Magyar torrent oldalak Interjú az nForce tracker tulajdonosával

A témát ebben részben 'Torrent oldalak Témái' bluebird hozta létre. Ekkor: 2017. február 17..

  1. bluebird /

    Csatlakozott:
    2016. december 03.
    Hozzászólások:
    172
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    Álomvilág
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    fejlec.jpg

    Sziasztok!

    Ezúttal endless85-tel, az nForce torrent tracker tulajával beszélgettünk az oldallal kapcsolatban. Cikkünket olvashatjátok el az alábbiakban. :tef293:

    1. Már néhány éve üzemel az oldal. Mikor kezdted és honnan jött az elhatározás, hogy egy torrent oldalt készíts?

    Ennek több oka is volt, de kezdjük a legelején. Még a múltban létezett két torrent oldal, amelyeknek tagja voltam, név szerint az Independence és a Spiryt torrent trackereknek. Ez a két oldal akkoriban olyan tartalommal rendelkezett, hogy megfertőzött a torrentezés világa, így én akartam a torrent oldalak top 10-es skáláján a legelső lenni! Sajnos ez akkoriban seedszerver nélkül lehetetlen volt! De hamarosan nyílt egy oldal, ami akkor még kezdetleges volt, és számomra elérhetővé válhatott, hogy ott az oldal top 10-es feltöltője legyek! Nos, regisztráltam is a Z-tracker oldalra, ahova elkezdtem feltölteni a torrenteket! Ekkorra már béreltem seedszervert is és hamar felmentek a TB-ok! El is nyertem akkor az év feltöltője díjat, amiért kaptam egy korsót is! Mellékelem a képeket.

    1.jpg
    2.jpg
    3.jpg


    Megnyertem tehát a Z-tracker oldalon a 2008-as év feltöltője díjat! De nekem ez kevés volt, és az oldalon egy akkori adminisztrátor felkeltette a figyelmemet, a még régen működött sektorféle TbDev fórumra!
    Ekkor ismerkedtem meg a tracker motorokkal! Nemsokára rá 2009-ben megalapítottam a TbDev 2.0-ra épülő inpression.info torrent oldalt, ami talán fél évet futott és aztán be is zárt.
    A bezárás nem volt teljes, mert a háttérben elkezdtem dolgozgatni egy alap motoron, ami a mostani, mondjuk úgy alapkövei!


    2. nForce, jól csengő név egy torrent oldal számára. Mit fejez ki ez a név számodra? Milyen mögöttes jelentés húzódik meg a szó hátterében?

    Ez egyszerűen, mint ahogyan mindenki jól gondolja, az nVidia nForce névből ered! Azért döntöttem e név mellett, mert akkoriban megtetszett az nVidia játék előtti intrója, mely számomra erőt sugároz!


    3. Az oldal kezdő felületén szembetűnő, hogy nálatok lehetőség van többféle nyelv beállítására is. Milyen terved van ezzel kapcsolatban?

    Jelenleg csak a bejelentkező oldal választható idegen nyelveken, de dolgozom a továbbiakban a regisztráció, illetve az oldal idegen nyelveken való használatán is!


    4. Szeretnéd megnyerni az oldal tagjává a külföldieket is?

    Ezen még nem gondolkodtam, de úgy gondolom, ha már itt hazai pályán elérek egy közepes szintű közösséget, nekem az már elégedettséget ad.


    5. Ha valaki regisztrálni szeretne az oldalra, nemet is meg kell jelölni hozzá. Ezzel összefüggésben, hogyan oszlik meg a közösségen belül ez az arány?

    Az identitás választása a regisztrációnál nem kötelező és jelenleg ennek arányát sem publikálnám! Ez egy későbbi fejlesztésben fog szerepet játszani.


    6. A logón ez a szöveg olvasható: „The new age. The new life.” Mit szimbolizál ez a kijelentés?

    Amikor ezt a szlogent választottam a szó szerinti fordításra gondoltam. (Természetesen a torrentezés világában.)


    7. Nálatok egyedi játékok is vannak. Mondanál ezekről pár szót?

    Oldalunkon megtalálhatóak, a már régről ismert flash játékok: tetris, pachman, snake, fallabda stb. Ennek eredményeit az oldal menti, tehát légy te az első a top 10-es skálán!

    Továbbá lottósorsolás is van az oldalon, melynek nyereményalapja a szelvények által vásárolt érték!

    Felhívnánk a figyelmet az egyedi kvíz játékunkra is, melyben 3 kép alapján kell kitalálni milyen játék, film, esetleg sorozatból lettek kivágva a képek.


    8. Az oldal rendkívül hasonlít, egy a magyar oldalak között igen népszerű trackerhez. Bizonyára ezt fel is emlegetik páran. Hogyan reagálsz ilyenkor? Gyakorta vannak ebből félreértések a felhasználók körében?

    Igen, Igen és Igen! Amikor elkezdtem a háttérben dolgozni, akkoriban nagyon megtetszett az nCore oldala!
    Nincs mit tagadni 2010-ben már úgy lettek kialakítva a html funkciók, hogy az nCore oldala volt az alap kiindulás!

    Igen! Sok helyről kapom az "nCore" koppintás címet, de ez az évek alatt változott, és változni is fog!
    Sok közös van még a két trackerben, de folyamatosan próbálom az oldalt egyedivé tenni! Ennek eredménye, hogy már csak pár menüpont hasonlít a big brother-re. Megfelelő szakemberek segítsége nélkül ez egy lassú folyamat!


    9. Ha jól tudom, az oldal egyedüli tulajdonosa vagy. Miért döntöttél úgy, hogy társak nélkül vágsz ebbe az egészbe bele? Emellett van, aki mégis segít az oldal fejlesztésében vagy olyan személy, akinek sokat köszönhetsz?

    Igen, jók az információk! Régen és most is, az oldal egyedüli alkotója vagyok.
    Kaptam-e segítséget? Igen kaptam, sok olyan barát segített az elindulásban, akiknek rengeteg torrent feltöltést köszönhetek!


    10. Ha a közeli jövőbe tekintünk, mik az esetleges elképzeléseid az oldallal kapcsolatban? Van valamilyen célod, amelyet szeretnél elérni az oldalt illetően?

    Nem célom, hogy nagy oldalt hozzak létre, inkább a fájlmegosztás! Számomra fontosabb, hogy a felhasználók megtaláljanak minden olyan tartalmat, amit szeretnének!


    +1 Mit üzennél azoknak, akik még nem csatlakoztak az oldal közösségéhez?

    Nos, hát ha még nem tették meg, akkor tegyék meg! És ha tetszik az oldal, akkor egy torrent feltöltéssel támogassák az oldal fejlődését!


    Amúgy az oldal aránymentes, csak a seedkötelezettséget kell betartani.



    Továbbiakban magáról az oldalról a fórumon bemutató található a Tracker lista fül alatt. Bővebben itt tájékozódhattok.

    Köszönöm az együttműködést, endless85-nek és társszerkesztőmnek Pihinek!

    Köszönöm, hogy elolvastad!
     
    • Like Like x 3
  2. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Nagyon szépen köszönöm az interjút, amit nekünk adtál!
    Örülök hogy sikerült időt szánnod az interjúra, tudom kevés időd volt így is rá, értékelem!
    Szívből kívánom, hogy fejlődjön az oldalad, megérdemled!!!
    Én támogatom egy kis seeddel az oldaladat, sajnos csak ennyit tudok tenni, de több mint a semmi!
    Még egyszer, köszönöm a ránk szánt idődet! Egy nagyon jólelkű és segítőkész embert ismertem meg a személyedben.

    Üdv,
    Pihi, aki valójában Pityu
     
  3. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,734
    Kapott lájkok:
    673
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nagyon szép riport volt Gratulálok
     
    • Like Like x 2
  4. CF dealer / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2011. június 15.
    Hozzászólások:
    24,499
    Kapott lájkok:
    2,267
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Lakhely :
    deutschland
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Köszönjük az interjút, érdekes beszélgetés volt. Szivesen látnék még ilyeneket. :tef293: gratulálok
     
  5. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Köszönjük az interjút,nagyon jóra sikeredet. Nagy grat jár érte!:cső:

    Viszont próbáltam regelni rá,de sajnos az adatok kitöltése után itt megállt a dolog:
    http://nforce.co.hu/regisztracio.php?muvelet=feldolgoz
    És hófehér oldal fogadott,és sehogy nem akart tovább engedni.
     
    Utoljára szerkesztve: 2017. február 18.
    • Like Like x 2
  6. Fater /

    Csatlakozott:
    2011. június 13.
    Hozzászólások:
    2,889
    Kapott lájkok:
    769
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    bluebird - Pihi (aki mellesleg Pityu), szuperek vagytok!
    endless85 nem kevésbé!
    Köszönöm az "olvasmányt" mindhármótoknak!

    [​IMG]
     
    • Like Like x 2
  7. Pihi /

    Csatlakozott:
    2016. január 17.
    Hozzászólások:
    1,118
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Lakhely :
    Magyarország
    Próbáld meg újból, esetleg másik böngészőből. Ma többen is regisztráltak az oldalra, működnie kéne.
    Köszi az infót!
     
  8. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,734
    Kapott lájkok:
    673
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Talán ezen tudsz reggizni: http://nforce.co.hu/regisztracio.php
     
  9. Pipus / Pankrátor Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2013. október 22.
    Hozzászólások:
    3,049
    Kapott lájkok:
    380
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Sziasztok!
    Nos köszönöm a segítséget,de nem megy továbbra sem.
    Firefox-on továbbra is fehér kijelző fogad a 3 lépés után.Sütiket és egyebeket töröltem előtte.
    Google meg ez fogad:........email címet már használják,és nincs is tovább.:hmmm::nem:
    De úgy látom valamelyik mégis sikerült,mert megjött az email címemre a megerősítő email.
    Úgyhogy bent vagyok!yesss
     
    • Like Like x 1
  10. Nano /

    Csatlakozott:
    2015. március 09.
    Hozzászólások:
    2,734
    Kapott lájkok:
    673
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Nekem is sikerült,igaz az elején töbször nem fogadta el,pedig mindent kitöltöttem de már oké,jó kis oldalnak nézem !!!! yesss
     
    • Like Like x 1
  11. bluebird /

    Csatlakozott:
    2016. december 03.
    Hozzászólások:
    172
    Kapott lájkok:
    102
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Lakhely :
    Álomvilág
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    A fehér oldallal ne törődjetek, megérkezik az email Firefox alatt is. yesss
     
  12. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Köszönöm mindhármótoknak az interjút, Endlessnek külön hisz tudni hogy időhiánnyal küzd, mégis szánt rá időt.
    Bluebird és Pihi , grt szép munkát hoztatok ismét össze.
     
    • Like Like x 1