Filmklub Liam Neeson Egy Hókotróról Osztja A Halált

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2016. május 13..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Liam Neesont legközelebb Martin Scorsese Némaság című kosztümös keresztény drámájában láthatjuk a mozikban, de azok se bánkódjanak, akik akkor szeretik a legjobban az ír színészt, amikor bosszúhadjáratot folytat. Elvállalta ugyanis Az eltűnés sorrendjében című norvég gengszterfilm remake-jének főszerepét. Az eredeti verzióban Stellan Skarsgaard játszotta a visszahúzódó hómunkást, aki a fia halála miatt gyilkosságsorozatba kezd, és még a helyi maffiának is nekimegy.

    [​IMG]
    Liam Neeson a Fehér pokol című filmben

    Forrás: Pro Video
    A Némaság-gal ugyan tett egy nagyszerűnek ígérkező kitérőt, de úgy tűnik, végleg nem akar elszakadni a bosszú motívumára építkező akciófilmektől. Ha már marad a kaptafánál, akkor remek választás a részéről ez a remake. Például azért, mert egy hatalmas hókotró vezetőjeként láthatjuk majd az Elrabolva sztárját.

    http://videa.hu/videok/filmklub/fil...orrendjeben-elozetes-xb6nvweF2rEsQBlH?start=0

    De ami ennél fontosabb, hogy az alapanyag sokra hívatott: a 2014-ben a magyar mozikban is vetített norvég film kivételesen erős és egyedi hangulatú bosszútörténet volt. Remekül párosította a hajmeresztő erőszakot a fekete humorral, még a Tarantinón edződött filmrajongóknak is tartogathat meglepetéseket. Emlékszem, már akkor sem értettem, hogy nyilvánvaló érdemei ellenére miért nem emlegették sokkal többet Az eltűnés sorrendjében-t. Be is raktam a cikkbe a film magyar feliratos előzetesét, hátha most, pár évvel elkésve ugyan, de még pár ember felfedezi magának.

    Optimista vagyok, mivel a remake-et is az eredeti filmet készítő Hans Petter Moland rendezi majd – csak ezúttal angolul és Amerikában. A sokunk által kedvelt skandináv hangulat tehát sérül majd, de egy lényegi komponenst azonban odaát is megtalál majd a rendező: havas, hegyes tájakból Amerikában sincs hiány.

    Forrás: http://www.origo.hu/filmklub/blog/e...s-sorrendjeben-remake-norveg-hans-petter.html