Filmklub Jane Fonda a legfiatalosabb 79 éves a világon

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. szeptember 03..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Elképesztő asszony Jane Fonda, erre az idei velencei filmfesztiválon megint rácsodálkozhattunk. A 79 éves színésznő úgy néz ki, mintha 54 lenne, és ahogy a sajtónak elmondta, csak azt sajnálja, hogy túl rövid volt a szexjelenetük a 81 éves Robert Redforddal a nemrég bemutatott közös filmjükben. Az Our Soul at Night egy érzelmes történet két idős ember közeledéséről, amit az tesz igazán különlegessé, hogy a hatvanas évek egyik ikonikus szerelmespárja játszik újra együtt benne, fél évszázaddal legendás közös filmjük, a Mezítláb a parkban után.


    „Akartam még egy filmet csinálni vele, mielőtt meghalok” – mondta kertelés nélkül Robert Redford a velencei sajtótájékoztatón, amikor arról kérdezték, hogy miért Jane Fondát kérte fel partnerének a legújabb filmjéhez. A két hollywoodi legenda először 51 éve dolgozott együtt A hajsza című krimiben, aztán két évre rá jött leghíresebb közös munkájuk, a Mezítláb a parkban, majd 1979-ben A Las Vegas-i lovas. Mindháromszor szerelmespárt játszottak, ahogy most is a negyedik közös filmjükben, a velencei filmfesztiválon versenyen kívül bemutatott Our Souls at Night-ban is.

    [​IMG]

    Robert Redford és Jane Fonda az 1979-es A Las Vegas-i lovas című filmben, és 2017. szeptember 1-én a velencei filmfesztiválon

    Forrás: Mokép / AFP

    „Tetszik, hogy ez a két film (a Mezítláb a parkban és a most bemutatott, a szerk.) keretbe foglalja a pályánkat” – nyilatkozta Jane Fonda, amikor Velencében átvette az életműdíjat, amit ebben az évben Redfordnak és neki ítéltek oda. „Csodásan csókol” – árulta el ugyanekkor Redfordról. „És szerettem volna megint beleszeretni. A Mezítláb a parkban-ban alig bírtam ki, hogy ne érjek hozzá. Az Our Souls at Night-ban hasonló a dinamika a szereplők között.”

    [​IMG]

    Robert Redford és Jane Fonda az életmű Arany Oroszlánokkal a kezükben a velenvei filmfesztiválon

    Forrás: AFP/Filippo Monteforte

    Addie (Fonda) és Louis (Redford) szomszédok egy olyan barátságos amerikai kisvárosban, amilyen valószínűleg csak a filmekben és a Szívek szállodájá-ban létezik. Mindketten özvegyek, a gyerekeik már rég kirepültek a fészekből, napjaikat olyan tevékenységek töltik ki, mint a keresztrejtvényfejtés, a híradónézés vagy a főzés. Egy este Addie bekopogtat Louis ajtaján, és megkéri, aludjon vele – na, nem úgy, csak tényleg alvás, mert az éjszakát a legnehezebb egyedül átvészelni.

    Louis kér egy kis gondolkodási időt, aztán másnap már megy is az asszonyhoz, kezében a papírzacskóba gyömöszölt pizsamájával és fogkeféjével. A beszélgetés kissé nyögvenyelősen indul, de jót alszanak együtt, úgyhogy másnap újra egy ágyban kötnek ki, és harmadnap is. Fokozatosan bevonódnak egymás életébe, megismerkednek egymás gyerekeivel, egy idő után felvállalják a kapcsolatukat a kisváros előtt is, illetve eljutnak oda is, hogy már nem csak egymás mellett akarnak feküdni az ágyban.

    [​IMG]

    Robert Redford és Jane Fonda az Our Souls at Night című filmben

    Forrás: Netflix

    Az Our Souls at Night bájos film. Nincs semmi forradalmi abban, ahogy az időskori szerelmet ábrázolja (tehát nem egy Hetedik mennyország), de végig méltóságteljesen kezeli a figurákat, egyszer sem kerülnek elő benne a szokásos „kiesett a protkóm”-típusú öregemberes poénok.

    Fura is lenne mondjuk, mert a 79 éves Jane Fonda és a 81 éves Robert Redford is elképesztően jól tartja magát. A filmben nem említik a főhősök korát, de mindkettőnek 40 körüli gyereke van, úgyhogy a történet szerint simán lehetnek akár hatvanasok is. Én mindenesetre nagyon meglepődtem azon, hogy döbbenetesen csinos Fonda – akit már rég nem láttam filmben - úgy mozog, úgy beszél, és úgy ugrik be az ágyba, mint egy fiatal nő, de Redfordnak sincs szégyenkeznivalója: amikor lehuppant a parkettre összerakni egy modellvasutat a nő unokájával, nekem már attól is megfájdult a hátam, hogy csak néztem.

    Fonda és Redford is visszafogott, finom alakítást nyújt, a 38 éves szünet ellenére még mindig megvan közöttük a vibrálás, és az is rendkívüli, hogy az ő bámulatos karrierjükkel és életükkel a hátuk mögött még mindig ilyen hitelesen el tudnak játszani teljesen hétköznapi embereket. Mindkettőjüknek jut jó pár varázslatos pillanat: például Redford összes jelenete az öregfiúkkal a kávézóban (itt jó érzékkel beültették a csapat falkavezérének a mindig remek Bruce Dernt), Fonda pedig elragadó, ahogy kocsikázás közben pont úgy nem bírja ki, hogy ne érintse meg Redfordot, mint egy szerelmes kamasz.

    [​IMG]

    Robert Redford és Jane Fonda az Our Souls at Night velencei sajtótájékoztatója után

    Forrás: AFP/Tiziana Fabi

    Az Our Souls at Night a velencei világpremier után alig pár héttel, szeptember 29-én kerül majd be a Netflix kínálatába.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...