Marsi Anikó: Senki Nem Kényszerített, Hogy Közszereplők Legyünk

A témát ebben részben 'Mozi & Tv Hírek!' macseklany hozta létre. Ekkor: 2016. április 29..

  1. macseklany / Tulajdonos Vezetőségi tag

    Csatlakozott:
    2014. október 31.
    Hozzászólások:
    78,957
    Kapott lájkok:
    4,636
    Beküldött adatlapok:
    0
    Hangjelzés a Chaten:
    nem
    Hétfőn kezd új munkahelyén, a Tényeket vezeti. Mikor és hogyan ismerte meg Andy Vajnát, és mivel fogadta Dirk Gerkens a TV2-nél? Az Origónak elmondta.

    Mivel köszöntött Dirk Gerkens vezérigazgató? Őt ismerhetted RTL-es éveidből.

    Dirk Gerkens nagyon nagy szeretettel fogadott, és ez is nagyon jól esett. Ez is egy olyan elem, ami rendkívül otthonossá tette a visszatérésem. Hiszen amikor visszavonultam, ő volt a vezérigazgatóm, és most amikor visszatértem, szintén ő az. Szóval számomra, számunkra, semmi nem változott.

    Andy Vajnát ismerted korábban?

    Tán másfél évtizede is van annak, amikor fiatal riporterként az egyik Terminátor film bemutatója kapcsán Hollywoodban forgathattam vele. Ott és akkor láttam, a saját ottani közegében, a világ filmfővárosában milyen nagy respektnek örvend. Magyarországról 12 évesen indult el, és oda jutni, ahol őt akkor és ott láttam, az egy meghatározó élmény volt fiatalon! És ma itt állok, hogy műsort vezessek az ő tévéjében... Kicsit hihetetlen, nem?

    [​IMG]
    Marsi Anikó visszatért a magyar médiába

    Forrás: MTI/Kollányi Péter
    Hiányzott a televíziózás?

    Igen. Egy kivételesen harmonikus, boldog életet éltem és élek, de ma, amikor visszakaptam a tanult mesterségem, ma mondhatom azt, hogy teljes lett az életem.

    Követte a család külföldön a hazai tévék adásait?

    Igen, amikor és ahol erre lehetőség kínálkozott.

    Gönczi Gábor személye mennyire volt fontos a munka elfogadásakor?

    Nagyon fontos volt. Majd húsz éve ismerjük egymást, és én a felnőtt, munkás életemben együtt dolgoztam vele. Rengeteg bátorítást, támogatást és erőt kaptam tőle az elmúlt hetekben! Ezt soha nem fogom tudni meghálálni neki.

    Sok éve ismeritek egymást. Van róla egy jó sztorid, még régről?

    A fontos pillanatokban mindig mellettem volt, hisz például ő és zenekara, a Smile tette feledhetetlenné az esküvőnket. Az Elvis Presley-parókája mindent vitt!

    Jobban fogsz izgulni hétfőn, mint első élő, képernyős munkás alkalmával?

    Nem.

    Mennyire leszel szerkesztő is?

    Én televíziósnak tanultam és annak is tartom magam. Ez egy nagyon kollektív műfaj. Ahhoz, hogy egy nézett termék készüljön, ahhoz alapfeltétel egy jó csapat. Egy jó csapatban pedig mindenki azt csinálja, amire és ahol éppen szükség van. A lényeg, hogy a végén a néző, aki az ítész, a távirányítóval ránk, A CSAPATRA szavazzon. Tehát a munka, az alvás, a sport viszi majd el a napokat hétfőtől péntekig, de a családé lesz a szombat-vasárnap.

    [​IMG]
    Ilyesmi lesz a műsor képi világa

    Forrás: TV2
    Palik László és a gyerekek miért nem tértek haza?

    A családi életünk maradjon a mi kis titkunk.

    Férjed kinn dolgozik? Mit? Vagy a korábbi megtakarításokból él a család?

    Ugyanaz a válaszom, mint az előbb.

    Elképzelhető, hogy éveken át tévézel majd itthon, és a család is hazajön?

    Ma még minden nagyon friss és új ebben a helyzetben. Az idő majd eldönti a hogyan továbbot. De ahogy ezt a vállalást együtt, mint család döntöttük el, a jövővel sem lesz ez másként.

    Főleg a bulvárlapok elég sokat foglalkoztak a Marsi-Palik párossal, mert nem volt infójuk rólatok. Biztos sok marhaság is megjelent: ez nem bántott titeket?

    Nem, nem bántott. Minket a férjemmel, amikor elkezdtük a pályánkat senki nem kényszerített, hogy közszereplők legyünk. Mi vállaltuk, minden pozitívumával és negatívumával.

    Perelni kellett?

    Mi soha senkit nem pereltünk, és nem is fogunk. Egy közszereplőnek szerintünk az átlag feletti - ilyen típusú - tűrőképességgel kell rendelkeznie, hiszen a másik oldalon az ezzel a státusszal járó előnyöket is élvezzük.

    Nem lett volna praktikusabb félévente adni egy nagyinterjút, és akkor nem lett volna minden olyan titokzatos körülöttetek?

    Nem. Mi akkor és ott így döntöttünk. Nem voltunk közszereplők, mivel teljesen visszavonultunk. Most a Tények műsorvezetőjeként nem tehetem meg ugyanezt, viszont akkor visszavonult közszereplőként így ítéltük meg tisztességesnek. Kicsit terhes nincs: valami vagy terhes, vagy nem terhes, középút itt nem létezik. Szóval, ha visszavonultunk, akkor éljünk is úgy... Mi csak ezt a szabályt követtük.

    Forrás: http://www.origo.hu/teve/20160429-marsi-aniko-senki-nem-kenyszeritett-hogy-kozszereplok-legyunk.html