Filmklub Mark Hamill nagyon nem akart megint Luke Skywalker lenni

A témát ebben részben 'Hírek a Nagyvilágból' macseklany hozta létre. Ekkor: 2017. január 29..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,637
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Mark Hamill a Vulture újságírójának arról mesélt, hogy egyáltalán nem volt biztos benne, hogy neki szerepelnie kellene a Star Wars hetedik epizódjában. Attól tartott, az új trilógiának csak egyetlen kimenete lehet: csalódást fog okozni az embereknek.

    [​IMG]

    Mark Hamill, Carrie Fisher és Harrison Ford a Csilagok háborúja című filmben

    Forrás: Photo12/Archives du 7e Art/Lucasfilm/Lucasfilm

    Még egy körmönfont menekülési útvonalat is kitalált magának: abban bízott, hogy Carrie Fisher és Harrison Ford úgysem vállalja majd el, és utánuk már ő is könnyedén mondhat nemet az új filmre. „Túl gazdag és túl rigolyás” – magyarázta el, miért hitte azt Fordról, hogy nem fog kötélnek állni. Emlékeztetett arra, hogy Han Solo megformálója sokáig hallani sem akart a filmsorozatról, idegesítette a színészt, hogy hiába szerepelt számos nagy filmsikerben, mégis mindig a Star Wars-t emlegették fel neki.

    [​IMG]

    Mark Hamill a Star Wars: Az ébredő Erő című filmben

    Forrás: Fórum Hungary

    Aztán egyik nap Hamill azt olvasta az újságban, hogy Ford rábólintott. Ez olyan volt a számára, mintha besorozták volna az új filmbe. "Ha ezek után nemet mondok, a rajongók a házam elé vonulnak, mint a Frankenstein-ben a mérges falusiak, csak nem fáklyákat, hanem fénykardokat tartanak a kezükben. Én lettem volna a leggyűlöltebb ember a Star Wars-rajongók körében.”

    Hamillt először sokkolta, hogy csak a film utolsó percében tűnt fel, sajnálta, hogy így egyetlen régi színésztársával sem forgatott együtt. De aztán rájött, hogy milyen kényelmes helyzetet teremtett számára a forgatókönyv. Úgy élvezhette ki, hogy visszatért a Star Wars-univerzumba, hogy közben nem terhelte felelősség. "Ha szörnyű lett volna a film, és most mindenki utálná, nyugodtan mondhatnám, hogy ez nem az én hibám."

    [​IMG]

    Mark Hamill a Star Wars: Az ébredő Erő című filmben

    Forrás: Fórum Hungary

    Ha netán a nyolcadik epizód rosszul sülne el, a fentebbi kifogással biztosan nem mentegetheti magát Hamill, hiszen abban nagyobb szerep fog rá hárulni. Alighanem Rey-t tanítja majd az Erő használatára.

    A sorozat nyolcadik rásze, a Star Wars: Az utolsó Jedi december 15-én kerül a magyar mozikba.

    KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

    Let's block ads! (Why?)

    Forrás...