Elismerés A Munkahelyen.

A témát ebben részben 'Általános beszélgetések' boni hozta létre. Ekkor: 2015. november 03..

  1. boni /

    Csatlakozott:
    2013. január 11.
    Hozzászólások:
    603
    Kapott lájkok:
    219
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Elismerik a munkádat a fizetésen kívül? Szoktál jutalmat, vagy bármi mást kapni azért mert a maximumot nyújtod?
     
  2. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Persze. "Ügyes voltál, köszönjük szépen" :tef161:
    Kevés olyan felettesem volt eddig aki nem csak azzal volt elfoglalva, hogy ő hogyan juthat feljebb és ehhez kinek a fején állva kell továbblépni. Viszont amikor épp ilyen ember alatt dolgoztam, az olyan helyen történt ahol maga a cég nem támogatta a jutalmat stb.
     
  3. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hát igen. Amikor csak akkor látod a főnököt, ha leb...., akkor nem vágysz a főnök szavaira. A "nem kötelező itt dolgozni" mondatokról már ne is beszéljünk. Ha van plusz pénz, sok helyen egyáltalán nem differenciálnak, szóval az ember nem a kimagasló munkájáért kapja.
     
  4. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    A "nem kötelező itt dolgozni"-ról jut eszembe; dolgoztam egyszer egy tök jó helyen; jól is fizettek, jól éreztem magam a csapatban, tetszett a munka, volt benne kihívás, a közvetlen főnököm a cégtulaj volt. De akkor még kis cég volt, stabil anyagi háttér nélkül, ezért ha épp nem mentek olyan jól a dolgok, az erősen rányomta bélyegét a tulaj hangulatára. Egy idő után ez átment abba, hogy a közös meetingeken elkezdett kb olyasmit nyomatni, hogy "ez az én cégem, aki itt akar maradni az dolgozzon is úgy, azt tegye amit mondok, én parancsolok, akinek nem tetszik az meg elmehet a k* anyjába". Bár nem nekem címezte, nem adtam rá okot, de ez kiverte a biztosítékot, eljöttem. Kár érte, mert amúgy jól éreztem ott magam...
     
  5. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sokan nem veszik komolyan a vezetői szerepet, pedig az is egy külön szakma. Magára a vezetésre a személy érzelmei nem lehetnének kihatással. De ez is olyan "szent tehén" dolog. Nem létezik, azaz ritka, hogy megvalósul.
     
  6. svejk0217 /

    Csatlakozott:
    2015. június 29.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Lánglovag
    Lakhely :
    Szeged
    Ez a versenyszféra ebben az országban sajnos átment az egyoldalú, mint fizikális-, mint mentális kizsákmányoló Főnök-beosztotti erősen függő viszonyba. Ez előtt 20-30 évvel sem volt sokkal jobb, bármit is mondanak az "öregek", csak akkor nagyobb volt a létbiztonság. Akkor csak ritkán lehetett látni hajléktalanokat, kéregető embereket az utcán. Gyártottunk viszont sok silány terméket, melyeket csak a KGST tagállamain belül tudtunk értékesíteni, és nem azért mert itt nem voltak jó szakemberek, akik nem lettek volna képesek jobbra. Egyszerűen csak "lezüllesztették" a minőségi és nyugat felé is versenyképes munkát az akkori "elvtársak". Sokat tudnék erről az időszakról is beszélni, de Ne higgyétek el a régi párthű emberek múltat visszasóvárgó szavait! Az-az időszak sem volt leányálom, mint ahogyan ez sem.
     
  7. balage / Konglomerátor

    Csatlakozott:
    2013. március 26.
    Hozzászólások:
    2,750
    Kapott lájkok:
    624
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    IT
    Lakhely :
    Valahol Európában
    Én nem sírom vissza a kommunizmust, sőt! Viszont ami régen jobb volt (és sokan akik a kommunizmust sírják vissza, elfelejtik ezt) az az, hogy az IT technológia nem állt ilyen szinten. '95 előtt alig pár embernek volt rádiótelefonja, max 1-1 laptop volt a cégeknél. Ha befejezted a munkát akkor az be volt fejezve addig amíg legközelebb nem mentél dolgozni; nem tudtak elérni, nem tudtál otthonról dolgozni. Azóta ez sajnos teljesen megváltozott, és a legtöbb cégnél elvárás az, hogy ne csak túlórázz szerencsés esetben napi 1-2 órát ingyen, hanem este, hétvégén, szabadság alatt is elérhető legyél és dolgozz ha úgy alakul, persze ingyen. Jó lenne, ha nálunk is kialakulna ennek a kultúrája, vagy megszűnne a cégek részéről ez az örülj, ha van munkád mentalitás, ez tőlünk nyugatabbra egyáltalán nem szokás. Ott ha túlórázni kell akkor szépen megkérnek, nem elvárják, és ha igent mondasz, akkor az a minimum, hogy ki is fizetik...
     
  8. Pyki / Antiszociális

    Csatlakozott:
    2015. augusztus 07.
    Hozzászólások:
    843
    Kapott lájkok:
    345
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem nem a kommunizmust sírják vissza,hanem azt hogy volt munkahelyed évtizedekig,nem kellet állásinterjúval szerencsétlenkedni,hanem be mentél a gyárba,és felvettek,ki fizették a túlórákat,műszakpótlékokat,stb,volt egy biztos megélhetésed.Most mi van,vagy kapsz túlórát vagy nem,ha kapsz annak is az egy részét hónapok múlva,műszakpótlék,na ne nevetes,meg kapod a fizetésed és örülj neki.Fejvadász cégek váltogatásával ha kirúgnak ezért nem kapsz végkielégítést.Ha sok a munka felvesznek embereket,ha kevés ki rúgják őket.
    [DOUBLEPOST=1446645080,1446645018][/DOUBLEPOST]És még biztos lenne mit írnom,csak most nem jut eszembe.
     
  9. svejk0217 /

    Csatlakozott:
    2015. június 29.
    Hozzászólások:
    2
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Lánglovag
    Lakhely :
    Szeged
    Teljesen egyet értek veled. Az átkos rendszerben azért odafigyeltek arra, hogy ne legyenek kirívó egzisztenciális különbségek még főnök és beosztott között sem.
     
  10. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Régen sem volt,ma sincs!
    Semmire nem figyeltek,még arra sem hogy ne legyen bérfeszültség!
    Képesek voltak kitenni a faliújságra hogy te 50 fillér a másik csak 20 fillér órabér emelést kapott!
    A különbség az hogy ma csak reménykedünk az emelésben,régen meg köszönhetően a szakszervezeteknek minden évben pár fillérrel kiszúrták a szemünk!

    Ja a főnök csak azért nem járt komolyabb autóval nehogy ki tudódjon hogy szétlopta a vállalatot!
     
  11. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Szerintem ez jogellenes. A fizetés nem nyilvános adat.
     
  12. guzu / Pedálozó

    Csatlakozott:
    2011. december 31.
    Hozzászólások:
    2,087
    Kapott lájkok:
    1,061
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Budapest
    Ez a 80-as évek elején volt,nem mostanában.
     
  13. Janus / Katalizátor

    Csatlakozott:
    2015. szeptember 04.
    Hozzászólások:
    1,598
    Kapott lájkok:
    312
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Akkor ok. Akkor tájt még nem törődtek ilyen úri huncutságokkal, mint adatvédelem. :tef161:
     
  14. zeeed / Barátkozó

    Csatlakozott:
    2015. október 01.
    Hozzászólások:
    2,769
    Kapott lájkok:
    750
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    Borsod Megye
    Elmismerik a tudásomat ha már megtörtént a baj,addig csak hülyeségeket beszélek.meg hogy ne parázzak már mindentől....
     
  15. drotos /

    Csatlakozott:
    2015. november 10.
    Hozzászólások:
    485
    Kapott lájkok:
    190
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Elismerik, szóban is szokták dícsérni, illetve fizetésben is. (bónuszok stb.)