Nagyvilág Sport Hamilton feljelentette Vettelt

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' nonoka hozta létre. Ekkor: 2018. május 01..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Red Bull-drámát és Lewis Hamilton-győzelmet hozott a vasárnapi Azeri Nagydíj, ennek ellenére a brit világbajnok akadt ki, de eléggé vetélytársára, a trónjára törő Sebastian Vettelre.

    [​IMG]

    A sok közül az egyik biztonsági autós szakasznál szerinte a német ellenfele direkt fékezgetett, amivel komoly problémát okozott neki, és az egész mezőnynek.

    „A szabályok szerint szlalomozni lehet a biztonsági autó mögött, de váltogatva lassítani-gyorsítani nem, mert azzal megszívatod a mögötted haladót. Ezért ez tilos. Én soha nem is csináltam ezt, tartottam magam a szabályhoz. De Sebastian Ausztráliában is gyorsított és fékezett, majdnem ráfutottam, és ma is ezt csinálta vagy négyszer”– szólt az Azeri Nagydíj után Hamilton vádja, aki verseny közben rádión is jelezte problémáját.


    A brit pilóta már rádión is feljelentette Vettel, de úgy látszik, a versenyigazgatóság nem látott problémát.
    Charlie Whiting a futam után úgy értékelte az esetet, hogy Lewis panaszkodott, de szerintem nem várható el, hogy mindenki folyamatosan ugyanazt a tempót hozza.

    Hamilton minden bizonnyal elfelejtette, hogy tavaly épp ugyanitt, Azerbajdzsánban pont fordítva történt az eset, ő féktesztelt Vettellel, miközben haladtak a biztonsági autó mögött.
    http://www.atv.hu/kulfold/20180430-hamilton-feljelentette-vettel-t