Hmm ez Érdekes Él? DNS-b?l csináltak újraírható adattárolót

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2012. május 23..

  1. Devil / Guest

    A Stanford University kutatói kidolgoztak egy olyan módszert, amellyel mikrobák él? DNS-ét használhatják fel bináris adattárolásra, méghozzá újraírható módon.

    A Stanford egyetem fiatal kutatói Jerome Bonnet, Pakpoom Subsoontorn és Drew Endy olyan biológiai adattárolási módszert fejlesztettek ki, amelyben enzimek képesek megváltoztatni a DNS-szekvenciák ki és bekapcsolt állapotát, ezért valamennyi szekvencia megfelel egy bináris számjegynek.

    [​IMG]

    Bonnet kifejtette, hogy a kutatócsapat három év alatt 750 kísérletet végzett el, mire a megfelel? eredményhez jutott, s az úgynevezett recombinase addressable data module (rekombináns címezhet? adatmodul) vagy röviden RAD létrejöhetett.

    A RAD-ot használva a kutatók képesek voltak úgy módosítani a mikrobák DNS-ét, hogy azok ultraibolya fény alatt megváltoztassák a szín?ket. Az állapotuktól függ?en a parányok vörös vagy zöld fényt bocsátottak ki. A jelenséget el?idézéséhez a DNS szekció az egyik állapotból a másikba tetszés szerint kapcsolható a megoldással.

    Remények szerint a genetikus adatok bitjeib?l byte-okat is el? tudnak majd állítani, ami azonban akár további tíz évbe is kerülhet. Azonban az a képesség, hogy adatokat beleírhatnak, majd újraírhatnak a DNS-ben, alapvet? alkalmazás lehet például a rákkutatásban.

    MEIXNER ZOLTÁN
    2012. május 23., 08:54

    http://computerworld.hu/elo-dns-bol-csinaltak-ujrairhato-adattarolot-20120523.html
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    RAD létrejötte

    RAD létrejötté értem ez egyszer? :tef161: , csak az nem legalábbis számomra hogy a DNS kutatások nagy részét összekapcsolják a rákkutatással de eredmény az nincs , remélem értitek mire gondolok .
     
  3. Devil / Guest

    ha jól

    Pénzt csak kell valamib?l kicsikarni! De ha tényleg össze lehet kapcsolni akkor képesek lesznek át írni a hibás géneket is az emberben vagy én teljesen máshogy gondolom?
     
  4. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Pénz kicsikarás

    Pénz kicsikarás a rákutatás címén én ezt látom , de legyen igaz a történet azt kívánom , csak kicsit szkeptikus vagyok mert régóta halom ezt áttörés közelben .