csapatot váltott. „Az volt a véleményem, hogy a Red Bullnál túl korán föladta. Beszéltem vele erről, de nehezére esett egyetérteni velem” – fogalmazott a brit. Majd hozzátette, a 2014-es szezon sikertelensége érezhetően megviselte a németet – s szerinte idén sem lesz egyszerű feladata. „Még most is azt mondom, Sebastiannak nem lesz könnyű dolga, de ez már az előző szezonja is nehéz volt a Red Bull-lal. Összességében a csapatban csalódott. A szakításuk tehát érthető volt. Idén nehéz lesz felküzdeniük magukat a mezőny élére. De Sebastian már az előző szezonból ismeri ezt a helyzetet, és azt is tudja, idő kell ahhoz, hogy az élre kerüljenek. Nagyon jó barátságban vagyok Sebastiannal, szóval szurkolok majd neki” – mondta Vettel idei kilátásairól.

    Végül pedig arról is kérdezték, mit tud a 2013 végén síbalesetet szenvedő másik német bajnokról, Michael Schumacherről. „Semmit sem tudok a jelenlegi állapotáról. Eléggé furcsán hangzik, de sokkal valószínűbb lett volna, hogy egy versenybaleset miatt kerül ilyen állapotba, mintsem egy síelés után. Ez a legnagyobb tragédia ebben a történetben. Volt egy csomó balesete, sokat kockáztatott, ha ilyesmi ezek során történik vele, érthető lett volna. Még csak nem is egy síverseny volt…” – fogalmazott a 84 éves üzletember.
    Ecclestone: Valójában Schumacher volt a Ferrari csapatmenedzsere | TeleSport