Hírek Itthon Sport Gyurta Dániel bejelentette a visszavonulását.

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2018. március 28..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Bejelentette a visszavonulását Gyurta Dániel olimpiai bajnok, háromszoros vb- és kétszeres Eb-győztes úszó.

    [​IMG]
    A GYURTA DÁNIEL PÁLYAFUTÁSÁRÓL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE




    A 28 éves Gyurta Dániel kedden a Császár-Komjádi Sportuszodában tartott sajtótájékoztatót, amelyen elmondta, hogy felhagy a profi sporttal.

    Noha Gyurta egy külön kinyomtatott beszéddel készült, a papírt hamar összecsukta, és a folytatásban már „segítsége” nélkül, többször elérzékenyülve beszélt a döntéséről.

    [​IMG]


    „A mai nappal a hivatalos pályafutásomat befejezem. Életem legnehezebb döntése, de egy ideje már csak 90 százalékos teljesítményre vagyok képes, nem 110-re, mint korábban.”

    [​IMG]
    app-facebook
    Daniel Gyurta Official

    [​IMG]
    KÖSZÖNÖM, VÉGE! // THANKS FOR ALL, IT'S OVER!
    Életem legnehezebb döntését meghozva búcsút mondok a versenyszerű úszásnak. Nem vagyok feladós típus, de beláttam, hogy el kell engedjem. Hálás vagyok az egész nemzetnek, hogy mögöttem álltatok, és megnyerhettem mindent, amit úszó megnyerhet: 6 évig voltam veretlen az egész világon.[​IMG][​IMG]
    A medencéknek nem fordítok hátat, a magyar úszás számíthat rám! //

    Making the most difficult decision of my life, I am saying goodbye to competiti...

    Továbbiak

    Gyurta beszédét azzal folytatta, sajnálja, hogy korábbi edzőjének, a 2017 májusában elhunyt Széles Sándornak már nem köszönheti meg, amit a szakember érte tett. Olimpiai bajnok úszónk immár könnyeivel küszködve megköszönte Virth Balázsnak és Kovácshegyi Ferencnek is a rengeteg segítséget.



    Gyurta Dániel az erős kezdést, a 15 évesen Athénban megszerzett ötkarikás ezüstöt túlszárnyalva 2012-ben ért fel a csúcsra, amikor szintén 200 m mellen aranyérmet nyert a londoni olimpián. A 28 éves úszó ugyanebben a számban 2009-ben Rómában, 2011-ben Sanghajban és 2013-ban Barcelonában világbajnoki címet ünnepelhetett, emellett 2010-ben Budapesten és 2012-ben Debrecenben Európa-bajnok lett.

    Gyurta rövid pályán is remekelt: pályafutása során összesen kétszer nyert világbajnokságot, míg az Európa-bajnokságokon hatszor is ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára (egy ízben a 100 méter után). Gyurta Dániel 18-szoros magyar bajnoknak vallhatja magát.


    [​IMG]


    Bejelentette visszavonulását Gyurta Dániel, London olimpiai bajnoka!
    Köszönünk minden élményt, Dani![​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Részletek itt: http://bit.ly/2IaaY0y


    Az úszó 2013-ban a Magyar Úszószövetség tagja lett, ugyanebben az évben beválasztották az Európai Olimpiai Bizottság sportolói bizottságába, míg 2016-ban bekerült a NOB sportolói bizottságába.

    Gyurta Dániel
    Született: 1989. május 4., Budapest
    Klubja: UTE
    Versenyszámai: 100 m mell, 200 m mell, 4x100 m vegyes váltó
    Olimpiai eredményei: 1. (2012, 2000 m mell), 2. (200 m mell, 2004)
    További kiemelkedő eredményei: világbajnok (200 m mell, 2009, 2011, 2013), vb-3. (200 m mell, 2015), Európa-bajnok (200 m mell, 2010, 2012), Eb-3. (4x100 m vegyes váltó, 2012, 2014), rövid pályás világbajnok (2012, 2014),
    A Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságának tagja
    Elismerései:
    A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje (2004)
    A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje (2010)
    A Magyar Érdemrend középkeresztje (2012)
    Az év magyar férfi sportolója (2009, 2012, 2013)
    Budapest díszpolgára (2012)
    Nemzetközi Fair Play-díjas (2013)

    [​IMG]
    http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas-gyurta-daniel-bejelentette-a-visszavonulasat-2626645