Tech Egyszer?en leleplezheti, ki nyúlt a számítógépéhez

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2013. január 28..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nemcsak azt tudhatja meg, ki nyúlt távollétében a számítógépéhez, de még különböz? fontos információkat is megjeleníthet zárolt képerny?jén.

    Alapesetben a Windows + L billenty?kombinációt használhatjuk a számítógép gyors zárolásához, és így megakadályozhatjuk, hogy illetéktelenek nyúljanak a gépünkhöz. A LockScreen Pro nev? programmal azonban jóval sokoldalúbb megoldáshoz jutunk.

    A program kicsomagolása után az exe fájlra kattintva már indíthatjuk is. Ez persze azt is jelenti, hogy nincs szükség telepítésre, bármilyen gépen bevethetjük.

    Legel?ször is beállíthatjuk, hogy mit mutasson majd a zárolt képerny?, például hogy lássuk rajta a dátumot, a pontos id?t, s?t még arra is van lehet?ség, hogy akkumulátorunk töltöttségi állapotát jelezze. De persze nem kell ehhez ragaszkodnunk, választhatunk háttérképet (akár az el?re megadottak, akár a sajátjaink közül). Azt is meghatározhatjuk, mennyi inaktív id? után lépjen életbe a képerny?zárolás.


    [​IMG]

    Beállíthatjuk, miként történjen a zárolás feloldása, és ha van webkamera a gépünkön, akkor még azt is, hogy készítsen fotót arról, aki akár sikeresen, akár sikertelenül próbálta meg feloldani gépünk képerny?zárolását. Persze ha a zároláshoz jelszót is megadtunk, akkor kevésbé valószín?, hogy illetéktelen is hozzá tudott férni gépünkhöz, mindenesetre ott a fénykép mindenkir?l, aki próbálkozott ezzel.

    2013. január 28., hétf?
    Szerz?: hvg.hu

    http://hvg.hu/tudomany/20130128_Egyszeruen_leleplezheti_ki_nyult_a_szamit
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Szinte csak a melóhelyen

    Szinte csak a melóhelyen használom a saját gépem így kipróbálom ezt a programot , nem mintha piszkálnák a gépem de ki tudja , egyébként ki mit használ a kíváncsiskodok ellen ?.
     
  3. szaby18 /

    Csatlakozott:
    2012. május 13.
    Hozzászólások:
    579
    Kapott lájkok:
    6
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    LockScreen Pro

    Szia én semmi programot nem használok, mivel csak én használom a laptopomat, ezért nem látom értelmét.De kiváncsi vok erre a programra és lehet fel is teszem és megnézem hogy mit is tud.
     
  4. Jozsef78 /

    Csatlakozott:
    2011. április 11.
    Hozzászólások:
    934
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Re-Egyszer?en leleplezheti.....

    Szevasztok! Na ez mar egy jo cucc szamomra! En is ugyan csak egymagam hasznalom a szamitogepemet (sajat legenyszoba,sajat szamitogep!) de szerintem ez jo dolog. Mert ha valaki egy kompit hasznal kozosen valakivel es az egyik fel nem bizik meg 100%-ban a masikban ,akkor jon elo ez a kis progi. Meg amugy hasznos is szerintem!
     
  5. strelok /

    Csatlakozott:
    2012. január 06.
    Hozzászólások:
    783
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    kíváncsiskodók

    Hát nekem megfelel a zárolás funkció is, de régebben a magyar Egércsapda nev? programot használtam. Nem volt több párszáz kB-nál, mondjuk ennyi mindent nem is tudott mint ez a progi. Az csak azt tudta megmondani, hányszor próbálkoztak belépni a zárolt gépbe és hányszor próbálták valamilyen billenty?kombinációval megkerülni ezt a kis programot.