Tech Google adatgy?jtés

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Atlantisz hozta létre. Ekkor: 2012. február 26..

  1. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Tipp: így állítsuk le a Google adatgy?jtését.

    Március elsejét?l életbe lép a Google új adatgy?jtési szabályzata a hozzá tartozó, felújított végfelhasználói szerz?déssel. A dolog lényege röviden: minden keresésünk, meglátogatott weboldalaink, internetes aktivitásunk (pl. Google+) és az általunk megnézett/keresett Youtube videók eltárolódik, és a Google egy központi adatbázisban elemzi, majd használja ezeket.

    [​IMG]

    Eddig is volt hasonló, nem voltak azonban összekötve (Youtube-os kereséseink és netes kereséseink adatbázisa különböz? volt). Az új irányelveket valószínáleg már elfogadtuk, ha mégsem akkor azóta már nincsen Gmail postafiókunk és a Chrome-ot is leszedtük… Szerencsére van rá lehet?ség, hogy mindett?l megszabaduljunk: csak üssük be a böngész?be, hogy

    https://www.google.com/history

    A megjelen? oldalon válasszuk kereséseink logját fogjuk látni, valamint egy „internetes el?zmények törlése” gombot. (Angol verzióban „remove web history” gomb). Kattintsunk rá, majd er?sítsük meg, és máris elt?nnek a tárolt adatok. A törlés egyidej?leg le is állítja a sokat támadott új, Google „adatgy?jtöget?” funkciót, ezt a lap tetjén található, kék „folytatás” gombra kattintva tudjuk kés?bb elindítani, ha valamilyen oknál fogva mégis szeretnénk, hogy a Google figyelje nettezésünket.


    Techline 2012.02.26., 13:00
     
  2. faust10 /

    Csatlakozott:
    2011. május 21.
    Hozzászólások:
    1,712
    Kapott lájkok:
    11
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Gugli

    Sziasztok.

    Most lehet hülyeséget irok.
    De én használom az Advance system care pro nev? progit.
    Ami ugye takaritgat a gépen, én úgy vettem észre hogy a google által mentett oldalak adatok is törlödnek.
    Ugyhogy szerintem ez is bevethet?.
     
  3. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    hát igen

    Hát igen,én is hallottam,hogy a Google gy?jt,de sajna az az igazság,hogy a szoftver gyártok többsége úgy gyártja a szoftvereiket,hogy azok dobálják nekik az adatokat!És azt meg,hogy mire használják,csak remélni tudjuk,hogy nem rossz célra!
     
  4. mrsz /

    Csatlakozott:
    2012. március 13.
    Hozzászólások:
    101
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    gugli

    Sziasztok!

    Én egy ideje telepítettem a böngész?be a ghostery nev? plugint, ha akarom minden oldalnál kidobja, hogy miket blokkol. Most például ezt:
    Facebook Connect
    Facebook Social Plugins
    Google +1
    persze nem tudom, hogy ez mennyire megbízható.
     
  5. trebit /

    Csatlakozott:
    2012. január 25.
    Hozzászólások:
    89
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    guglii

    Engem nem érdekel ez e riogatás. Amíg nem adja ki 3. félnek a Google addig gy?jtheti az adatokat. A keresési el?zményeimben én is szoktam keresni így elég hasznos. A villogós reklámokat blokkolom a böngész?ben. A Google szolid kis hirdetései meg nem zavarnak. Úgy is csak a gmailben találkozok vele.

    Advance system care pro csak a böngészési el?zményeket/cookiekat stb törli. Nem sok köze sincs a Googlenél tárolt adatokhoz. Úgy is újra csinálja a cookiekat mikor fellépsz egy oldalra.
     
  6. Fáraó /

    Csatlakozott:
    2012. január 26.
    Hozzászólások:
    13
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Telepített programok...

    A telepített programok nem a google naplózását törlik hanem a böngész? által folytatott naplózásokat, keresési el?zmények stb. Ezek az adatok nem kerülnek senki kezébe, csupán arra szolgálnak hogy a böngész? a legközelebbi keresésnél felajánlhassa azokat, hátha újra rá szeretnél keresni.

    A google webszervere naplózásáról van itt szó. Így azt csak a cikkben leírt módon lehet eltávolítani.
    Mellékesen megjegyezném hogy a legtöbb weboldal (még ez is) folytat valamiféle naplózásokat. Pl.: bejelentkezéskor használt IP cím stb. ezek ellen nem tudsz védekezni. Ezek a weboldal jobb és biztonságosabb m?ködéséhez kellenek.

    A google esetében pedig azért, hogy célzott hirdetéseket tudjon számodra megjeleníteni. Vagyis olyan reklámok jelenjenek meg, amik feltehet?en jobban érdekelnek téged.