Libranet

A témát ebben részben 'Torrent oldalak hírei' xabadarc40 hozta létre. Ekkor: 2024. január 08..

  1. xabadarc40 /

    Csatlakozott:
    2023. január 17.
    Hozzászólások:
    145
    Kapott lájkok:
    26
    Beküldött adatlapok:
    0
    Nem:
    Férfi
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    • 2024-01-07
      12 éves a Libranet

      12 éve január elején, miután mindenki kijózanodott a bejglikómából és a szilveszterből, szomorúan vette észre mindenki, hogy akkor az ország kedvenc könyves oldala leállt, eltűnt az éterből a Bitbook. Közöttük voltam én is, és persze Ti is. Ez a légüres tér nem maradhatott a könyvek körül, hiszen már akkor is egyre többen voltak, akik digitálisan szerezték be az olvasnivalót nap mint nap. Ennek persze már akkor is különböző okai voltak, mert ugye volt, akinek anyagi problémát okozna annyi könyv megvásárlása, amennyit szeretne, volt akiknek elérhetetlen volt szinte földrajzi okokból a beszerzés (külföldön élők). Éppen ezért elhatároztam, hogy a kezembe veszem a sorsom, és megalapítottam a Libranetet.

      Az elején nyilván rengeteg munka volt mögötte, hogy technikailag akárhogyan is, de működjön az oldal. Ebben nagy segítséget jelentett az akkori csapatom, akik segítették a folyamatot, és az újonnan alakuló moderátori csapat is. A régi oldal moderátorai ugyanúgy megdöbbenve vették észre az oldal eltűnését, és azonnal a segítségünkre siettek az új oldalnál is. Bár az idők változnak, és már nincs mindenki velünk, de a munkájuk megkérdőjelezhetetlen, amit akkor segítettek, még ma is végigkíséri az oldal működését. Személy szerint arra emlékszem, hogy két dolgot csináltam akkoriban januárban: vagy a füstből és koffeinből programkódot alkottam, vagy megbeszélés volt arról, hogy mit kell megoldani, és milyen sorrendben. Ezeket a megbeszéléseket természetesen mindig egy rendes berúgás is követte, amit ma már nem is bírna el a testünk, de akkor még fiatalok voltunk, üdék, és 20 kilóval könnyebbek. Talán még szebbek is voltunk... :tef161:
      A több mint egy évtized (jézusom, ezt leírni durva) alatt rengeteg kihívással néztünk szembe. A fenntartás nem volt zökkenőmentes. Szűnt meg a domainünk (a no-ip.org megszűnt), a szerveres gondokkal is meg kellett küzdeni. Még a tavalyi évben is voltak vele gondjaink, de rendszergazdáink szuper munkát végeztek nyáron, és azóta lekopogom, de szépen muzsikál a rendszer. Pedig az évek alatt többször megpróbáltak minket eltemetni. Mondták, hogy nem értünk ehhez az egészhez (ami részben igaz volt), mondták, hogy megunjuk (láthatóan nem). Megküzdöttünk tehát az évek során leállásokkal, szerverekkel, domainváltással, túlterheléssel, de eddig ki merem jelenteni, hogy sikerrel vettük az akadályokat. Személy szerint azért volt néhány álmatlan éjszakám ezek miatt, de az erőt mindannyian adtátok, bátorítottatok, nem hagytátok, hogy feladjam. Elképesztőek vagytok, amikor segítségre van szükség, és kérdések és szó nélkül jönnek a bátorítások, vagy éppen az anyagi segítség egy szerver váltáshoz!
      Minden törekvésünk természetesen hiábavaló lett volna, ha ehhez nem jöttök Ti, akik használjátok az oldalt. Az oldal akkor lehet a legerősebb, ha a felhasználói élvezik a gyümölcsét, és olvasnak, zenét hallgatnak, vagy csak beszélgetnek egymással. Az évek során több, mint 1.000.000 üzenetváltás történt az oldalon, néhány 10.000 fórumbejegyzés történt, óránként csúcsidőkben pedig az oldal 300.000 fölötti kapcsolatot kell lekezeljen. Ezek brutális számok, és legyetek magatokra büszkék, mert ebben mindenki ott van.
      A feltöltők az oldalon megszámlálhatatlan órát dolgoztak azért, hogy a nyugodt napokban tudjatok olvasni, zenét hallgatni. Brutális kimondani is, hogy több mint 100.000 anyagot tettek elérhetővé, és ez ugyanennyi adatlap kitöltésével is járt. Rengeteg meló, hogy utána rendszerezett lehessen minden. Nem is tudom, hogy tisztelegjek ez előtt, vagy gratuláljak. Mindenesetre a köszönöm gombra ha gyakrabban kattintotok, az nekik is jól esik, erre szeretnélek bátorítani Titeket :tef344:
      Mindig, amikor valami gebasz van, akkor a moderátori csapaton csattan az ostor. Ők azok a hősök, akik egyszerre vannak két tűz között. Az egyik oldalon bárkinek bármilyen gondja van, hozzájuk fordulnak (és fordulhatnak), legyen az probléma a feltöltéssel, hiba az oldalon, vagy csak a napi moderálás folyamatos, monoton darálása. Minden, ami felkerül az oldalra, kézzel ellenőrzik, miközben minden mást is csinálnak. Ők a kapu őrei felém is, ha technikailag elakadnak, akkor ők adják át nekem az infót, ha meg kell oldani. Nem merném kijelenteni, hogy a leglelkesebben csináltam ezt mindig, de megtaláljuk a közös hangot, és amikor sikerül találkozni, akkor úgyis minden megold egy pár oldott este, finom kajával és iszonyatos mennyiségű alkohollal. Mondtam már, hogy az oldalt igazán támogathatná valamelyik skót whisky gyártója? :tef161:
      Ezek bár nagy dolgok, de ezzel nem lehet kerek egész a történet. Ebben az évben is a támogatóink azok, akik biztosították az anyagi hátterét az egésznek. Nélkülük nem lenne szerver, amin az egészet csinálhatnánk. A lista igen hosszú lenne, ha adatvédelmi okokból nem az lenne az elvünk, hogy nincs lista. Még sajnos ott nem tartunk, hogy a többletpénzt is eligyuk, de tudnotok kell, hogy a támogatásitok nélkül ez az egész már sehol se lenne.
      Büszke vagyok arra, hogy egy ennyire összetartó és működő csapatot sikerül egyben tartanom, és 12 éve töretlenül tudunk adni egy kis értéket a mindennapok szürke tengerébe. Remélem, hogy a következő tucat évünk is ilyen lesz, ahol a nehézségek ellenére elérjük közös erővel azt a célt, hogy mindenki számára legyen hozzáférhető az olvasás és a zenehallgatás.

      Köszönöm, hogy itt vagytok, hogy segítitek én álmom megvalósítását, és hogy türelemmel kezelitek a hülyeségeimet is!
      PaLa
     
    • Like Like x 1