Így változtak Picasso önarcképei tinédzserkorától a haláláig – fotók

A témát ebben részben 'Hírek!' nonoka hozta létre. Ekkor: 2017. február 09..

  1. nonoka /

    Csatlakozott:
    2011. január 02.
    Hozzászólások:
    27,115
    Kapott lájkok:
    2,448
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    [​IMG]

    – Anyám azt mondta nekem: ha beállsz katonának, tábornok lesz belőled, ha szerzetesnek mész, a végén te leszel a pápa. Én festőnek mentem, és Picasso lettem – jelentett ki anno Picasso.

    A boredpanda oldalán összegyűjtötték a festőművész (1881-1973) néhány önarcképét, amelyeket 15 éves kora és 90 éves kora között festett. A művek alá írt idézetek mindegyike tőle származik.

    [​IMG]
    15 évesen (1896)

    “Minden gyerek művésznek születik. A probléma művésznek maradni, miközben felnövünk.”

    [​IMG]
    18 évesen (1900)

    “A művészet nem önmagától fejlődik; az emberek gondolatai változnak, s velük változik kifejezésük módja is.”

    [​IMG]
    20 évesen (1901)

    “Azt várják tőlem, hogy megmondjam, mi a művészet? Ha tudnám, akkor se árulnám el.”

    [​IMG]
    24 évesen (1906)

    “Vannak festők, akik a Napot sárga folttá alakítják át. És vannak mások, akik Nappá alakítanak át egy sárga foltot.”

    [​IMG]
    25 évesen (1907)

    “Jó ízlés! Milyen szörnyűséges dolog. Az ízlés a kreativitás gyilkosa.”

    [​IMG]
    35 évesen (1917)

    “A mindennapi munka úgy kell nekem, mint a levegő.”

    [​IMG]
    56 évesen (1938)

    “Nem keresek. Találok.”

    [​IMG]
    83 évesen (1965)

    “Minden, amit el lehet képzelni, az valóságos.”

    [​IMG]
    85 évesen (1966)

    “A világnak nincs értelme, akkor a képeimnek miért legyen?”

    [​IMG]
    89 évesen (1971)

    “A művészet lemossa a lélekről a mindennapok porát.”

    [​IMG]
    90 évesen (1972. június 28.)

    “Van-e annál veszélyesebb, mint hogy az embert megértik? Annál is inkább, mivelhogy ez nem létezik. Az embert mindig félreértik. Az ember úgy gondolja, hogy nem magányos. Valójában pedig nagyon is az.”

    [​IMG]
    90 évesen (1972, június 30)

    “A művészet hazugság, amely segít felismerni az igazságot.”

    [​IMG]
    90 évesen (J1972 július 2.)

    “Az Isten is csak egy másik művész. Kitalálta a zsiráfot, az elefántot és a macskát. Nincs igazi stílusa. Megpróbál ezt-azt kitalálni.”
    [​IMG]
    90 évesen (J1972 július 3.)

    “Minden életkornak megvannak a maga örömei, de ezeket sajnos mindig megkésve ismerjük fel.”
    http://librarius.hu/2016/02/19/igy-...rckepei-15-eves-koratol-90-eves-koraig-fotok/