Tech Elkészült a WebKit-alapú Opera.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Balázs63 hozta létre. Ekkor: 2013. május 21..

  1. Balázs63 / Guest

    Elkészült a norvég Opera Software els? WebKites böngész?je, melyet az androidos felhasználók számára tett el?ször elérhet?vé a vállalat. Az új verzióban megmaradt a tömörítési algoritmus, mellyel lassú, terhelt mobilhálózatokon is gyors oldalletöltésre számíthat a felhasználó.

    Az Opera Software a hét elején kiadta az Opera webböngész? els? olyan változatát, mely a saját fejlesztés? Presto motor helyett immár a WebKitre és a Chromium keretrendszerre épül. A szoftverfejleszt? idén februárban jelentette be, hogy feladja saját renderel?motorját és id?vel minden platformon WebKitre áll át. A sort az Android nyitotta, rövidesen várhatóan a browser asztali változata is teljesen megújulhat.

    Az új Opera for Android nem csak a felszín alatt, hanem a felszínen is tartalmaz számos újdonságot. A kezel?felület teljesen átalakult a korábbi verziókhoz képest és immár teljes mértékben illeszkedik az Android Holo interfész-dizánjába. A böngész? új kiadásában kis mértékben átalakult, kib?vült a Speed Dial funkció is, melynek részeként megjelent a Discover funkció, ami egyfajta integrált hírolvasónak, hírgy?jt?nek fogható fel.

    [​IMG]

    A böngész?nek továbbra is egyedi jellegzetessége a tömörítéssel és proxyalapú technológiával dolgozó megoldás, mely korábban Opera Turbo néven futott, az új verziótól azonban a fejleszt?k Off-Road módnak hívják ezt az üzemmódot. Az Opera Mininél is alkalmazott eljárás lényege, hogy a bekapcsolást követ?en a böngész? valójában a weboldal el?re lerenderelt változatát tölti be, az adatok pedig az Opera szerverei és a kliens közt tömörített adatcsatornán mozognak. Ezzel a megoldással a lassabb (mobil)hálózatokon is megfelel? oldalbetöltési id?t érhetnek el a felhasználók.

    A megújult változatban egyesült a címsor és a keres?sáv, akárcsak a Chrome esetében, kis mértékben átalakult a böngész?fülek kezelése, illetve az el?zmények megjelenítése. Új funkció, hogy a felhasználó elmenthet tetsz?leges számú weboldalt kés?bbi olvasásra, így olyan helyeken is használhatja a böngész?t, ahol egyáltalán nincs sem mobilos, sem Wi-Fi alapú internetelérés.

    Az Opera for Android els?, WebKites verziója elérhet? a Google Play Store-ból.

    Forrás: hwsw
     
  2. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Az Opera for Android els?,

    Az Opera for Android els?, WebKites verziója elérhet? a Google Play Store-ból. Na ez engem nem érint nem vagyok androidos de ha az lennék kipróbálnám .
     
  3. Balázs63 / Guest

    Opera webkit

    Mit is mondjak róla,Androidon lassú és hibásan m?ködik,de lehet béta verziót töltöttem le.
    De nem fogom használni telefonon az biztos.
     
  4. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Opera/webkit

    Sziasztok!
    Telom:Huawei Ascend Y300
    Nos kipróbáltam és nekem nagyon gyors! :tef161:
     
  5. Balázs63 / Guest

    pipus re opera

    Samsung galaxy s3 telefonom van és szörny? lassú pedig wifivel próbáltam ki.
     
  6. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Új funkció

    Szevasz [@pipus].

    Új funkció, hogy a felhasználó elmenthet tetsz?leges számú weboldalt kés?bbi olvasásra, így olyan helyeken is használhatja a böngész?t, ahol egyáltalán nincs sem mobilos, sem Wi-Fi alapú internetelérés.

    Ez is m?ködik ?
     
  7. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    beállítás

    Szervusz!
    Valami beállítási problémáid lesznek,mert bika egy er?s géped van!Azon jónak kell,hogy legyen!
     
  8. Balázs63 / Guest

    re beállítás

    Üdvözöllek!

    azt hiszem a fimnak átadom a telefont,hogy csináljon vele valamit,hogy m?ködjön rendesen, ha jót akar magának! :tef161:
     
  9. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    böngész?re

    Szervusz Atlantisz!
    Igen!Például itthon használtam és elmentettem a torrent-empire.me-t!Ma a munka helyemen vissza tudtam olvasni ki mit írt be tegnap! :tef293: