Jogi Formula

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' vaya hozta létre. Ekkor: 2012. november 09..

  1. vaya /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 04.
    Hozzászólások:
    193
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Egyre többet elmélkedem a jogi nyilatkozatokon,melyek megjelennek a magyar torrentoldalakon.
    Bizonyára ti is olvastátok ?ket.
    A xy oldal és annak vezetése a tartalomért nem felel cím?re gondolok.
    Mi tartozik a tartalomhoz?
    Számtalan kérdés felmerül.
    Csak a torrentek,vagy a jegyzett kapcsolatok?
    Csak anonymus feltölt?,esetleg annak rögzített adatai,amit általában csak a vezet?k látnak?
    Esetleg a megosztásban résztvev?k IP-je,e-mailja?
    Ezek nem tartoznak a tartalomhoz? Akkor miért is rögzítik?
    Egy jogtalan behatolásnál megszerzett adatokért ki is felel?

    Várom észrevételeiteket.
     
  2. barcada /

    Csatlakozott:
    2012. május 23.
    Hozzászólások:
    378
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Véleményem szerint els?sorban a megosztott adatokért nem akarnak felelni az oldalak. Szervereiken kizárólag a torrent meta-fájlokat tárolják, a filmeket, zenéket, játékokat... nem. Gondolom erre vonatkozik a szabályzat.
    A személyes adatokért pedig kizárólag az felel, aki megadja ?ket. Senki nem köteles korrekt adatokat adni magáról. A torrentezés alapjában véve nem a leglegálisabb dolog, szóval nem árt védeni a személyazonosságot, amennyire csak lehet. Bár igazából mindenki lenyomozható.
    Az IP az más tészta, viszont ha azt nézzük, akkor a google és társai is gy?jtik az IP címeket, állítólag statisztikai célból.
    Véleményem szerint, aki nem akar virtuális lábnyomot hagyni a neten, az ne is menjen fel rá.
     
  3. vaya /

    Csatlakozott:
    2011. augusztus 04.
    Hozzászólások:
    193
    Kapott lájkok:
    2
    Beküldött adatlapok:
    0
    Vitatkozzunk!

    Szia barcada!
    A tartalom fogalmát mi merítheti ki? De maradjunk az általad említett példánál!Véleményed szerint a megosztott tartalmakért nem felelnek az oldalak.Rendben, de egy oldal felel?sségének megállapításánál figyelembe vehetjük-e azt ,hogy az xy oldalon valaki elln?rizte az adott torrentet? Mert az adott személy, aki nick mögé rejtve ellen?rizte az adott fájlt,nos ? az oldal szerves részéhez tartozik.
    Virtuális lábnyommal kapcsolatos észrevételeddel egyetértek.
     
  4. barcada /

    Csatlakozott:
    2012. május 23.
    Hozzászólások:
    378
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    Vaya

    Szia vaya!

    Gondolom, hogy a tartalomba beletartoznak a tagokról leadott adatok is. Viszont az oldal nem kötelez senkit, hogy pontos adatokat adjon meg. Viszont megígérik, hogy harmadik személynek nem adják ki ?ket. Az oldal feltörésekor esedékes adatlopás ellen pedig sok esetben az oldalak nem tehetnek semmit, szóval nem hibáztatnám ?ket. Az "edzettebb" hackerek ellen sok oldal tehetetlen.
    Az igaz, hogy a torrenteket ellen?rz? moderátorok a szerveres részhez tartoznak, viszont ?k nem a feltöltött adatot ellen?rzik, csak a torrent adatlapját. Esetleges bejelentés után (hibás fájl, vírusos torrent...) törlik a torrentet, esetleg a tagot is. Az adathoz pedig addig nem is férnek hozzá, míg le nem töltik.
     
  5. Stabilo /

    Csatlakozott:
    2012. április 15.
    Hozzászólások:
    18
    Kapott lájkok:
    0
    Beküldött adatlapok:
    0
    tenni vagy nem tenni

    Sziasztok, üdv. barcada!

    A hozzászólásod ezen részén akadtam meg egy kicsit:
    "Az oldal feltörésekor esedékes adatlopás ellen pedig sok esetben az oldalak nem tehetnek semmit, szóval nem hibáztatnám ?ket. Az "edzettebb" hackerek ellen sok oldal tehetetlen."

    Nekem az a véleményem, hogy az oldalak a legtöbb hibáért, résért igenis felel?sek, hiszen a jogi nyilatkozatban szerepl? mondattal, miszerint: harmadik félnek nem adják ki az adatainkat, számomra ebben az is benne foglaltatik, hogy ha nem is kézzel-lábbal, de vigyáznak az adatainkra. Nos, amikor egy hozzá nem ért? személy hobbiból nyit egy torrent oldalt, akkor vállalja (vállalnia kellene) érte a felel?sséget és vigyázzon rá, tartsa karban a kis oldalát, hogy minél kevésbé legyen az sebezhet?. Hiszen a "harmadik félnek nem adjuk ki" az szerintem olyan dolog, mint amikor betesszük a bankba a pénzünket, ?k is páncélszekrényben tartják és nem teszik ki egy asztalra közvetlenül a bejárat mellé, hogy az ajtót átlépve (ajtó=rés) azt az arra jogosulatlanok csakúgy elvigyék, ahogyan az adatainkkal is megtehetik ezt. Tehát az, hogy nem szolgáltatják ki az adatokat, számomra a védelem biztosítását is jelenti, mert védelem nélkül mit ér ez az ígéret?
    Aki nyit egy torrent oldalt, az igenis vállalja a felel?sséget, legyen meg a szükséges technikai/informatikai háttér és vezet?ség, akik nem vérpistikét akarnak játszani, hanem biztonságban tudni a felhasználókat.

    Ugyanakkor tényleg nem minden esetet, hacker támadást lehet kivédeni még a nagyobb oldalak esetében sem. Semmi sem sebezhetetlen, én csak azt mondom, hogy akinek nincsen olyan tudása/háttere, hogy megtudja védeni a tagokat, az olyan ne is nyisson torrent oldalt. Ennél fogva visszakanyarodva ahhoz, amit kiragadtam az írásodból, én néhány kisebb oldalt igenis felel?ssé tennék azért, hogy illetéktelenek betudnak jutni a rendszerükbe. Ez nagyobb, felkészültebb oldalaknál nincs feltétlen így. De mint mondtam, senki és semmi nem sebezhetetlen.