Tech Egymilliárd felett az okosmobil használók száma

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Guest hozta létre. Ekkor: 2012. október 29..

  1. Guest / Guest

    Egymilliárd felett az okosmobil használók száma

    Hatalmasat ugrott a piac és még csak most kezd?dik a móka.

    Fontos, számokban is kifejezhet? mérföldk?höz érkezett a mobilpiac: a Strategy Analytics kutatócég felmérései és számításai alapján az okostelefon használók száma elérte, s?t meg is haladta az egymilliárdot. A fejl?dés tempója, irama elképeszt?, hiszen ez év második negyedévében 959 milliónál állt a számláló és nem sok id? kellett hozzá, hogy elérje az 1,04 milliárdot. Egy évvel ezel?tt ez a szám 708 millió volt.

    A Strategy Analytics szakemberei kiemelik, hogy az okostelefonnak 16 évre volt szüksége ahhoz, hogy elérje ezt az eredményt, mivel a cég az 1996-ban megjelent Nokia Kommunikátort tekinti az els? smartphone-nak. A Nokia egészen addig tartotta állásait ebben a termékkategóriában, míg az iPhone-t piacra nem dobta az Apple 2007-ben. Innent?l kezdve nem volt megállás, ez a mobil forradalmasította a készülékeket, és hatalmas lökést adott a többi gyártónak is, akik ráálltak az új sikertermékre.
    [​IMG]
    Steve Jobs és az els? iPhone: velük indultak be a dolgok

    Neil Mawston, a Strategy Analytics igazgatója közölte, hogy az adatok szerint 2012 harmadik negyedévében 7 felhasználóból egy nagy valószín?séggel okostelefont használ és azt is hozzátette, hogy az okos készülékek elterjedtsége még mindig relatíve alacsony, vagyis a gyártók el?tt még rengeteg lehet?ség van. Mawston szerint a fejl?d? piacok (Kína, India, Afrika) még rengeteg mobil felvételére képesek, így a vezet? azt jósolja, hogy a piac a következ? 1 milliárdot kevesebb mint három éven belül, 2015-re el fogja érni.


    http://www.technet.hu/telefon/20121018/egymilliard_felett_az_okosmobil_hasznalok_szama/
    Horváth Balázs - 2012. október 18.
     
  2. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    okosteló

    Sziasztok!
    Hát igen beindult a piac az okostelókra!:tef293:
    De szerintem vannak akik azért veszik mert kell a munkájukhoz,a szórakozásukhoz!De biztos van aki csak fitogtatni akar vele,aztán azt sem tudja,hogy kell használni!:tef293:
     
  3. nem szeretem

    Nem szeretem ?ket, nagyok, hamar lemerülnek, hamar karcolódnak, állandóan félrenyomok rajtuk. Akinek telefonálásra kell, annak jobb a hagyományos kivitel.
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    igaz,de..

    Szia!
    Teljes mértékben egyetértek veled!
    De azért azt el kell mondanom,hogy környezetemben is vannak akik így gondolkodnak,de a kezükben mit látok?Okostelót!:tef161:
    (kérlek ne hidd,hogy itt rád is gondolok,csak mint érdekességet jegyeztem meg a dolgot!)
     
  5. erik.nyolcaskallai /

    Csatlakozott:
    2012. október 30.
    Hozzászólások:
    5
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Rre: "nem szeretem"

    Én sem szeretem túlsságossan ?ket mert egy-két napnál enyém sem birja tovvább, de a funkciók miatt tatom meg
     
  6. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    android progi :tef161:

    Sziasztok!
    Hát ezt is megéltük!Ilyen programot??? :tef161:
    -Penis and Condom Size v1.0
    Szerintetek hányan fogják letölteni kíváncsiságból?
    Most már lesz értelme az 5"-os telóknak!
    :tef161: :tef161: :tef161:
     
  7. szinkoly /

    Csatlakozott:
    2013. január 13.
    Hozzászólások:
    7
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Okostelefon

    Üdvüdv Mindenkinek!

    Hát én ezt úgy látom, hogy ez egy természetes következménye a fejl?désünknek.
    Nekem is okostelefonom van (Galaxy Mini), de például, mivel nem lógok rajta napi szinten órákat, ha utazok, akkor hallgatok zenét rajta, így 4-5 naponta kell töltenem.
    Viszont nekem a napi rutinhoz szükséges, van rajta office-szer?ség, gyorsan kezelhet?, ha esetleg nagyon sürg?sen kéne nethez jutni, az is megoldható, és nem is sorolom tovább.