Magyar torrent oldalak Bitmanó Figyelem!

A témát ebben részben 'Archívum' kereső hozta létre. Ekkor: 2012. december 17..

  1. kereső /

    Csatlakozott:
    2011. február 13.
    Hozzászólások:
    8,585
    Kapott lájkok:
    35
    Beküldött adatlapok:
    0
    2012-12-17 11:01:35 GMT (5 órával ezelőtt)
    Figyelem!!!


    Sokan élnek abban a tévhitben, hogy a bónuszpont a feltöltésért jár. - Ez így nem pontosan igaz. A bónuszpont a seedelésért jár.
    Mi a különbség?
    Csak akkor vagy seeder, ha a torrentet 100%-osan letöltötted, azaz nfo file-ostul, sample-östül, sfv-stől, mindenestől, vagyis az összes fájlt.
    Abban a pillanatban, amikor minden fájlt letöltöttél seeder leszel, addig csak leecher vagy, hiába írja ki a kliensed, hogy 100%. Ez a 100% csak a kijelölt (letölteni kívánt) fájlokhoz képest 100%, nem a torrent szempontjából.


    Az egyik dolgot, amit tisztázni kell:
    A torrentezés arról szól, hogy ingyen letölthetek valamit. - Cserébe csak annyit kell tennem, visszatöltöm azért, hogy más is le tudja tölteni.
    Mégpedig az egész anyagot, mivel én is úgy kaptam, és más is szeretné úgy kapni! - Hogy aztán ebből mennyi kell nekem, az egy másik dolog.
    Természetesen megvan az a lehetőség is, hogy csak egy részét töltöm le az anyagnak, szívem-joga eldönteni, viszont ezzel másoknak már csak azt tudom visszaadni, ami éppen nekem kellett. Hát igen! - Megvan ez a lehetőséged! De itt nálunk ez nem nyerő! - Warnt fogsz kapni érte!

    Gondolj csak bele, hogy ha például egy film-ből mindenki csak magát a filmet töltené le, és azt seedelné. Vagyishát így nemis lesz seeder!
    Aztán letöltenéd te is de, mivel a feltöltő már kilépett így nem fogod tudni teljes egészében leszedni a torrentet! - Szóval ilyen esetben letöltő maradsz! - És mivel letöltő vagy nem fogsz kapni egy árva seed bónusz pontottsem!
    Hidd el, te lennél az első, aki nagybetűkkel írná be, hogy töltenéd le a torrentet, de nem jön semmit, pedig ott a sok user a torrenten!

    A másik dolog, amit tisztázni kellene:
    A bónuszpont nem része a hagyományos torrentezésnek, ez csak egy külön jutalom-lehetőség az oldal részéről! - Esélyt ad folyamatos seed mellett, hogy bónusz pontok beváltásával felvidd az arányod 0.800 főlé hogy tudj ismét új torrentet letölteni!
    Nem is kötelező benne részt venni, viszont aki részt szeretne venni benne, két alapvető szabályt be kell tartania:
    1. Teljes egészében le kell tölteni a torrentet 100%-ban, hogy a peer-listán (is) seeder legyél a torrentnél!
    2. Minden belépésnél rá kell kattintani fent a *Seedkötelezett!* menüre, hogy lásd mely torrenteket kell elsőbb elindítanod seedelni a kliensedben! - Ezért kapod a seed bónusz pontokat! - Viszont előtte nem indíthatsz letöltést! - Ha mégis akkor nem fogja engedni seedbe állni azokat a torrenteket amiket még kell seedelned! (Slot Szabály)


    Tehát összegezve:
    Ez a bónuszpont rendszer csak egy külön jutalom lehetőség azok részére, akik ezt a két alapvető, és mindenki részéről könnyen teljesíthető szabályt betartják.
    Ezen nem igen van mit vitatkozni, vagy megmagyarázni, és amióta megvan (évek óta), mindig is így működött.
    Mert nem igaz, hogy csak kizárólag packokat töltesz le, és azokból is csak azt, ami neked éppen kell.
    Az sem igaz, hogy egy DVD letöltésekor arra a cca. 50-80 MB-os Sample-ra már nincs helyed a vinyón.
    Viszont az igaz, hogy saját magad eldöntheted, kell neked a bónuszpont, vagy nem. (Erre pedig nálunk nagy szükséged lesz!!!)
    Ha kell, akkor pedig be kell tartani hozzá a két alapvető szabályt, ami ismétlem, mindenki számára könnyen teljesíthető.

    Kötelező mindenki részére: töltsd le az egész torrentet mindig.
    Ha csak részben töltesz le arra a torrentre nem fogja számolni a bónuszpontot. - letöltő maradsz és warnt fogsz kapni!
    Ha meg letöltötted 100%-ban és seedeled becsülettel arra megy a bónuszpont!
     
    • Informatív Informatív x 1