Nagyvilág Elzavarták az egyetem kertjét hónapok óta megszálló migránsokat

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Mézga hozta létre. Ekkor: 2018. március 07..

  1. Mézga / nem lopott :D

    Csatlakozott:
    2016. május 10.
    Hozzászólások:
    16,667
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    A legtöbb illegális bevándorló még 2017 november közepéről tartózkodott a Nantesi Egyetem területén. Most több mint 100-at közülük kiutasítottak az oktatási intézmény Tertre nevű kampuszából.


    Az épületet reggel 7 körül migránsok és az őket támogató diákok szállták meg. Egyik közülük tiltakozásképpen felmászott a kampusz tetejére.

    [​IMG]
    Nantesi Egyetem épületeForrás: Origo

    A kitoloncolás a rendőrség segítségével zajlott le, mert a bevándorlók nem akartak önként elmenni. A csomagjaikat teherautókkal szállították el egy parkoló területére. Minderről részletesen beszámoltak a francia közszolgálati médiumok.

    Egy csádi származású migráns azt nyilatkozta, hogy nem tudja még hová fog menni.

    Néhány liberális és baloldali egyetemi tanár nem értett egyet a kitoloncolással és tiltakozásának adott hangot.

    A helyzet február végén vált tarthatatlanná a kampuszon. A Nantesi Egyetem rektora a múlt hónap közepén rendelte el a bevándorlók kiköltöztetését. Korábban viszont védték a parkot elfoglaló és azt összepiszkító, éjjel-nappal ott élő migránsokat.

    Egyes radikális baloldali hallgatók arra kérték a felsőoktatási intézmény vezetését, hogy találjanak átmeneti megoldást a migránsok elhelyezésére.

    A rektor a mai történéseket még nem kommentálta.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...