Tech Jöv?re valós id?ben kémkedne az FBI

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Devil hozta létre. Ekkor: 2013. március 28..

  1. Devil / Guest

    Az ügynökség alanyi alapon minden amerikai lakos chatelését naplózná.

    Meglehet?sen érdekes cikkel rukkolt el? tegnap az RT hírportál, amely alapján a még manapság is büszkén a szabadság földjeként emlegetett Egyesült Államok egyre „orwellibb” módokon próbál kémkedni a választópolgárai után. A beszámoló szerint Andrew Weissman, az FBI általános tanácsadója a National Press Clubban összegy?lteknek múlt héten elmondott beszédében kihangsúlyozta, hogy az FBI a jöv? év elejét?l kezdve valós id?ben kívánja naplózni a lakosság teljes chatelését, méghozzá alanyi alapon, tehát bármiféle bírói végzés nélkül figyelnének mindenkit.

    Az úriember szerint ez elméletileg úgy m?ködne, hogy valamiféle szabályozással a chatszolgáltatások üzemeltet?inek kötelez?vé tennék az adatok valós idej? továbbítását a rendszerükbe. A problémát alapvet?en az jelenti, hogy az általa „kiberterroristáknak” nevezett egyének miatt bevezetni kívánt megoldás kikerülése több módon is nevetségesen egyszer?, lényegében csak a célszemélyeket nem lennének képesek megfigyelni.

    Ezen felül természetesen az aggregált információkat évekre visszamen?en több példányban tárolni kellene, miközben a teljes adatbázisnak kereshet?nek kellene lennie. A rendszer üzemeltetéséhez döbbenetes mennyiség? er?forrásra volna szükség, a hatékonysága megkérd?jelezhet? lenne, a jogi és etikai problémák ecsetelésébe pedig inkább nem mennénk bele.

    Wiezner István, 2013. március 28.
    http://techcorner.hu/pcworld/jovore-valos-idoben-kemkedne-az-fbi.html
     
  2. Devil / Guest

    tudjátok mit kéne naplózni?!

    Nagyon remélem, hogy az amcsik hülyeségeiket nem fogjuk át venni teljes egészében, habár már itthon is naplóznak elég sok mindent talán már ezeket is naplózzák amiket itt írogatunk!?

    Magyarul csak annyit akartam ehez hozzáf?zni, hogy remélem az Anyukájuk jól vannak!
     
  3. Atlantisz /

    Csatlakozott:
    2010. augusztus 02.
    Hozzászólások:
    3,121
    Kapott lájkok:
    21
    Beküldött adatlapok:
    0
    Félelmetes , én nem záróm ki

    Félelmetes , én nem záróm ki hogy addig addig próbálkoznak amíg véghezviszik a tervüket , az hogy nem lenne hatékony meg nem tudom honnan veszik , vagy már csinálják csak kicsiben .