Gazdaság Jövőre teljesen átáll napenergiára a menő egyetem

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Mézga hozta létre. Ekkor: 2018. január 19..

  1. Mézga / nem lopott :D

    Csatlakozott:
    2016. május 10.
    Hozzászólások:
    16,667
    Kapott lájkok:
    5
    Beküldött adatlapok:
    0
    Két vállalattal is megállapodott a University of New South Wales intézmény vezetősége napelemes erőművekből származó energia vásárlásról. Az átállás már 2019-ben megkezdődik.


    Környezetvédelmi és gazdaságossági szempontból is előnyös az egyetem számára a nemrég aláírt megállapodás a megújuló energia felvásárlásáról - írja a CNBC.

    A teljes energiafelhasználást átállítják


    Az ausztrálok menő oktatási intézménye a Maoneng Australia és a Origin Energy nevű vállalatokkal kötött szerződést a megújuló energia felvásárlására. Eszerint az intézmény kötelezettséget vállal arra, hogy évente 124 ezer megawattórányi tiszta energiát vásárol fel partnereiről.

    [​IMG]
    Az ausztrál intézmény a napenergiára áll át (illusztráció)Forrás: Pixabay

    A Maoneng így megkezdheti Sunraysia Solar Farm nevű erőművének építését, ahol a termelés várhatóan 2019 második felében indulhat meg. Az egyetem célja az, hogy működésük 2020-ra elérje a nulla kibocsátást.

    Gyors ütemű bővülés


    A napenergia - valamint mellette a szélenergia - igen gyors ütemben hódít teret az energiaellátásban. A Nemzetközi Megújuló Energia Ügynökség (IRENA) 2017-ben kiadott jelentése szerint,

    a világ szolár-energia kapacitása 2016-ban 295664 megawattra nőtt.

    A növekedés éllovasai Kína és India, de a világ egyre több országában alkalmaznak naperőműveket a környezetbarát villamos energiáért.

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...