Filmklub Jennifer Lawrence csalódott magában

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. augusztus 11..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Ha csak a számokat nézzük, szép siker volt Chris Pratt és Jennifer Lawrence űrrománca, az Utazók, hiszen majdnem megháromszorozta a 110 millió dolláros költségvetését. De sokan botrányosnak ítélték a filmet, pontosabban a történet egyik mozzanatát (és innen értelemszerűen spoilerek következnek), amikor a hibernációból felébredt gépész (Pratt) felkelti az egyik utastársát (Lawrence), hogy ne egyedül töltse el az utazásból hátralévő kilencven évet, de ezzel egyben halálra is ítéli a nőt.

    [​IMG]

    Jennifer Lawrence és Chris Pratt az Utazók című filmben

    Forrás: InterCom

    Súlyos erkölcsi döntés, amit a forgatókönyv nem járt alaposan körbe, és egy akciódús fináléval megpróbálta elkenni a problémát. Nem akart antihőst faragni Chris Prattből, se végiggondolni a kényes döntést, és úgy tett, mintha szép romantikus filmet lehetne kerekíteni ebből a történetből.

    Pedig nem lehetett, erre hívták fel a figyelmet a kritikák (köztük a miénk is), és erre jött rá később Jennifer Lawrence is, aki a Vogue friss interjújában egyetértett azokkal, akik szerint azzal kellett volna kezdődnie a történetnek, hogy felébred az ő karaktere.

    „Csalódtam magamban, amiért nem szúrtam ki ezt. A forgatókönyvet gyönyörűnek találtam – egy kifacsart, bonyolult szerelmes történetnek. A film egyáltalán nem volt kudarc, és nem is szégyellem egyáltalán. Csak jobban bele kellett volna ásnom magam pár dologba, mielőtt igent mondtam rá.”

    [​IMG]

    Jennifer Lawrence és Chris Pratt az Utazók című filmben

    Forrás: InterCom

    Ebben a változatban Lawrence szemén keresztül ismertük volna meg a történetet, vele szimpatizáltunk volna, amikor lelepleződik a film nagy csavarja, a gépész döntése pedig valószínűleg egy flashbackben bontakozott volna ki. Máshova tolhatták volna a hangsúlyokat, és az is jobb lett volna talán, ha a párnak hosszú szembesítések és beszélgetések során kell megoldania a problémáját, és nem úgy, hogy az űrhajót fenyegető katasztrófa eltereli a figyelmüket.

    http://ftr.fivefilters.org/
    http://static.origos.hu/s/img/i/1612/20161201jennifer-lawrence-es-chris-pratt.gif?w=310&h=128

    Jennifer Lawrence és Chris Pratt az Utazókban

    Forrás: InterCom

    Nézze meg Jennifer Lawrence élete első szexjelenetét!

    Először az ágy közelében hullik le a fekete ruha, és derül fény Lawrence káprázatos alakjára, de aztán már az ebédlőben sem tudnak uralkodni magukon, és a színésznő az asztalon átmászva cserkészi be a férfit. Nézze meg az Utazók szexjelenetét!
    KAPCSOLÓDÓ CIKK

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...