Nagyvilág Sport Kiderült, miért távozik Szujó Zoltán az MTVA-tól - a kommentátor is megszólalt

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' Laci86 hozta létre. Ekkor: 2019. május 12..

  1. Laci86 / Moderator

    Csatlakozott:
    2013. március 20.
    Hozzászólások:
    441
    Kapott lájkok:
    120
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Operátor, elsősegély nyújtó
    A sportriporter részletesen elmesélte, milyen okokból döntött úgy, hogy nem vesz részt tovább a Forma-1-es közvetítésekben.

    18 év után búcsút int a magyarországi Forma-1 közvetítéseknek Szujó Zoltán. Mint kiderült: az MTVA szerződésszegés miatt mondott fel a műsorvezető-kommentátornak, aki azonnali hatállyal távozott.

    Szujó a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzése közben írt egy búcsúzkodó posztot Instagram-oldalán, ekkor még nem lehetett tudni, mi áll a távozás hátterében:

    "Minden verseny, minden utazás és minden történet véget ér egyszer. Úgy tűnik, az én F1-es utazásom is a végéhez közeledik - legalábbis egyelőre. Sokat tanultam a világról, az emberekről és saját magamról az elmúlt 18 évben. Köszönöm, hogy figyeltetek, és ne feledjétek: öveket bekapcsolni!"
    - írta.

    Az MTVA szombat délután kiadott egy közleményt, amelyből kiderül, hogy "szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondtak Szujó Zoltánnak.

    Azt írják, a sportriporter-kommentátor súlyosan megszegte a szerződésében vállaltakat, ezért a közmédia úgy döntött, hogy kényszerűségből felbontja a műsorvezető cégével kötött kontraktust. A történtek miatt az MTVA a jövőben nem Szujó Zoltánnal képzeli el a Formula-1-es műsorok közvetítését.

    A közmédia sok sikert kíván a műsorvezetőnek a szakmai és a magánéletében - áll a közleményben.

    Mostanra már Szujó Zoltán is nyilatkozott a szakításról. Az Indexnek elmondta, hogy "nem politikai, hanem emberei és szakmai okok vezettek" az M4 Sporttól való távozásához.

    Kiderült, hogy Szujó Zoltán és állandó szakkommentátor társa, Wéber Gábor eredetileg a helyszínről, Barcelonából közvetítették volna a hétvégi Spanyol Nagydíjat, de már a pénteki első szabadedzésen hanghiba nehezítette a dolgukat. Mivel ezt Budapesten nem tudták megoldani, a vezetőség arra kérte Szujóékat, hogy repüljenek vissza Barcelonából, és a stúdióból közvetítsék a szombati és a vasárnapi eseményeket. Végül mindketten Budapestre utaztak, ez azonban nagyon kiborította a sportriportert, aki jelezte is szombat délelőtt, hogy a történtek miatt nincs közvetítésre alkalmas idegállapotban, ezért kérte a vezérigazgatótól és a főszerkesztőtől a helyettesítését. A válasz erre az volt, hogy megoldják a cserét, és Szujónak már vasárnap sem kell bemennie, de azt is hozzátették, hogy nem tűrik el ezt a viselkedést.

    A kommentátor ekkor beadta a felmondását, amit az MTVA el is fogadott. Erről csak akkor értesült, amikor az időmérő edzés előtti felvezetőműsorban Mérei Andrea műsorvezető beolvasta, hogy megköszönték Szujó Zoltán munkáját.

    A sportriporter az Indexnek elmondta, hogy már 3 éve érett a felmondása, mert úgy érezte, folyamatosan leépítették a Forma-1-es közvetítésért dolgozó stábot. Remek szerkesztőket küldtek el, akiket rutintalan fiatalokkal pótoltak, de a csapat a változások ellenére is kemény munkával igyekezett a korábbi színvonalat biztosítani a közvetítések és a háttérműsorok során.

    Elmondta, hogy korábban is voltak hanghibák, ha a helyszínről közvetítettek, de azokat kiküszöbölték, a mostani eset megoldása viszont felháborította Szujót, aki úgy érezte, betelt nála a pohár.

    "Rengeteg munkám volt a Forma-1 itteni felépítésében, ezért is vittek át a közmédiához 2012-ben az F1 közvetítési jogainak megszerzésével. A gyerekemként tekintettem rá, ahogy kicsit az M4 Sportra is, aminek az alapjait még én tettem le, amikor pár hónapig a Telesportot vezettem. Visszatérve a Spanyol Nagydíj hétvégéjére: 2019-ben egy ilyen műszaki hiba megengedhetetlen. Részemről itt a harc vége"

    - jelentette ki.


    Forrás: www.szeretlekmagyarorszag.hu
     
    • Informatív Informatív x 1